SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

JOHN GRIMEK-CZY MOŻNA UROSNĄĆ?

temat działu:

Z archiwum kulturystyki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 62783

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
WITAM WSZYSTKICH
Przedstawiam art z nr 9-wrzesień 1961 roku "Sport dla Wszystkich", który zainteresuje wielu-szczególnie tych mających problemy spowodowane zbyt niskim ich zdaniem wzrostem:


"JOHN GRIMEK MA GŁOS"
******************
"CZY MOŻNA UROSNĄĆ"
Jeden z najwybitniejszych kulturystów świata, John Grimek, nieraz zabierał głos w sprawie interesującej wielu naszych Czytleników:czy mozna urosnąć?
Oto jego wywody na ten temat:

"Wielu twierdzi, że między 18 a 21 rokiem życia przestaje się rosnąć. Ten pogląd należy dziś do przeszłości. Liczne przykłady wskazują na to, że człowiek rośnie do 25, a nawet 26 roku życia. Sam, gdy liczyłem 18 lat, miałem 165 cm wzrostu, a później-właśnie od momentu, gdy rozpocząlem uprawiać sport i ćwiczenia siłowe( w spoóśb umiarkowany), urosłem o 10 cm.

JAKIE UPRAWIAŁEM ĆWICZENIA?
" Gdy doszedłem do 18 lat, uważanych ongi za granicę rozwijania się wzrostu, zacząlem szukać różnych sposobów, by jeszcze powiększyć wzrost o kilka cali(cal=ok.2,5cm). Zacząłem uprawiać ćwiczenia siłowe, starałem się zawsze trzymać prosto i przy każdej okazji "wyciągałem" się w górę. Szczególnie przed udaniem się na spoczynek kładłem nacisk na te ruchy. Nawet w łóżku starałem się wyciągać nogi jak najbardziej. Dużo czasu spędzałem w terenie. Tam wyszukiwałem co mocniejsze gałęzie i wykonywałem na nich zwsy i różne ćwiczenia (np.w zwisie przechwyty, skręty tułowia itd.)
Po jakimś czasie zmierzyłem się i stwierdziłem, że urosłem o dwa cale(5 cm).
Nie wiem do dziś dnia, czy zawdzięczałem to ćwiczeniom siłowym, czy też wyciągającym. W każdym razie przybyło mi tych 5 cm. Zacząłem się wówczas zastanawiać, co jeszcze mógłbym zrobić, aby być wyższym. Pewnego dnia wpadłem na pomysł wykonywania lekkich ćwiczeń w zawieszeniu przewrostnym. W tym celu sporządziłem sobie dwie silne parciane pętle dla zaczepienia stóp, a przed upadkiem na głowę-w przypadku zerwania się pętli-zabezpieczyłem się dodatkowym urządzeniem na nogi. Te środki ostrożności sprawiły, że choć ćwiczenie w pozycji głową w dół wykonywałem setki razy nie miałem żadnego wypadku.
Wisząc w ten sposób głową w dół podciągałem lekkie sztangi do barków, wznosiłem ramiona w bok, podciągałem się na nogach, unosiłem tułów itd. Nigdy nie ćwiczyłem długo w tej pozycji, bo jest męcząca i niebezpieczna-zwłaszcza dla początkujących (napływ krwi do głowy). Do ćwiczeń tych może przystapic tylko ten, kto dobrze opanował stanie i chodzenie na rękach, kto nie ma żadnych kłopotów z utrzymywaniem pozycji głową w dół. Bardziej wrażliwi powinni stopniowo przychodzic do pozycji przewrotnej przez coraz to bardziej skośne ustawianie ławeczki. Najpierw leżymy na ławce ułożonej pod kątem 10-20 stopni (nogi w gorze, głowa w dole, później zwiększamy kąt nachylenia do 45 stopni, wreszcie do 70 i 80 stopni. Ciężarki używane do ćwiczenia powinny być lekkie. Nie trenować bez współćwiczącego, który by stanowił odpowiednią ochronę.
Ale-moim zdaniem-nie tylko ćwiczenia wywierają wpływ na"rośnięcie", sprzyja mu również relaks-wypoczynek (pisaliśmy o tym w numerze lipcowym-przyp. red.)
Te ćwiczenia w połączeniu z lepszym niż poprzednio odżywianiem (więcej witamin) i ćwiczeniami terenowymi sprawiły, że w 22 roku życia osiągnąłem 175 cm wzrostu. Czyli: 10 centymetrów w ciągu trzech lat. Ja tą metodą uzyskałem dobre rezultaty, myślę, że inni mogą je osiągnąć"-pisze na zakonczenie Grimek.
Czytelników, którzy zechcą wypróbowac tę metodę, prosimy o podzielenie sie z redakcją swoimi uwagami. Z niecierpliwością bedziemy czekać na listy.
Do tematu wzrostu i metod w tych przypadkach używanych-wrócimy jeszcze w jednym z najblizszych numerów "SdW"

AUTOR:STANISŁAW ZAKRZEWSKI
PUBLIKACJA:"SPORT DLA WSZYSTKICH"

Pozdrawiam wszystkich ambitnych
"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 695 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 39589
Ja myślę że nawet jak by nie wykonywał żadnych ćwiczeń to po 3 latach też by miał te 10 cm więcej. Wzrost jest zaporogramowany genetycznie i żadne ćwiczenia tego nie zmienią.

Drzey

Drzey

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 958 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17700
Witam serdecznie!
Czytałam o Grimek'u, że po to ćwiczył na wzrost, gdyż miał kompleks wzrostu wobec m.in. Reeves'a.
A tak przy okazji, to Grimek ćwiczył przede wszystkim na siłę. Startował nawet na olimpiadzie (chyba w Berlinie) w podnoszeniu ciężarów, gdzie zajął niespodziewanie dopiero 6-te miejsce, pomimo, iż należał do niego rekord Ameryki w wyciskaniu (nie na ławie) wynoszący 129 kg. Ponadto Grimek potrafił wycisnąć na ławce 180 kg, a wtedy nie było koksów!
Pozdrawiam!

Pecuniae imperare non servire oportet
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1129 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4101
po raz kolejny należy złożyć szacunek dla starych dobrych czasów, no i przedewszystkim dla kulturystów żyjacych w tych czasach, wtedy był sport, ach aż chciało by się spędzić chodz jeden dzień wśród tkich ludzi

Sport jest czymś niesamowitym, jest piękny i niebywale prosty.

"Nikt nie czepia się silnych ludzi" Charles Atlas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Gochan ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 143 Napisanych postów 4627 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30336
Zainspirował mnie - zaczynam wisieć jak nietoperz pod sufitem
A jeszcze jedno - koksy już wtedy były, Nie mam danych na temat Grimka, ale już na pewno brał. Steve Reeves używał naprzykład 15mg dianabolu dziennie oraz primabolan
Przy okazji - testosteron był uzywany już w latach dwudziestych, czyli dużo przed Grimkiem.
Pozdrawiam.

Człowiek po to ma wolną wolę, by dokonywać samodzielnych wyborów i nikt nie powinien wpływać na jego decyzje póki nie szkodzi innym. Oznacza to także branie odpowiedzialności za własne czyny
Son Gochan Moderator działów doping i sztuki walki.



Zmieniony przez - Gochan w dniu 2002-08-19 23:41:21

"Czyń Swoją Wolę niech będzie całym prawem"
Aleister Crowley

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 958 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17700
Witam!
Gochan, skąd masz takie informacje? Ja w jakiejś gazetce kulturystycznej przeczytałem, że sterydy pojawiły się w sporcie dopiero w 50-tych latach. Może masz rację, ja opieram się na doniesieniach prasowych. Niestety nie było mnie wtedy na świecie i nie mogłem tego sprawdzić.
Pozdrawiam!

Pecuniae imperare non servire oportet
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 958 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17700
Witam!
Przepraszam za błąd dotyczący startu na olimpiadzie. Grimek w 1936 roku w Berlinie zajął 7 miejsce, a rekord 129 kg pochodzi z 1940 r.
Pozdrawiam!

Pecuniae imperare non servire oportet
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Gochan ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 143 Napisanych postów 4627 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30336
W latach 50 siątych weszły do powszechnego użycia we wszystkich krajach.
Wcześniej dostęp mieli niektórzy i to wyłącznie do czystego testosteronu.
To że powstał w latach 20stych, to po prostu wydarzenie naukowe, bez związku ze sportem. Potem z każdym dziesięcioleciem coraz bardziej
się rozpowszechniał, a w latach 50 siątych stworzono dianabol - odtąd
zaczęły powstawać coraz to nowe środki. Czy Grimek brał? Nie da się stwierdzić. Wiadomo że brał Reeves i ludzie z jego okresu. Wcześniej, w czasach Grimka
testosteron już istniał, lecz nie wiem na ile był rozpowszechniony. Pozostają domysły.

Człowiek po to ma wolną wolę, by dokonywać samodzielnych wyborów i nikt nie powinien wpływać na jego decyzje póki nie szkodzi innym. Oznacza to także branie odpowiedzialności za własne czyny
Son Gochan Moderator działów doping i sztuki walki.

"Czyń Swoją Wolę niech będzie całym prawem"
Aleister Crowley

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Podrzucę na dniach jeszcze kilka artów z serii"Czy mozna urosnąć"-wypowiedzi innych zawodników z dawnych lat...Pozdrp

Pozdrawiam wszystkich ambitnych
"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Gochan ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 143 Napisanych postów 4627 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30336
To świetnie. Mam 180cm i około 98-100kg potrzebuję 190cm i 120kg

Człowiek po to ma wolną wolę, by dokonywać samodzielnych wyborów i nikt nie powinien wpływać na jego decyzje póki nie szkodzi innym. Oznacza to także branie odpowiedzialności za własne czyny
Son Gochan Moderator działów doping i sztuki walki.

"Czyń Swoją Wolę niech będzie całym prawem"
Aleister Crowley

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 3058 Wiek 55 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 36772
Gochan to jeszcze fragment z ksiązki S.Zakrzewskiego ,którą i ty posiadasz

"...
John Grimek potrafił zyskać 5 kilogramów w ciągu tygodnia, kładąc szczególny akcent na ćwiczenia. Za najbardziej skuteczne uważał przysiady z obciązeniem. Przed każdym przysiadem stosował kilka głębokich oddechów
,a po skończeniu serii - serię ruchów poszerzających klatkę piersiową

Przysiady 15-18 p
W leżeniu przenoszenie ramion do tyłu 12-15p
Przysiady 10-12p
Wznosy ramion w bok stojac 10-12
Przysiady 8-9p
Przenoszenie ramion w góre 12-15p
Przysiady 5-6p
Wyciskanie sztangi w leżeniu 8-12p
W USA przysiady ze sztangą nazywane są 'weightgainer' - zyskiwacze wagi..."

Myślisz ,ze to prawda i osiągał takie efekty bez dopalaczy ?
Jestem ciekaw waszych opinii na ten temat


Pozdrawiam

Kilop

Pozdrawiam
Kilop

Doradca w dziale Trening

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

SŁYNNI SIŁACZE CZ.2-CYGANIEWICZ

Następny temat

NASI DAWNI MISTRZOWIE-FOTO`S

WHEY premium