SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak Trenować...

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1217

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez odp-SFD-pl z działu Szybkie pytanie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 94
Witam, mam 16 lat i chciałbym nabrać trochę masy mięśniowej.
I chciałbym się zapytać jak można trenować z ławeczką do brzuszków, ławeczka na klatkę, 1 hantla, sztanga gryf lekko łamany i ściskacze.
Chodzi mi o to żeby ktoś mógłby mi ułożyć plan tygodniowy ćwiczeń. Z ciężarkami bawię się od 2 miesięcy, ale zrozumiałem że robię to źle, Ważę 66 kg. Z góry dziękuje.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5054
Dlaczego ma nie trenować wszystkich partii za jednym razem?? Na tym chyba polega mniej więcej trening FBW, który on chce stosować...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5054
Zobacz sobie ćwiczenia w atlasie i spróbuj na początek sam coś ułożyć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5054
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
A jak wygląda Twój obecny plan?

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 94
Obecnie to wygląda to tak na początek 20 pompek potem 3x15 brzuszki, Wyciskanie na klatę 4x15, ćwiczenie na kaptury 3x12, i znów 20 pompek, potem hantle 3x15 na lewą rękę i 2x15 na prawą i później ściskacze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
nie wiem czemu 3x15 na lewa a na prawa już mniej, w sumie to nie trening, Zacznij od prostego FBW
1 przysiady 3s
2 Mc 3s
3 wyciskanie 3s
4 Military press 3s
5 wiosło/drażek 3s
6 cos na biceps
7 coś na triceps
co trening raz łydki raz przedramiona

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Ćwiczenia w planie będą zależały od ilości obciażenia, dlatego zamiast podawać od razu plan pytam się ile autor ma tego obciążenia? no i niech autor sam coś ułoży i da do sprawdzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 94
Bo lewa strona jest słabiej zbudowana i widać to. Na hantli mam 8kg, a na sztandze 20 kg.

Zmieniony przez - Korzi1 w dniu 2013-01-14 16:06:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
zamiast przysiadów daj wykroki. zamiast mc daj "dzień dobry" - ale mc z większym ciężarem byłby ok..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 94
Ułożyłem własny plan treningowy FBW:
1.Brzuszki 3x12 mięsień prosty, 2x10 mięsień skośny
2.Wspięcia na palcach 15 powt.
3.Przysiady z ciężarem 15 powt.
4.Podciąganie sztangi wzdłuź tułowia.
5.m. nadgarstków ściskacze
6. Biceps 3x15
7. Triceps wyciskanie francuskie szt. 3x12
8.Wyciskanie klatka 3x15
9.Pompki w podporze tyłem.
Hantle 8 kg, sztanga 20 kg.

Oceniać i dawać poprawki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 209
Korzi1
Obecnie to wygląda to tak na początek 20 pompek potem 3x15 brzuszki, Wyciskanie na klatę 4x15, ćwiczenie na kaptury 3x12, i znów 20 pompek, potem hantle 3x15 na lewą rękę i 2x15 na prawą i później ściskacze.


Ustal sobie dni w które będziesz trenował np. poniedziałek, środa, piątek
W poniedziałki trenuj np. mięśnie klatki piersiowej i barki
W środę np. plecy i biceps
W piątek np. mięśnie nóg

Nie trenuj wszystkich partii mięśnie na każdym treningu

Jeśli chcesz przybrać na masie to skup się na węglowodanach jedz kaszę np. gryczaną, ryż brązowy, makaron razowy, płatki owsiane.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dziennik treningowy - Masa bez sprzętu

Następny temat

Szybkie pytanko.

Wiecej