SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jajecznica - Wszystkie możliwe odsłony

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 85715

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
Witam,

chciałbym zaproponować temat, gdzie będziemy zamieszczać Nasze przepisy na różne, różniste jajecznice, by nie szukać po całym dziale. Jak wiadomo, jajka są jednym z głównym składników diety kulturysty, a w zimne wieczory, czy też poranki fajnie zjeść ciepłą jajecznicę z różnymi dodatkami.

Jako, że ja zakładam temat, zobowiązuje mnie to do tego, by zacząć. Także:

Jajecznica Low Carb:

1. 3 jajka.
2. Łyżka oliwy z oliwek.
3. 3 pieczarki.
4. Z pół cebuli.
5. Przyprawy, szczypiorek, warzywa do zagryzania.

Chyba nie muszę opisywać jak zrobić jajecznicę, gdyż każdy z Nas to potrafi. Chodzi o to, by pokazać wszystkie możliwe odsłony tego dania. Moja jest może i prosta, ale mega smaczna. Potraktowałem ją dziś na II śniadanie.

Kcal : 307 - Liczone dla 3 jaj klasy L oraz 10 g oliwy z oliwek
B: 20g
T: 25g
W: 1g




Proszę każdego, by wpisywał wartości odżywcze, i umieszczał zdjęcie gotowego dania. Mam nadzieję, że temat się przyjmnie. Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Jajka są jednym z bardziej wartościowych produktów żywieniowych. Można je zaliczyć razem z wątróbką do topowych produktów z tzw. super-food, które wcale nie są wyszukane ani drogie. Jaja są bardzo dobrym źródłem pełnowartościowego białka, tłuszczów i różnego rodzaju witamin. Białko to przez długi okres uważane było za wzorcowe.

W 100 g jajka zawierają 155 kcal, 13 g białka, 1,1 g węglowodanów i 11 g tłuszczów. Jedno średniej wielkości jajko ma około 50 g, więc automatycznie zawiera połowę wartości odżywczych co 100 g produktu.

Wielką zaletą jajek jest różnorodność ich stosowania i przygotowania bardzo urozmaiconych posiłków. Może być to jajecznica, jaja na twardo, miękko, w koszulkach, kokilkach, omlety, placki, czy dodatek do różnych potraw. Możliwości są więc nieograniczone. Zdecydowanie warto wprowadzić je do swojej diety i urozmaicać ją na różne sposoby. Warto pamiętać jednak o tym, że jaja zawierają dość dużo alergenów. Dlatego też należy wkomponować je w dietę z rozsądkiem. Jedzenie ich codziennie po 5-6 może z czasem spowodować powstanie alergii żywieniowej.

Temat ten powstał w celu umieszczania w nim różnego rodzaju przepisów na posiłki z jajkami. Podzielmy się nimi ze sobą i zobaczmy, jakie kto ma pomysły na smakowite urozmaicanie diety.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 185 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9411
Witam, to ja dorzucę od siebie moją ulubioną wersję z kiełbaską
4 jaja (60-70g)
100g pomidora
50g kiełbaski (tu użyte frankfurterki)
10g oliwy do lekkiego podsmażenia kiełbaski
przyprawy wedle uznania

BTW:
Białko 37g
Tłuszcze 38g
Węglowodany 4g
Wart. energetyczna 504 kcal

Posiłek bez mięsa jest jak seks bez orgazmu :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 755 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 11547
Ja robie tak :
warzywa chińskie
4 jaja
oliwa
przyprawy według uznania , ja dałem zioła prowansalskie ,oregano,duzo papryki słodkiej
na koniec dodałem jak widac na zdjeciu ogorki kiszone + sos

http://www.sfd.pl/czaro_masa_wakacje-t929562.html

"Nikt nie będzie się śmiał z gościa który może przyj**ać"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dobry temat!

ja jem klasyczną jajecznice, czekam na fajne przepisy

Zmieniony przez - davidooo w dniu 2011-11-01 20:23:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6924 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 117946
zdecydowany nr 1 to combo jaja+masło, nic więcej
2. z cukinią, pieczarkami
3. z kaszą gryczaną
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 240 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 17259
glupie pytanie,ale czy jajecznice mozna jesc czesto, zalozmy 5x w tyg? duzo mowi sie o wplywie jajek na potencje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 185 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9411
można, jajka nie mają nic wspólnego z potencją.
2

Posiłek bez mięsa jest jak seks bez orgazmu :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja jem na maśle z serem żółtym ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 52 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14431
Polecam wersję z pomidorami i czosnkiem :)

Ból to kwestia nastawienia

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 933 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11800
Właśnie zjadłem najlepszą jajecznicę w swoim życiu Przepis własny.
Pokroiłem z 1/4 cebuli jak najdrobniej, potem z 1/3 papryki tak samo. Smażyłem na patelni aż cebula zrobiła się nieco brązowa a papryka przybrała pomarańczowy odcień. Wbiłem 4 jajka. Dodałem soli, papryki słodkiej, pieprzu białego i ziół prowansalskich i smażyłem dalej. Jadłem z ogórkami kiszonymi. Zaj#^*ste.

Polecam.

P.S. Przypomniało mi się żeby zrobić zdjęcie dopiero pod sam koniec jedzenia, więc możecie polegać tylko na opisie.

Zmieniony przez - 90packer w dniu 2011-11-11 22:58:01
1

http://www.sfd.pl/[BLOG]_90packer__Mens_sana_in_corpore_sano.-t1088838.html

"Ciągi w paskach to jak jazda na rowerze z bocznymi kółkami" - BYK

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 9 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 575
Ja polecam w trakcie smażenia jajeczniczki dodać do niej sera białego, znacznie poprawia smak. Ilość według uznania :D Ja ładuje jakieś 50g. Pycha! :D
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Placki z piersią na parze (przepis by

Następny temat

Kolacja a la belriso

WHEY premium