SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak ćwiczyć na siłowni pod sporty walki?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6957

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 189 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1045
Jak ćwiczyć na siłowni żeby zwiększyć dynamikę i siłę a nie stracić na szybkości? Tak na moje oko to wydaje mi sie, że małe ciężary i duża ilość powtórzeń. Wedy dodatkowo jest wyrabiana wytrzymałość no i trzeba uważać żeby za bardzo nie przybrać na masie bo wtedy szybkość spada. Co o tym myślicie? Jestem ektomorfikiem.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
No nie koniecznie. Małe ciężary i dużo powtórzeń, to wytrzymałość mięśniowa, a więc raczej włókna wolnokurczliwe. Wbrew pozorom, duży ciężar i wielostawy na 1-3 max 5 powtórzeń, czyli siła maksymalna mogą się lepiej przełożyć na dynamikę, pod warunkiem że nie zakatujesz CUN. Mim zdaniem najlepsze będą wszelkie rwania zarzuty, podrzuty, a z rzeczy prostszych to piłka lekarska, szybkościówki na worku, czy nawet wskoki na skrzynię, sprinty.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mma.mk
...zwiększyć dynamikę i siłę a nie stracić na szybkości? [...] małe ciężary i duża ilość powtórzeń. Wedy dodatkowo jest wyrabiana wytrzymałość...
Małe ciężary i szybkie ruchy - dynamika.
Małe ciężary i duża ilość powtórzeń - wytrzymałość mięśniowa.
Małymi ciężarami siły nie zbudujesz. Dodatkowo w sportach walki ważna jest wytrzymałość ogólna, nie mięśniowa. Ogólna związana jest z wydolnością płucowo-sercową, czyli wykonywanie dużego wysiłku przez określony czas z jak najmniejszym tentnem. Oczywiście to trzeba wypracować.
Mma.mk
...trzeba uważać żeby za bardzo nie przybrać na masie...
Przybieranie na masie związane jest z dodatnim bilansem kalorycznym. Sam trenuję crossa ponad 2 lata. Uzupełnia siłownią a waga nie poszła w górę ani 2 kg. Nie stosuję żadnej diety masowej i nie liczę kalorii.
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
MMA co do masy to dużo też od genetyki zależy. Ja gdzieś 2 tygodnie temu wróciłem ostro na siłownię z naciskiem na siłę (max 5 powtórzeń) 3 razy w tygodniu i do tego 3 razy boks i bieganie. Mimo praktyczniej niezmienionej diety 2 kilo już wskoczyło. Jest duża szansa, że to masa "chwilowa" tym niemniej nie zaskoczy mnie jak za miesiąc waga przekroczy 80 kg (obecnie 77, 78)


Zmieniony przez - SzK w dniu 2018-07-03 20:34:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
elduce
...Mim zdaniem najlepsze będą wszelkie rwania zarzuty, podrzuty...
To dość skomplikowane ćwiczenia dwuboju olimpijskiego. Bez pomocy kogoś kto go tego nauczy nie radziłbym brać się za nie.
SzK
MMA co do masy to dużo też od genetyki zależy...
Jasne, że zależy. Jednak Mma.mk pytał się o siłę, nie o mięśnie. Poza tym, co znaczy małe ciężary? Ja w przysiadzie potrafię wziąć 100 (ważę 63 ). Dla mnie 60 to mały ciężar. Dla innego mały to będzie 40.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 189 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1045
A czy można ćwiczyć dynamikę i siłę jednocześnie podczas jednego treningu? Czy ektomorfik może za szybko przybrać na masie i stracić na szybkości?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zdefiniuj siłę. Czy jest to maksymalny ciężar jaki można podnieść przy jednym powtórzeniu? Np. przysiad, martwy, wyciskanie na ławce, itd.?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5400 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136794
Stary, rozkminy masz jakbyś jechał za miesiąc na olimpiadę. Weź sobie proste FBW albo ACT z postów podwieszonych i ćwicz na siłce + bieganie, naprzemiennie, co 2 dzień. Jak osiągniesz pewien poziom siły to i bez dedykowanego treningu DYNAMIKI będziesz skakał w dal 230 cm (co najmniej) i wskakiwał na podwyższenie sięgające Ci do piersi.

A dynamiki ciosu nabierzesz chodząc do klubu, do którego zapisujesz się od miesiąca i nie możesz pójść;)

Co do nabierania wagi: proszę Cię, ćwicząc sw i siłkę + bieganie będziesz miał problemy z nabraniem wagi a nie zmartwienie o to, że MASA CIĘ OGRANICZY....

Jak to masa ograniczy? Kilka dodatkowych kg w skali kilku miesięcy to większy atletyzm i mocniejsze p******nięcie, nie wiem co Ci chodzi.

Poczytaj posty podwieszone, zapisz się do klubu, pochodź trochę na sekcję i w końcu sam dobierzesz optymalny dla siebie rozkład treningów. I ich ilość
1

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
Szybkość nie spada od większej masy chyba, że dorzucisz ze 20 kg to wtedy faktycznie możesz poczuć różnicę. Natomiast tak jak pisze Gats, te kilka kilo to jest pomijalna sprawa. Zresztą popatrz na top wagi ciężkiej - nie są tak szybcy jak Pacquaio w prime, ale nadal przewyższają w tym aspekcie wielu amatorów z niższych kategorii. Szybkość to kwestia dynamiki.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy jest sens tak trenować?

Następny temat

Jak walczyć z takim przeciwnikiem?

WHEY premium