SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaką sztukę walki wybrać?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6510

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 18
Cześć, mam 16 lat, 180 cm wzrostu i 63 kg wagi. Nigdy wcześniej niczego nie ćwiczyłem i wydaje mi się, że jestem ektomorfikiem. Chciałbym zacząć ćwiczyć jakieś sztuki walki żeby móc obronić siebie i dziewczynę, być pewnym siebie i nie dać nikomu sobą pogrywać. Wstępnie myślałem o boksie, muay thai lub MMA. Chciałbym żeby SW były zamiennikiem siłowni (chcę również poprawić swoją sylwetkę). I ostatnie pytanie, czy jeśli w danym momencie żadna szkoła w moim rejonie nie prowadzi treningu dla początkujących, to czy warto iść na taki, w którym ludzie już ćwiczą powiedzmy z rok? Czy ja się tam w ogóle nauczę bic, czy trener nie będzie mnie olewać?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 793 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11206
To i tak jeszcze nie była wysoka cena, za to żeby zrozumieć że sport poza miejscem treningów przestaje nim być. Kolejnym krokiem jest zrozumienie, że w starciach poza ringowych nie będzie Judo, Kickboxingu, BJJ czy jakiegoś innego sportu. No i że odklepanie czy knockout nie koniecznie oznacza koniec walki...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Zawsze są jakieś nabory do szkółek treningowych moze jak przyjdziesz to się okaże że oprócz Ciebie przyszły jeszcze inne osoby poczytujące, trudno powiedzieć co Cię interesuje i co wybrać.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 111617
Powiem ci jak to u nasz wyglądało zanim weszła grupa początkująca - nowi stali sobie z boku i powoli uderzali, uczyli się chodzić. Trener większą uwagę przykładał jednak do tych ćwiczących już "poważnie", długo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 18
No właśnie tego się najbardziej boję, że będę jedyny początkujący i będę zawstydzony. Na początek jaką sztukę walki mi polecacie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 28 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 258
Balet
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 793 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11206
Jak ja zacząłem chodzić na Boks, to wszyscy ćwiczyli już dość długo. Rozgrzewkę robiliśmy razem, a później reszta ćwiczyła jakieś tam kombinacje, walili w worki i jakieś tam sparingi. A ja stałem przed lustrem i uczyłem się podstaw. Wtedy uważałem, że to straszny obciach i że wszyscy mają ze mnie polewkę. Po jakimś czasie ćwiczyłem już z resztą, a nowi co przyszli przerabiali to samo co ja wcześniej. Z czasem zrozumiałem, że każdy zaczyna tak samo...
Natomiast jeżeli chodzi o kwestię, co wybrać to nikt za Ciebie nie wybierze. Najlepiej jest pooglądać filmiki w necie, pochodzić po klubach i samemu ocenić...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Teap najlepiej jak pójdziesz i sam zobaczysz, czy najbardziej odpowiada Ci Boks, Muay Thai czy MMA. Każdemu podoba się co innego chociaż w MMA masz już mix wszystkiego czyli i parteru i stójki. Jeśli chcesz trenować tylko stójkę, to wtedy Muay Thai/Boks.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 793 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11206
Pominąłem jedną zasadniczą kwestię...
Teap
Chciałbym zacząć ćwiczyć jakieś sztuki walki żeby móc obronić siebie i dziewczynę, być pewnym siebie i nie dać nikomu sobą pogrywać. Wstępnie myślałem o boksie, muay thai lub MMA.

To co wymieniłeś to są sporty walki. Jak wolisz konfrontacje pomiędzy dwoma osobami na określonych zasadach. Żaden ze sportów nie został stworzony w celu samoobrony. Z myślą o samoobronie tworzone są systemy walki. Oczywiście elementy sportów też mogą uratować Ci 4 litery w ciężkich sytuacjach, ale z założenia nie jest to ich celem...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 18
Wiem jakie są różnice między sztukami walki a systemami obronnymi, jednak wiem, że ćwicząc, np. boks to po prostu pomoże mi to w ogromnym stopniu na ulicy. Wiadomo, że idąc ulicą kiedy jakiś "dres" się doczepi to sztuka walki pomaga. Zastanawiałem się i wybieram tylko między tymi 3 sw. Co będzie lepsze w ciasnym pomieszczeniu, np. klubie a co w otwartej przestrzeni?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Teap
...Wstępnie myślałem o boksie, muay thai lub MMA...
Ze względu na Twoje warunki fizyczne dobre będą boks i muay thai. Ze względu na siłę, a co za tym idzie sylwetkę, dobre będzie MMA.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 18
Nie rozumiem, jak ze względu na moje warunki fizyczne, sylwetkę czy siłę? Nigdzie nie napisałem, że coś ćwiczyłem ani jak wyglądam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mata do ćwiczenia padów w domu

Następny temat

Rashguard

WHEY premium