sfd logo sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Inne dyscypliny

Dodaj odpowiedź

Jaką wiatrówkę na początek?

Wysłana -
Mam pytanie dotyczące wiatrówki. Chciałbym kupić wiatrówkę (karabin) ale się na tym nie znam i nie wiem jaka byłaby najlepsza na początek :// Wiem że na wiatrówkę nie trzeba mieć pozwolenia (do określonej grubości lufy czy coś takiego) a zależy mi na mocy w sensie że jak strzelę w puszkę/tarczę to żeby ''pocisk'' się nie odbił tylko zrobił dziurę. Pomoże ktoś? :/
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogę Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Bez zezwolenia to sa chyba wg wlasnie mocy strzalu, a nie grubosci lufy, lub jest to powiazane
A puszkę chyba każda przebije, śruty wchodzą bez problemu :)
Tarcza to już będzie zależeć z czego zrobisz
Proponuję coś co będzie amortyzować i w co śrut będzie mógł się wbić, bo jak dasz samą deskę to wcześniej czy później stracisz oko, zęby lub śrut znajdziesz w swoim czole
Wysłana -
Tarcza byłaby ze styropianu albo po prostu strzelałbym w puszki. Ale jaką taką wiatrówkę na początek? Bo jestem kompletnie zielony w tym temacie
Wysłana -
A na tym sie nie znam, ojciec kiedys kupil pierwsza lepsza Mowie, tylko na podst doswiadczen
Wysłana -
To tak mniej więcej jak kupie "byle jaka" to tez będzie dobra? Mi zależy tylko na postrzelaniu do puszek tarczy
Wysłana -
z każdej postrzelasz, ja kupiłem kiedyś na jakiejś stronce coś za około 100 zł. zwykła łamana, srut 4.5, każda jest chyba do 17J, puszki bez problemu rozrywa nawet wypełnione wodą, przez styropian na wylot przeleci, nie przebije sklejki, karton gipsu, płyty pilśniowej powyżej 5 mm.

po jakimś czasie się sprężyna sypnęła i muszka odpadła.

Chcesz sobie postrzelać to kup za ok 150 zł jak chcesz na dłużnej to się rozejrzy i zainwestuj.
Wysłana -
Taką do 300zł ale nie wiem na co patrzeć przy zakupie. Chcę łamaną
Wysłana -
zerknij na stronę militaria i popatrz, poczytaj, mi się wydaje że każda będzie podobna.
Wysłana -
ok dzięki :)
Wysłana -
jeżeli chcesz coś lepszego to polecam rozglądnąć się za firmami Hatsan bądź Slavia, tą pierwszą sam mam i nie narzekam Czeską Slavie z kolei ma kumpel, też bez większych problemów

wyższa półka to już niemiecka Diana, ale na początek to chyba za dużo
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź