SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Jak często i prawidłowo się rozciagac? Przykurcz mięśni

Wysłana -
Jak czesto powininem sie rozciagac? Mam straszne pezykurcze miesni ktore trwaja kilka miesięcy. Przestalem chodzic na silownie z powodu kontuzji i mnie zlapalo. Plecy gora dol kark. Doslowmie wszystko. Od kilku dnu rozciagam sie kilka razy dziennie. Po samych ćwiczeniach czuje sie super nic mnie nie boli, głowa moge dotkac kolan ale po 2, 3 godzinach znowu ból wraca i mam przykurcze i głową juz nie dotkne kplan dopiero po kilku ćwiczeniach. Mięśnie jakby się broniły i kurczyly. Mozecie cos doradzic?

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
wizyta u fizjoterapeuty i sprawdzić gdzie te przykurcze powstają, jakich grup mięśniowych to jest wina, a po treningu robisz rozciaganie ?
Wysłana -
Ja aktualnie nie ćwiczę ale jak cwiczylem to nigdy sie nue rozciągalem i to był błąd. U fizjo to ja juz bylem kilku. Jestem wyjątkowym przypadkiem z ktorym nikt nie moze sobie poradzic. Jednego dnia bolą mnie ledzwie drugiego gorny odcinek z karkiem i prawa strona do barku przedramieniem i nadgarstkiem a jeszcze innego pod prawą łopatka. Leki rozkurczowe nic nie dają. Na rezonansach i usg nic nie wyszlo. Cos jest z miesniami moze na nerwy cos naciska. Jednym slowem dramat. Rozciagam sie ale pomaga to na chwile.
Wysłana -
tutaj trochę opisane
https://potreningu.pl/articles/622/kompleksowe-rozciaganie-przed-i-po-treningu--
https://potreningu.pl/articles/4361/czy-powinnismy-rozciagac-sie-po-treningu


Zmieniony przez - DJ_DoDo w dniu 2018-08-08 08:25:56
Wysłana -
siwydym89
Jak czesto powininem sie rozciagac? Mam straszne pezykurcze miesni ktore trwaja kilka miesięcy.


codziennie , natomiast jeśli przykurcze są duże i od dawna to wówczas będzie to musiało potrwać trochę czasu zanim nastąpi stała poprawa a nie tylko bezgpośrenio po nim
Wysłana -
Pocieszyles mnie :) rozciągam sie dalej :)
Wysłana -
A co jeśli po rozciaganiu przedramienia przedramie jeszcze bardziej sie spina? Reka robi sie twarda i sztywna jakas godzinę dwie po rozciaganiu bo podczas samego rozciagania jest lepiej.
Wysłana -
Może za mocno atakujesz swoje ciało rozciąganiem, być może się w ten sposób broni. Mózg i oddychanie też robią robote :)
Wysłana -
siwydym89
A co jeśli po rozciaganiu przedramienia przedramie jeszcze bardziej sie spina?


być może za mocno to robisz , co zresztą dużo osób robi rozciąganie nie powinno boleć a sporo osób jednak do bólu robi w ten sposób można i się nabawić urazów
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź