SFD.pl Doping

Dodaj odpowiedź

Jak brac metanabol (cykle)

Wysłana -
Ponieważ metanabol jest bardzo popularny wśród poczatkujacych jak i zaawansowanych w stosowaniu dopingu,pozwole sobie przedstawic kilka sposobow jedzenia mety z którymi się spotkalem.Jak wiadomo jest wiele sposobow-ile ludzi tyle"patentow" na wcinanie mety.Dopisujcie sposoby brania metanabolu.
Może to pomoze w pytaniach typu „jak brac mete?", „jak ulozyc cykl z mety" Które praktycznie codziennie się pojawiaja w dziale DOPING.


1.Cykl (raczej dla początkujących)

1-4tyg. 15mg/dziennie

2.Cykl
tzw. piramidka ,zaczynamy pierwszego dnia od 10mg następnego dnia zwiększamy dawkę dzienna do 15mg ,następnego dnia dawka dzienna to 20mg poczym zmniejszamy w sposób jaki jest przedstawiony poniżej.

1-4(6)tyg. 10mg/15mg/20mg/15mg/10mg....itd.

3.Cykl (raczej dla zaawansowanych)

1tydz. 15mg.
2tydz. 20mg.
3tydz. 25mg.
4tydz. 25mg.
5tydz. 20mg.
6tydz. 15mg.


4.Cykl (raczej dla średnio zaawansowanych) Piramidka ,niektórym może się wydawać ,ze to ogłupianie organizmu jednak ten sposób jest sprawdzony i działa.

1-5(6)tyg. 5mg./10mg./15mg./20mg./25mg./5mg./10mg/15mg./20mg./25mg....itd.


5.Cykl (średnio zaawansowani) cykl długi,zdaje egzamin stosowany przez okres 12 tyg.-14tyg.


1tydz.dawka dzienna 15mg.-20mg. Następne tygodnie dawka 10mg i w takiej dawce stosujemy metanabol do końca cyklu,czyli:

1tydz. 15-20mg
2tydz. 10mg
3tydz. 10mg
4tydz. 10mg
5 .......
6........
7 itd. Do 12-14tyg.


6.Cykl( zaawansowani) Ogólne założenie tego cyklu to 1tabletka(5mg) na każde 15kg masy ciała.
Cykl mało popularny ze względu na duże prawdopodobieństwo wystąpienia skutków ubocznych ,jednak skuteczny i nie polecany swierzym amatorom dopingu.
PAMIETAC NALEŻY RÓWNIEŻ O TZW.OSŁONKACH ZOŁADKA I WĄTROBY (SYLIMAROL 70,HEPATIL) JAK I ZBILANSOWANEJ DIECIE BOGATEJ W BIAŁKO I WITAMINY BEZ KTOREJ ŻADNA KURACJA NA STERYDACH NIE MA SENSU.
WARTO TEZ PROFILAKTYCZNIE ZASTOSOWAC ODBLOKOWANIE(CLOMID.NOLVADEX)


Napiszcie wam znane cykle na metanabolu.
Wysłana -
3. Jak brać metanabol?

Metanabol jest syntetyczną pochodną, budową jest zbliżony do metylotestosteronu. Powstał w roku 1956. Pierwszy raz opisany w roku 1955, na rynku w USA dostępny na receptę od 1958 roku (Referencje: „Anabolics 9th Edition". William Llewellyn). Metanabol (methandienone, methandrostenolone; nazwy handlowe to np. dianabol, metanabol, anabolik) wg budowy chemicznej ma następujący wzór: 17a-methyl-17b-hydroxy-1,4-androstadien-3-one. Jest jednym z najczęściej nadużywanych środków, niestety w dużej mierze przez nastolatków i młodych mężczyzn. Jego popularność wynika ze strachu przed iniekcyjnymi preparatami takimi jak testosteron, nandrolone czy boldenone. Z reguły cykl na metanabolu jako pojedynczym środku nie będzie dobrym rozwiązaniem, dla nikogo.

Zamiast sięgać po metanabol – skorzystaj np. z kreatyny monohydratu – przełamiesz stagnację, zwiększysz siłę i masę mięśni, a to wszystko stosując bezpieczny, legalny produkt. Branie metanabolu to igranie z ogniem!

Kreatyna monohydrat w sklepie SFD: http://www.sfd.pl/sklep/Monohydraty-k174.html

Typowe dawkowanie metanabolu – piramidka:

Nie ma żadnego sensu skokowe zwiększanie dawek metanabolu, jeśli jesteś początkującym zastosuj dawkę 15-20 mg metanabolu dziennie. Bierze się go przez 4-6 tygodni
. Badaj wątrobę.

Typowe dawkowanie osób zaawansowanych:

Metanabol nadaje się jako kickstart czyli szybkie uderzenie na początku długiego cyklu na SAA.

Przykładowo:

1-6 metanabol 30-40 mg ed. (30-40 mg dziennie)
1-12 t. sustanon/omnadren 500 mg e5d
1-12 nandrolone decanoate 400 mg e5d

Jako samodzielna substancja metanabol jest bardzo słabym wyborem!

Nie warto –powód nr 1: „krótki cykl = małe efekty”!

Ze względu na swoją toksyczność metanabol nie nadaje się do stosowania dłużej niż przez 6-8 tygodni, w dawce 10-20 mg dziennie (amatorzy), czy 30-50 mg dziennie (zaawansowani). W tak krótkim okresie nie zbuduje się prawie żadnej masy mięśniowej, główny efekt pęcznienia zawodnika jest związany z gromadzeniem wody, glikogenu czasem tłuszczu. Po cyklu efekty szybko zanikają.

Wraz z metanabolem należy podwać w tle przynajmniej 200 mg testosteronu co 5 dni – aby podtrzymać poziom testosteronu w ciele!

Metanabol mocno „blokuje” produkcję endogennego testosteronu. Każdy środek podawany z zewnątrz ma wpływ na układ HPTA. HPTA (hypothalamus - pituary - testis – axis)= podwzgórze - przysadka mózgowa - jądra – HPTA, oś „sterująca” hormonami u człowieka. Większość sterydów wpływa na blokadę wydzielania endogennego testosteronu (zależy do w największej mierze od rodzaju oraz dawki środka). Przede wszystkim metanabol wpływa na produktcję endogennego testosteronu – w jądrach (komórkach Leydiga). Od sprawnej pracy podwzgórza i przysadki zależy produkcja testosteronu w jądrach. Nawet najlżejsze, najbardziej kosmetyczne dawki SAA wpływają na produkcję endogennego testosteronu.

Wg historycznego badania z 1976 roku podawanie ledwie 15 mg metanabolu dziennie, przez 2 miesiące spowodowało:
• spadek ilości testosteronu w plaźmie o 69% (z 29.4 +/- 11.6 nmol/l do poziomu 9.1 +/- 7.5 nmol/l),
• jakby tego było mało – metanabol silnie zaburza pracę osi HPTA – odnotowano spadek LH i FSH o 50%.
• LH (hormon luteinizujący, lutropina (LH). U mężczyzn stymuluje produkcje androgenów w jądrach przez komórki Leydiga,
• FSH (hormon folikutropowy; niski poziom FSH najczęściej wiąże się z niewydolnością przysadki lub podwzgórza. FSH m.in. mówi o wytwarzaniu plemników.

Referencje: “Effect of an anabolic steroid (metandienon) on plasma LH-FSH, and testosterone and on the response to intravenous administration of LRH.” Acta Endocrinol (Copenh). 1976 Dec;83(4):856-64. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/793272Administrator i moderatorzy SFD.PL uznają zjawisko dopingu i stosowania niedozwolonych substancji w sporcie, a także wbrew zaleceniom medycznym, za skrajnie naganne, nieuczciwe i niemoralne. Jakiekolwiek informacje zawarte w artykułach dotyczących dopingu i farmakologii nie mogą być traktowane ani służyć jako instruktaż. Treść artykułów przedstawia jedynie zebrane informacje dotyczące powyższego tematu. Stosowanie dopingu niesie za sobą ryzyko utraty zdrowia oraz w wielu przypadkach nawet utraty życia.Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2016-08-11 17:30:57
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
w hooj juz jest tych postow ja ten twoj...
Wysłana -
Ano np. ten PrzeGibona w "Najciekawsze posty działu"
Ale masz Soga za prace i coś od siebie.
Wysłana -
Uwe no niby w hooj jest tych postow,ale za jakies 2dni znowu na doping przyjdzie jakis jełop i załozy kolejnego posta "jak jesc mete"
Wysłana -
I tak będzie zawsze nic na to nie poradzisz.
Wysłana -
Wytłumacz mi sens 2,4 i 5 cyklu, od logicznej strony
Wysłana -
Sens w podanych cyklach tj.2,4 i 5 jest taki,zeby nie przyjmowac dziennie duzej ilosci tabletek.W czasie i tak podobnie wychodzi,ale nie dziennie

Wazne,ze to działa i jest skuteczne Wybor ktoregos z tych cykli zostawiam na przemyslenie zainteresowanym-maja wybor.A nie stwierdzenia:jedz 20mg dziennie czy 15mg dziennie...
Wysłana -
Dużo napisałes a tak na prawde nic na temat.

Czemu ma słuzyć piramidkowanie metanabolu w dawkach dziennych 10-15-20-25-5-10-15-20-25.. czy tam jakos tak(nie pamietam) czy ma to jakis zwiazek z receptorami ?

Kolejne: 12-14tygodni na oralach ?? hmmm co z tego, że dawka w każdym tygodniu poza pierwszym wynosi 10mg, skoro uważam, że po 6-7 tygodniach owa dawka straci swoją efektywność, a długosc cyklu 12-14tygodni na oralnym srodku --> nawet biorąc pod uwage dawke 10mg/ED

Proszę o naukowy punkt widzenia
U mnie biorą mete 6-8tab dziennie + 3 amp. omnadren/tydzien jak boli watroba to schodza z metanabolu do 3-4tab, a jak boli serce to schodza z omnadrenu do 1amp./tydzien i co z tego ? działac działa i takie dawkowanie też jest niby skuteczne... nie jest to dla mnie zadnym wyznacznikiem, stwierdzeni działa i jest skuteczne.
Wysłana -
beno nie zrozum mnie zle! nie mam nic przeciwko twojemu postowi. chodzilo mi tylko o to ze to nic nie daje. gdyby sog wszedł bys go mial a tak to trudno. przynajmniej chciales dobrze!
Wysłana -
Kolejne: 12-14tygodni na oralach ?? hmmm co z tego, że dawka w każdym tygodniu poza pierwszym wynosi 10mg, skoro uważam, że po 6-7 tygodniach owa dawka straci swoją efektywność, a długosc cyklu 12-14tygodni na oralnym srodku --> nawet biorąc pod uwage dawke 10mg/ED

Własnie 12-14 tyg. na oralch.Marcelq nie traci na efektywnosci,bo skoro by tak bylo to lekarze by nie przepisywali metanabolu w takich dawkach(10mg) i na taki okres czasu czyli 3-4 miesiace,jest to max czasu przez jaki jest stosowany metanabol i jest zalecany przez lekarzy.

Piramidkowanie mety 5/10/15/20/25/5/10/15/20/25...metanabol w jakims stopniu redukuje produkcje własnego testosteronu,myśle ze brany w taki sposob zmniejsza ta redukcje.(hipoteza)Podobnie jest w cyklu 5.

U mnie biorą mete 6-8tab dziennie + 3 amp. omnadren/tydzien jak boli watroba to schodza z metanabolu do 3-4tab, a jak boli serce to schodza z omnadrenu do 1amp./tydzien i co z tego ? działac działa i takie dawkowanie też jest niby skuteczne... nie jest to dla mnie zadnym wyznacznikiem, stwierdzeni działa i jest skuteczne.
Z powyższego stwierdzenia można wywnioskowac:ze nieważna dawka i tak działa.
Jeżeli tak to na nastepne pytanie typu „jak jesc mete” odp.może zabrzmiec:jak chcesz i ile chcesz i tak działa.
Chodzi tu raczej o sposób.
Wysłana -
Własnie 12-14 tyg. na oralch.Marcelq nie traci na efektywnosci,bo skoro by tak bylo to lekarze by nie przepisywali metanabolu w takich dawkach(10mg) i na taki okres czasu czyli 3-4 miesiace,jest to max czasu przez jaki jest stosowany metanabol i jest zalecany przez lekarzy.

Kiedyś był taki post na sfd, dosyc stary tytuł chyba w obronie metanabolu czy jakoś tak, tam właśnie zostało uwzględnione stosowanie metanabolu(w celach medycznych) w dawkach 10-15mg/ED przez 12-16tygodni. Jednak uważam, że taki dawkowanie nie przyniesie dość wymiernego efektu. Dla mnie optymalny okres przyjmowania metanabolu to 4-6 tygodni.
Co do redukcji wydzielania własnego testosteronu nie sądze aby skakanie z dawek 5-25mg/ED miało jakąs specjalną własciwość.
Co do dawki 10mg/ED było juz o tym, że stosowany 10mg jednorazowo w porach rannych nie powoduje blokowania układu HPTA. Chociaż uważam, że stosowanie 10-15mg/ED w nawet podzielonych dawkach nie wywoła za bardzo blokady własnej produkcji testosteronu, mogę to stwierdzić po własnej praktyce

Aaaa cos tam był jeszcze jakis wątek do rozwinięcia, zrobie to jutro teraz ide spac.

Pozdrawiam.
Strona 1 z 11
Dodaj odpowiedź