SFD.pl Odżywianie i Odchudzanie

Dodaj odpowiedź

Jaja a płodność

Wysłana -
Witam, potrzebuje pomocy odnośnie duzej ilosci jaj w diecie, aktualnie staramy się z żoną o drugie dziecko i jest lipa od kilku miesiecy i cały czas żona na mnie psy wiesza że to moja wina itp itd bo jaja bo suple i odżywki.Ponadto babcie , rodzice i tescie ( starej daty przekonania ) dogadują swoje . Potrzebuje jakieś linki do filmów , art ( profesjonalne wypowiedzi i medyczne) aby zonie raz na zawsze wyjaśnic sprawe że jedzenie 150 jaj miesięcznie nie ma wpływu na płodność .Dziękuje :)
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Zapoznaj się z tymi tematami(kilka przykładowych, na potreningu.pl znajdziesz ich więcej): 
http://potreningu.pl/articles/2274/siedem-mitow-na-temat-jajek
http://potreningu.pl/articles/1720/jajka-a-cholesterol
http://potreningu.pl/articles/97/dlaczego-warto-jesc-jajka-z-zoltkami
http://potreningu.pl/articles/930/dlaczego-warto-wlaczyc-jajka-do-diety-odchudzajacej 
Wysłana -
Poszperaj na YouTubie wykłady Jerzego Zięby, gdzie obala różne mity na temat cholesterolu i ciekawe daje wskazówki odnośnie medycyny naturalnej.
Wysłana -
Jeśli żona jest w porównywalnym wieku do Ciebie (po 30-ce), to równie dobrze przyczyna może być po jej stronie, bo w tym wieku naturalnie następuje szybki spadek płodności:
http://ginekologwpolsce.org/wplyw-wieku-na-plodnosc-kobiet-i-mezczyzn/
https://parenting.pl/portal/zegar-biologiczny

Najprościej byłoby wykonać badania, po czyjej stronie jest problem i ewentualnie się leczyć, bo z każdym rokiem może być gorzej.
Wysłana -
Ok.dzieki wielkie za linki. Zona bedzie miała lekturę
Wysłana -
Witaj,
Jeśli macie problemy to dlaczego badań nie zrobicie ? Jaki problem pójść na przykład i zbadać jakość nasienia ? Co do jajek to troszkę zabobonem zachodzi niestety .
Pozdrawiam
Wysłana -
Tzn ja nie uważam ze ro problem bo dopiero 4 cykle minely a pierwsze dziecko po 7 chyba przyszlo . Jesli dluzej bedzie bez efektu to oczywiście odwiedzimy lekarzy i porobimy badania ale jak narazie chce zo ie naświetlić tematy związane z jajkami. Suplami i siłownia (ze noe ma to wpływu na plodnosc u faceta)


Zmieniony przez - monkey22 w dniu 2016-06-29 21:32:54
Wysłana -
Badania obu stron i tyle. Akurat jak robisz solidny fbw i nie pijesz alko to raczej zdolności masz maksymalizowane - a jajka dostarczają właśnie tłuszczu dobrego z punktu widzenia płodności. Po badaniach będzie jasne co i jak, a lekarz doradzi co robić i brać na zwiększenie plodnosci. Z tym spadkiem płodności u kobiet to fakt - lecz około 40-tki płodność znów wraca - tzw. Rzut na taśmę. Stąd przypadki nieplodnych całe życie 40-latek, które jednak w ciążę zachodzą...

Ps. 4 cykle to nic. Statystycznie szansa zagniezdzenia to jakieś 30-40% z rozrzutem rzędu +-20% ~ kwestie osobnicze.


Zmieniony przez - kcainam w dniu 2016-06-29 22:08:52
Wysłana -
Nie jest z tym tak łatwo jak jak się wydaje. Nie widzę problemu. Jednak jeżeli dłużej będą problemy to zdecydowanie badania.
Wysłana -
150 jaj to nie jest jakaś mega ilość zdążą mi się ponad 300. Generalnie jaja to samo zdrowie. Ja raczej słyszałem o pozytywnym wpływie jaj i cholesterolu na potencję i płodność
Wysłana -
Zgadza się. Do wszystkiego jednak należy podchodzić z rozsądkiem. Urozmaicanie w żywieniu, treningu, to podstawa.
Strona 1 z 4
Dodaj odpowiedź