SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaką dietę wybrać - Jaki styl obrać

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4565

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 30 Wiek 36 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 3982
Witam
Proszę o porady jaką drogę obrać jeśli chodzi o dietę i styl żywienia.
Ostatnio próbowałem model IF i powiem, że odpowiada mi on (stosuję go w dni nietreningowe). Do 16 siedzę w pracy, do domu wracam o godzinie 16:30 i wtedy jem pierwszy pisiłek. Okno zaczynam od 22 dnia poprzedniego, czyli mamy post - 18h, uczta - 6h - jednak na weekendy odpuszczam sobie ten model i jem normalnie, a po weekendzie wracam do niego.
O mnie
Wiek - 30
Waga - dzisiaj - 07/03/2018 godzina 23:40 - 83,9kg - najniższa waga od kiedy jestem na IF miałem w poprzedni piątek po powrocie do domu po 18 godzinnym poście - 81,6kg.
BF - myślę że ok 20-25%
Pas -brzuch na luzie ok 98cm
Pas lekko wciągnięty, prosta sylwetka -pas 92cm
Klata - 106cm
Biceps - 40cm
Udo - 61cm
Łydka - 42cm
Cel - redukcja tkanki tłuszczowej a później powolne masowanie bez otłuszczania się.
Trening - FBW co drugi dzień, planuję dorzucić do tego cardio 2 do 3 razy w tygodniu w dni wolne od treningu po 15-20 minut + ćwiczenia na brzuch 2 razy w tygodniu.
Dieta - kiedyś jak byłem młody i piękny byłem na Low carbie i Keto - waga ok.79kg,najlepsza budowa i definicja. Później poznałem swoją obecną narzeczoną i zaczęło się jedzenie wszystkiego w tym jedzenie śmieciowe i waga poszła do nawet 88kg.
Obecnie z dietą mam największy problem bo nie wiem jaką wybrać, jaki model żywieniowy - czy IF, czy może CBL?
- treningi wykonuję wcześnie rano ok. 6 - najlepszy czas dla mnie, najmniej ludzi, blisko pracy, później mam cały dzień wolny - po treningu ok 10 w pracy jem posiłek po treningowy pod postacią - mięso -200 gram, 100 gram ryżu plus warzywa (papryka, brokuł, fasolka etc.)
Co do moich obserwacji odnoście jedzenia:
- zbyt duża ilość węgli pochodząca z ryżu i kasz powoduje senność i dziwne uczucie w brzuchu + gazy - max jaki jestem wstanie zjeść bez tych objawów gastrycznych to 1 worek.
- zbyt duża ilość węgli z pieczywa powoduje tylko senność
- mięso - podchodzi mi głownie drób (kurczak i indyk) jednak wieprzowinę również zjem i wołowinę też (wątróbkę uwielbiam, serca z kurczaka również)
- nie przepadam za tłustymi mięsami jak boczek, podgardle, tłusta karkówka (taką z małą ilością tłuszczu z chęcią zjem)
- ryby lubię wszystkie
- warzywa zjem praktycznie wszystkie
- owoce uwielbiam - za młodego jak metabolizm szalał mogłem zjeść kilo winogrona naraz - obecnie je ograniczam.
- nabiał - lubię, ale powoduje u mnie problemy z cerą i z gazami, dlatego unika - czasem zjem ser żółty - kiedyś daniem której jadłem codziennie wieczorem jak byłem na diecie keto - śmietana 30% + 100 gram malin + 25 gram wiórek kokosowych - świetna sprawa
- jajka - lubię i jem często w formie jajecznicy, sadzonych, sadzonych na pomidorach z puszki, w formie babeczek, na twardo, na miękko itp.
- Ogólnie lepiej się czuję na dietach z małą ilością węgli lub jak są to węgle z ziemniaków lub z pieczywa, jednak również nie przepadam za zbyt tłustymi potrawami.

W skrócie:
- Cel redukcji tkanki tłuszczowej
- praca biurowa 8-16
- trening o 6 rano
- IF mi się podoba, ale nie wiem czy ma on sens jak stosuję go tylko w dni nietreningowe a w dni treningowego coś na kształt CBL. Czy stosować dietę keto czy jeszcze jakąś inną.
Czy ktoś na podstawie tych danych mógłby mi pomóc w ułożeniu diety i nakierowaniu na odpowiedni tor? A może kogoś polecacie kto by się zajął moim przypadkiem?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94169 Napisanych postów 364015 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1667841
IF jest swietny rozwiazaniem.
Jesli chodzi o reszte jestem duzym zwolennikiem iffym.
Brak monotoni, mozna poczitowac
Dodatkowy atut iffym to wg badan osoby w ten sposob jedzac maja mniej niedoborow niz osoby na diecie typowo kulturystycznej

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 30 Wiek 36 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 3982
Ale jak to połączyć z treningami o 6 rano?
Jakie makro sobie przyjąć?
Czy zastosowanie diety keto zda egzamin?
Czy może lecieć low carbem gdzie węgle tylko z 1 worka ryżu + pieczywo/ziemniaki do dojścia do tych ok 150 gram węgli.
Czy stosować w DNT IF, a w dni DT CBL? - Czy to w ogóle ma sens? treningi wolę wykonywać o 6 rano bo jest mi tak wygodnie i więcej mam czasu dla siebie i dla narzeczonej.


Zmieniony przez - amator63 w dniu 2018-03-08 13:53:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94169 Napisanych postów 364015 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1667841
Wszystko mozna polaczyc, skup sie na tyg bilansie na przyklad.
A reszte dopasuj pod siebie, dieta jest dla ciebie a nie ty dla diety.
Zobaczysz jak bedzie szlo, zmiany zawsze mozna wprowadzic

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 30 Wiek 36 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 3982
Tylko jakie makro przyjąć? Jaka kaloryke? Czy pójść w keto/ mów carb czy może zbilansowana ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94169 Napisanych postów 364015 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1667841
Keto super ale nie kazdemu bedzie lezec. Musisz podjac decyzje i zobaczyć jak ci bedzie szlo a najwazniejsze jak sie bedziesz czul

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3328 Napisanych postów 8555 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 321811
ułóż sobie zywczają prostą dioete ze smacznych dla Ciebie produktów tylko bądź na minusie kalorycznym! i dodaj jakieś cardio trochę plus siłówkę. Będzie leciec. Nie kombinuj za dużo. Jak złapie zastój będziemy kombinować :)

makrop CI nie podamy bo to wróżenie z fusow
sam sobie zliczyć ile jesz kalorii dziennie
w kalkulator po trening wklep sobie przykładowy dzień, albo dwa
będziesz wiedział ile jesz
zetnij na start z 500kcal i patrz co będzie się dzialo


Zmieniony przez - natalijka w dniu 2018-03-09 09:05:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 771 Napisanych postów 1226 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 157353
Oblicz jakieś zapotrzebowanie tak jak wyżej w kalkulatorze i od tego zacznij.

Białko daj 2g na kg masy ciała czyli jak ważysz np 50 kg to jesz 100g białka.

Tłuszczy daj 1g na kg masy ciała,
resztę wrzuć w wegle, na początek takie standardowe makro powinny być ok.

No i nie idź w ketozę, nie na takim "levelu", low carb też nie, po prostu wylicz zapotrzebowanie i makro i staraj się zmieścić w tym każdego dnia.




Zmieniony przez - Hidan20 w dniu 2018-03-09 09:17:05
1

You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, but you cannot fool all the people all the time.

https://www.sfd.pl/[BLOG]_Hidan20_Transformacja_od_120kg_-t1137366-s120.html
Szukasz pomocy/rady ? Pisz priv

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94169 Napisanych postów 364015 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1667841
Trzeba metoda prób i bledow znalezc dla siebie najlepsza opcje

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3328 Napisanych postów 8555 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 321811
i co zliczyłeś swoje zapotrzebowanie? bez tego nie ruszysz dalej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 30 Wiek 36 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 3982
Każdy kalkulator pokazuje co innego ale po odjęciu ok 300kcal powinienem jeść okolo 2500-2200 kcal dziennie przy redukcji.
Biorąc dane do diety zbilansowanej wychodzi:
Białko - 2 gramy x 65 kg (masa beztłuszczowa - przybliżenie) 130 gram białka = 520 kcal
Tłuszczu. - 1 gram x 80 kg = 80gram tłuszczu = 720 kcal.
Węgle = 2500 - 540 - 720 = 1240 kcal/4 = 310 gram Węgli - nie jestem wstanie zjeść tylu węgli bez rewolucji gazowo-wzdeciowych i uczucie nadętego brzucha, juz nie mówiąc o pogorszeniu cery
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

15 lat , redukcja prosze o rady odnośnie pojedynczych posiłkow i treningu

Następny temat

Duży nadmiar skóry po odchudzaniu

WHEY premium