SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak boksować w worek?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 31491

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 118
Witam.Jak boksować w worek.Czy są jakieś specjalne treningi na workach .
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25
Jak ja zaczynałem trenować to zle uderzałem sierpowy (łokieć za nisko). Łokieć powinien iść równo z pieścią, czyli przedramie równolegle do ziemi. Inaczej cios jest słaby i można coś sobie zrobić. Prosty za to musi iść od tułowia przed siebie. Nie można unosić reki w bok przy prostym.
Prawde mowiąc to błędów sie mase popełnia, zła praca nóg, nie wyprowadzanie ciosu z barku/bioder, zla garda, nadmierne wychylanie sie do przodu przy ciosach, nie wracanie ręki do gardy po ciosie, nie kontrolowanie równowagi, brak koordynacji itd.
Najlepszy wyjściem jest zapisanie sie na trening, a już po pół roku sumiennych treningów bedziesz zadziwiony. Ostatecznie tu masz pokazane jak sie boksuje

, a tu jest cała seria http://sports.expertvillage.com/interviews/kickboxing.htm
Powodzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 197 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2211
Najlepiej rundami i potem przerwa, oczewiscie czas i ilosc rund mozesz modyfikowac jak bedziesz chciec.

np
-5 rund po 2min, 1min przerwy (ostatnie 10-30sek max)
-10 rund po 30sek, 5-10sek przerwy (praca na maxa)

TYLKO MAM NADZIEJE ZE CWICZYSZ W JAKIEJS SEKCJI BO INACZEJ TO TEN WOREK NIC CI NIE DA !!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
gdyby ćwiczył, nie pytałby jak boksować w worek

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 5586 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 39451
Jw
daj sobie spokoj z tym workiem, zapisz sie na jakis sport do klubu to sie przynajmniej czegos nauczysz, a nie nabawisz kontuzji prawdopodobnie.

Ile trzeba wlozyc pracy by najlepszym byc? Tysiace godzin, 300 poza domem dni...

Moj dziennik crossfit:

http://www.sfd.pl/Dziennik__Z_crossfitem_po_formę-t857818.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1532 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 29913
Najlepiej pokazalby Ci to trener w klubie. A jesli zadajesz takie pytania to raczej nie miales przyjemnosci uczestniczyc w treningu..

Odi profanum vulgus et arceo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 195 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 905
a ja sie nie zgadzam
niech sobie chlopak boksuje, nawet jesli nie trenuje w klubie. jakie tam kontuzje, ja na swoim pierwszym w zyciu treningu juz w worek ladowalem i zyje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 197 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2211
Stahoo niech sobie chlopak boksuje - chyba "cepuje"

Takie walenie bez celu nie ma sensu, nie bedzie wiedzial jak prawidlowo wykonac ciosy jak garde trzymac jak stac jak sie poruszac i jakie kombinacje stosowac itp...

No chyba ze to ma byc aerobik taki

Zapisac sie do klubu to chyba nic trudnego ?



Zmieniony przez - gr4nat w dniu 2007-10-18 21:30:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 221 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1689
a ja sie nie zgadzam
niech sobie chlopak boksuje, nawet jesli nie trenuje w klubie. jakie tam kontuzje, ja na swoim pierwszym w zyciu treningu juz w worek ladowalem i zyje.


A ja się nie zgadzam z tym co Ty napisałeś - To czy bedzie mał kontuzje czy nie jest mniej istotne. Bardziej dla mnie jest istotne, że będzie walił z "cepa" - zrobi wszystkie błedy jakie można i poprzez częste ćwiczenie to utrwali - oduczenie go później tego będzie bardzo ciężkie, jeśli wogóle możliwe (im dłużej tak będzie ćwiczył tym trudniej).

co do tego, że Ty na pierwszym treningu w klubie ćwiczyłeś na worku - generalnie nie pochwalam, ale nawet jeśli tak było to miałeś trenera, który poprawiał twoje błędy o pokazywał jak to robić dobrze - jeśli ktoś zaczyna i tego nie ma, to ćwiczenie na worku jest głupotą - zrobi wszystko źle. To jest moja opinia wielokrotnie potwierdzona - widziałem wielu "mistrzów" co przed zapisaniem sie do klubu sami ćwiczyli - jak się zapisywali to mieli mniemanie o sobie niewiele mniejsze niż o instruktorze, po pół roku ćwiczeń okazywało się, że reszta coś tam się nauczyła, a oni jeszcze się wszystkiego nie oduczyli, aby zaczać normalnie i prawidłowo ćwiczyć. Chińczycy mają takie powiedzenie" "jeśli masz zamiar robić coś źle to nierób tego wcale" - w tym przypadku to się stosuje jak najbardziej.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 197 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2211
Pozatym samym waleniem w worek nie nauczy sie walczyc

Zmieniony przez - gr4nat w dniu 2007-10-18 21:38:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 118
Nie trenuje tylko na worku robie sparingi z kolegom który trenuje już 6 lat,biegam chodzę na siłownie,a chciałem sie dowiedzieć jaki jest trening i odpowiedział mi na to tylko gra4nat!!! dzięki za to.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 305
witam!
każdy z was krytycznie odnosi się do treningu na worku przez tzw poczatkujacych, którzy nie należą do żadnej sekcji bokserskiej i podkreślacie i przestrzegacie przed utrwalaniem się złych nawyków i błędów. Czy ktoś mógłby,proszę, opisać te najczęstsze błędy/"grzechy śmiertelne" początkujących (choćby teoretycznie)...nie wiem, może zestawić to w jakieś ogólne kategorie typu: 1.postawa, 2.ułożenie rąk, nadgarstków, 3.biodra, 4. nogi/stopy itp - coś w ten deseń, albo inaczej (jak ktoś ma inny pomysł)
zakładam, ze kazdy z Was był kiedys "zielony" i błędy popełniał, więc z autopsji możecie napisać.
dodam, że jestem też "zielony"
pozdrawiam!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

rekawice

Następny temat

sklepy zapaśnicze koszalin okolice.

WHEY premium