SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jajka - nieporozumienie?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3505

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 431 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5174
Niedawno miałem spór z rodzicami odnośnie jajek, których nie pozwalają mi jeść tak często. To jakiś obłęd! Moi starzy twierdzą, że częste jedzenie jajek, czyli codziennie, lub co drugi dzień jest niezdrowe. Powiedzieli mi też, że każdy lekarz mi to potwierdzi.
Ja już sam nie wiem? Rozumiem, że chcą dla mnie jak najlepiej, ale to już lekka przesada.
A może jest w tym jakaś prawda? Co o tym sądzicie?

Kiedyś będę bardzo duży,
Dobry trening tu posłuży.

Kiedyś będę bardzo duży,
Dobry trening tu posłuży.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
taka fama kiedyś chodziła, jak byłem mały miałem to samo, ale tak naprawdę chodzi o żółtka w jajkach, jedz samo białko i będzie git! i dla ciebie i dla rodziców

I must find the truth that is true to me, the idea for which I can live or die...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jajka byly uwazane za szkodliwe w latach 70ych.A "lekaze" ktorzy sie wtedy ksztalcili do dzisiaj jeszcze chodza po tej planecie i powtazaja te stare ******ly.
Mozesz jesc nawet 10 jajek dziennie sa za***iste na mase i zawieraj cholesterol ale z grupy takzwanego dobrego cholesterolu.Jazeli robisz mase jedz cale jajka.

nurek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 431 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5174
Dzięki

Jak ktoś kiedyś powiedział: "Życie jest walką..."

Kiedyś będę bardzo duży,
Dobry trening tu posłuży.

Kiedyś będę bardzo duży,
Dobry trening tu posłuży.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Z tego co wiem to czeste jedzenie żółtek nie jest zbyt zdrowe (podobno powoduja jakies problemy z prostata)

Życie jest komedią dla tych, którzy myślą, i tradegią dla tych, którzy czują.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cze. W USA na podstawie badań klinicznych stwierdzono, że ilość cholesterolu znajdująca się w spożywanym jedzeniu nie ma żadnego wpływu na ilość cholesterolu jaka powstaje w organizmie.:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 257 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2536
Ja też się troche osłuchałem na temat jajek. Białka można wpier.... dowoli, jeśli chodzi o żółtka to na 3 jajka 1 żółtko, bo podobno duża ilość żółtek może zaburzyć gospodarke horomonalną na niekorzyść.
Ja posłuchałem i tak robie, wole nie ryzykować.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Codzienny terror w drodze do chwały,
bo życie jest zbyt krótkie, aby być małym !!!

Dewastator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bulla masz racje.
Amen.

nurek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dla mnie jedzenie samego bialka to czysta marnacja. W zoltku znajdyuja sie bardzo wartosciowe substancje takie jak "dobry" cholesterol, o smaku juz nie wspominajac.

Pozdrawiam

"...jeden za wszystkich, wszyscy za jednego..."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 239 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 7499
zatem jedzmy JAJA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
oprócz cholesterolu i tłuszczu, jajmogą zawierać pewne ilości hormonów (jakich - nie wiem), którymi kury są karmione, aby szybciej rosły. kiedyś jeden gość już po 40-stce, (właściciel siłowni z resztą), opowiadał, że lubi jeść kurczaki i kupił sobie całą skrzynkę w hurtowni aby było taniej i zjadał jednego dziennie. po pewnym czasie (jakieś 2 tyg.) zauważył, że cały czas mu tylko baby w głowie, i śmiał się, że w jego wieku, to już nie jest normalne i przestał jeść te kurczaki, i 'problem' minął, tak więc nie za dobrze jeść ZBYT dużo produktów drobiowych.

bd
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta wysokobiałkowa

Następny temat

TUŃCZYK w sosie własnym

WHEY premium