SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jajecznica Na Grzankach, wersja "na bogato" ;)

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 16518

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2855 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 24888
Do zrobienia jajecznicy potrzebne nam beda:

- jajka
- salami
- pomidor
- chleb slnecznikowy ciemny
- sol, pieprz, oregano.





Wykonujemy nastepujace czynnosci:

1. Chleb kroimy w kostke




2.Wbijamy do miseczki 5 jajek L, salami kroimy na mniejsze kawalki, chyba ze mamy takie male juz to wtedy nie trzeba




3. Wrzucamy salami na patelnie, nie wlewajac oleju




4.Dorzucamy chleb i rowniez nie wlewamy jeszcze oleju, czekamy az zrobia sie takie chrupiace grzanki




5. Dopiero przed wrzuceniem jajek i reszty wlewamy roche oleju, wlewamy jajka, wrzucamy pomidory, calosc sypiemy sola pieprzem i oregano




6. Na patelni podczas robienia wyglada to tak




7. Wrzucamy na talerz ja robie to dosc szybko zanim jajka sie eni zetna do konca bo wole takie rzadsze niz poscinane, lepiej smakuje







Zrobienie tej jajecznicy zajmuje 10minut, poniewaz wiekszosc czynnosci wykonujemy podczas gdy na patleni grzeje sie salami i chleb, gotowy produkt ma okolo 50g bialka i 50g wegli, nie wliczajac w to salami i pomidora. tluszczy nie wiem ile bo nie licze pozdro
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 1276 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12666
Fajne, tylko ja spróbuje to bez pomidora. Pomidor mi jakoś na patelnie nie pasuje.

Ręce które ćwiczą

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 3809 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41709
ja bym wrzucił cebule zamiast pomidora

tylko jeden klub
kocham aż po grób...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2855 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 24888
wlasne pomidor nadaje takiej wodnistej troche konsystencji, w polaczeniu z oregano podlatuje pod pizze a cebuli niestety nie mialem, ale mozna dorzucic;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349847
też niespecjalnie lubię pomidora w jajecznicy.
A to salami paczkowane niestety najczęściej nic wspólnego z prawdziwym salami nie ma.


pzdr/

Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2008-11-14 14:21:09

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 107 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1067
a co za roznica czy paczkowane czy nie, jest takie samo jak bylo przed pokrojeniem
jak ma byc ujowe to nie wazne czy jest pokrojnone czy nie bo rownie dobrze mozna w calosci kupic takie

Zmieniony przez - M_M_A w dniu 2008-11-14 14:34:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349847
zazwyczaj takie "salami" jest wieprzowe.


pzdr/

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dobre jedzonko, ale IMO trochę ciężkostrawne (smażona kiełbasa), nie mniej jednak sog za pracę, pozdr

Zmieniony przez - studensky w dniu 2008-11-14 14:49:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2855 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 24888
koniu straszne problemy stwarzasz co z tego ze to salmi moze nie miec nic wspolnego z salami? ta jajecznica nie opiera sie na salami, salami jest tylko dla smaku, mnie interesuje ilosc jajek i chleba, a pozostale dodtaki typu pomirod salami, sa tylko po to zbey to jakos smakowalo, a smakuje akurat bardzo dobrze, nie ebde sie zastanawial czy 20g salami ktore chce wrzucic na patelnie pochodzi z krolika czy moze ze skowronka. smakuje jak salami i o to chodzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349847
smakuje jak salami i o to chodzi

nie smakuje.
eot.

pzdr/

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2855 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 24888
nie wiem, nie znam sie na miesie, wiem natomiast ze kosztuje 59zl za kg. wiec to chyba musi byc salami
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kurak z warzywami z piekarnika

Następny temat

ciasteczka owsiane

WHEY premium