SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaak przyspieszyc schodzenie skóry???

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 54964

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam problem schodzi mi skóra jak mam przyspieszyc to schodzenie aby znowu mozna było sie opalac???

Tylko dzieki cieszkiej pracy cos osiągniesz!!!
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Przyczyny łuszczenia się skóry są różne. Jeśli nie jest to na tle chorobowym to prawdopodobnie skóra jest wysuszona. Nasza skóra ma swój mechanizm obronny przed czynnikami zewnętrznymi a jest nim umiejętność wytwarzania sebum. Sebum jest to gruczoł łojowy, który poprzez stworzenie na powierzchni skóry płaszcza ochronnego zapobiega ucieczce wody. Gdy jest go za mało skóra jest sucha i w konsekwencji staje się mniej elastyczna, krucha i może się łuszczyć.
Jeśli skóra jest zaczerwieniona, piecze czy pęka należy udać się do dermatologa. Jeśli natomiast jest to delikatne przesuszenie warto postawić na odpowiednią pielęgnację.

Jakie stosować kosmetyki?
Najlepiej takie, które zawierają jak najmniej dodatków. Świetnie sprawdzą się emolienty, które nawilżają skórę, ale przede wszystkim pomagają w zatrzymywaniu skórze wartościowych dla niej składników. Emolient to substancja hipoalergiczna otrzymywana zazwyczaj z oleju konopi. Zawiera kwasy tłuszczowe omega 3 i 6. Wszystkie jego składniki nawilżają skórę, natłuszczają i przyspieszają regenerację.

W regeneracji i nawilżeniu pomogą również kąpiele do których dodamy trochę oleju. Może to być olej makadamia, jojoba, z czarnuszki – wszystkie mają zbawienne dla naszej skóry właściwości regeneracyjne.

Jeśli natomiast chcemy się pozbyć z powierzchni skóry martwego naskórka, można zastosować peeling. Na półkach sklepów jest spory wybór, ale zdecydowanie lepszym rozwiązaniem (i tańszym) będzie wykorzystanie produktów, które znajdują się w każdym domu, np. fusy po kawie, sól czy cukier. Wystarczy zmieszać je ze swoim ulubionym żelem pod prysznic i rozpocząć delikatne masowanie skóry. Skóra nabierze miękkości i będzie miła w dotyku jeśli do naszej papki dodamy również olejku. Taki peeling można stosować 1-2x w tygodniu.

Kiedy można zacząć się opalać?
Niezależnie od tego czy wybieramy się na plażę czy solarium należy zadbać o ochronę skóry. Absolutnie niewskazane są kąpiele słoneczne jeśli skóra jest podrażniona. Narazimy się niepotrzebnie na niemiłe w odczuciu pieczenie i swędzenie skóry.
Jeżeli wykonaliśmy peeling i skóra jest zdrowa wystarczy zadbać o odpowiedni krem z filtrem a po opalaniu o higienę i nawilżenie skóry.

Do poczytania:
https://www.sfd.pl/JAK_SIE_ŁADNIE_OPALIĆ_W_SOLARIUM-t83303.html
https://www.sfd.pl/Pęcherzyki_po_opalaniu-t275294.html
https://www.sfd.pl/SOLARIUM_CODZIENNIE__-t258978.html





Zmieniony przez - lubiekaszke w dniu 2016-11-08 14:26:32
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jesli skora nie piecze i nie jest zaczerwieniona, mozna zrobic peeling. Jesli jednak jest mocno poparzona, radzilabym sie wstrzymac ze wszystkim, a juz na pewno z dalszym opalaniem

.::One said, that teaching a woman magic is like giving a box of matches to a child::.
.::He couldn't be more wrong::.
.::It's much, much worse::.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie ja juz sie dawno opaliłem:) i teraz schodzi mi skóra i ciekaw jestem czy jest cos co przyspieszy schodzenie tej skóry:)

Mówisz peeling moze cos jescze???

Tylko dzieki cieszkiej pracy cos osiągniesz!!!
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Poza peelingiem? Chodzi o twarz czy cialo? Sadze ze peeling to najlepsze rozwiazanie, mozna pokusic sie jeszcze o mycie szorstka gabka lub masaz rekawica kapielowa. W kazdym razie luszczacego sie naskorka nalezy pozbyc sie mechanicznie.

.::One said, that teaching a woman magic is like giving a box of matches to a child::.
.::He couldn't be more wrong::.
.::It's much, much worse::.
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 441 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6325
Peeling i masaz szorstka rekawica bedzie najlepszy. Jesli nei masz w domu nic co mozna by okreslic mianem peelingu, ani nie masz pod reka zadnej kobiety ktora by takiego specyfiku uzywala mozesz zrobic to domowym sposobem... Uzyj albo grubej soli kuchennej albo cukru - wymasuj tym skore i powinna ladnie zejsc najbardziej zewnetrzna warstwa naskorka - ta zrogowaciala... Systematyczne powtarzanie spowoduje ze juz niedlugo kolor powinien sie wyrownac i bedziesz mogl sie na nowo opalac - ale tym razem polecam jakos rozsadniej, aby uniknac sejscia opalenizny..

------------------------------------------------------------
**Edimus et vivamus, non vivimus ut edamus!! **

leniwa Nikoosia
Doradca w dziale Fitness

------------------------------------------------------------
**Edimus et vivamus, non vivimus ut edamus!! **

leniwa Nikoosia
Doradca w dziale Fitness

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
hmm no peeling do ciała mam swój własny:) a ta sola i gabka to oczywiście przy kompieli zgadza się??? czy mozna cos robic nie przykompieli ???

Tylko dzieki cieszkiej pracy cos osiągniesz!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zapewne znalazloby sie kilka rzeczy
Jednak w kwestii zluszczania najlepiej "dzialac" kiedy skora jest wilgotna - jest wtedy bardziej miekka i zadanie masz ulatwione.
Co sie zas tyczy soli... mam dziwne wrazenie, ze sol sie w wodzie rozpuszcza... podobnie jak cukier, ktory w dodatku pokrywa cialo lepka warstwa... wiec pewnie chodzilo o peeling wlasnie na sucho

.::One said, that teaching a woman magic is like giving a box of matches to a child::.
.::He couldn't be more wrong::.
.::It's much, much worse::.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 441 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6325
Na sucho to mozesz sie tylko obdzierac ze sory - to znaczy zrywac sobie schodzace kawalki skory...
Z cukrem i sola tez raczej na mokro, a w kazdym razie skora powinna byc wilgotna, sol czy cukier nie rozpuszcza sie tak od razu... Wniektorych kosmtykach stosuje sie wlasnie cukier - np peeling cukrowotruskawkowy z Yves Roche...
Ale jesli masz peeling to polecam jednak wlasnie ten sposob - dobre aby to byl porzadny peeling gruboziarnisty, do ciala..

------------------------------------------------------------
**Edimus et vivamus, non vivimus ut edamus!! **

leniwa Nikoosia
Doradca w dziale Fitness
1

------------------------------------------------------------
**Edimus et vivamus, non vivimus ut edamus!! **

leniwa Nikoosia
Doradca w dziale Fitness

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 628 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5981
chciałam tylko dodac że schodzaca skóra nie przeszkadza w opalaniu i nie trzeba czekac aż zejdzie..słonce przyspieszy tylko schodzenie tego naskórka oraz czeste kapiele wiec jeziorko lub kapiele morskie wskazane..


...ale w sumie nie jestem pewna do końca bom w końcu blomdina

...ale w sumie nie jestem pewna do końca bom w końcu blomdina

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
WOW wiec co jak naprzykłąd skóra schodzim i s klaty tak do połowy to moge sie normalnie opalac????? nie bedzie puzniej jakis nierówności?????

Tylko dzieki cieszkiej pracy cos osiągniesz!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 628 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5981
jezeli teraz bedziesz powoli i rozwaznie sie opalał to nawet jak sie pojawia nierownosci to sie wyrownaja...chyba ze opalasz sie w solariumku, to lepiej zaczekaj..az zejdzie w całosci skóra..na plazy nie ma takiej koniecznosci pod warunkiem ze nieprzesadzisz z czasem..

...ale w sumie nie jestem pewna do końca bom w końcu blomdina
2

...ale w sumie nie jestem pewna do końca bom w końcu blomdina

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta do sprawdzenia

Następny temat

mleczko po treningu

Wiecej