SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak ćwiczyć z unieruchomioną nogą?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4429

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 125 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6640
Cześć!
Kilka dni temu zwichnęłam rzepkę w kolanie. Mam unieruchomioną nogę na 3-5 tygodni, a później rehabilitacja. Bardzo ubolewam nad tym, że jestem skazana na praktycznie zero ruchu. Chciałabym za kilka dni zacząć wykonywać jakieś drobne ćwiczenia, które nie obciążą mi nogi. Pewnie coś na górne partie ciała (barki, ramiona) - ćwiczenia, które można robić siedząc (mam ograniczony zakres ruchu w nodze, więc moge mieć problem z utrzymaniem prawidłowej postawy, prostym kręgosłupem itp.). Mam w domu drążek - czy myślicie, że mogę swobodnie ćwiczyć podciąganie? Z rehabilitantem spotkam się dopiero za kilka tygodni, wiec nie bardzo mam możliwość kogokolwiek podpytać. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie, jak mogę wykorzystać ten czas, żeby nie przybrać tłuszczyku i nie osłabić mięśni.


Zmieniony przez - Rafa Koralowa w dniu 02/11/2017 15:32:01
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Co do spadku masy ciała nie jest to związane z samym czworogłowym choć na nim napewno spadek będzie widoczny ale nie tego typu, całe ciało mniej pracuje więc spadek masy mięśniowej jest nie tylko z czwórki choć tam będzie najbardziej widoczny , ale to nie tylko mięśnie ale np. i glikogen z racji braku obciążeń, po kilku tygodniach po powrocie i odpowiednim postępowaniu (odżywianie itp.) powinny wrócić te kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Przez pierwszy tydzień to ogóle bym sobie dał spokój z treningami. reszta postajwe wszystko w pozycji siedzącej, leżącej czyli praktycznie góra ciała.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 125 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6640
Zgadzam się, chciałabym zacząć dopiero za kilka dni i to od czegoś lekkiego. Wiem, że jest masa ćwiczeń, które TEORETYCZNIE nie obciążają nóg, ale nie jestem przekonana, czy będe mogła je wykonywać. Musze trzymac nogę w odpowiedniej pozycji, mam ograniczony zakres ruchu. Nie połozę się i nie docisnę odcinka lędźwiowego. Moge jednak usiąć na krawędzi krzesła - może ćwiczyć górę z hantlami wlaśnie z tej pozycji?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Zawsze na ziemi też można się położyć, na ławce wtedy kiedy masz w pobliżu osobę która w razie czego by Cię asekurowała jak przez nogę niestabilna będzie pozycja leżąca.

jak przez pewien okres nie będziesz dociskać lędźwi do ławki nie stanie się nic wielkiego

Nie wiem jak to wygląda może np zamiast nogi na ziemi trzymać, to unieruchomienie np pozwala położyć nogi na ławce coś jak tu



Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2017-11-02 16:14:37

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 125 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6640
Tak, myślę, że bardziej coś takiego. Ok, czyli widzę, że się da. Dzieki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Darowałbym sobie wszelkiego rodzaju ćwiczenia ani nie będzie to trening na poziomie który będzie miał szczególny wpływ na formę a istnieje ryzyko pogorszenia , jak zależy na formie to dopilnuj dietę i nie będzie źle i nie przytyjesz
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 125 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6640
BPL-G
Darowałbym sobie wszelkiego rodzaju ćwiczenia ani nie będzie to trening na poziomie który będzie miał szczególny wpływ na formę a istnieje ryzyko pogorszenia , jak zależy na formie to dopilnuj dietę i nie będzie źle i nie przytyjesz


Hmmm...tak mówisz? No na pewno nie będzie to miało znacznego wpływu na formę, nie nazwałabym chyba też tego treningiem. Może ew. popróbuje jakieś lekkie statyczne ćwiczenia typu brzuszki (chyba jednak powinnam dac radę) oraz ćwiczenia na górne partie w siadzie i w leżeniu. Chyba muszę spróbowac i sama ocenić. :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Przy ćwiczeniu brzucha , napina się biodrowo-lędźwiowy następnie 4-głowy uda co jak wiadomo przyczepa się poprzez rzepkę na guzowatości piszczeli
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 125 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6640
O, dobrze, że piszesz. Tak mi sie właśnie wydawało, że te brzuszki niekoniecznie. Lekarz jednak powiedział, że mogę zacząć delikatne ćwiczenia czworogłowego, tj.lekkie napinanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Oczywiście to był przykład że ćwiczenie pewnych części ciała może wpływać na drugie , same zalecenia to inna sprawa i te wiadomo że wykonywać
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 125 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6640
Jasne. Mam jeszcze jedno szybkie pytanie. Czy wg Ciebie ćwiczenia izolowane górnych partii ciała oraz podciąganie na drążku będzie ok? Brzuch sobie odpuszcze.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Operacja barku u kogo?

Wiecej