SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

JESTEM TŁUSTA I CHCE TO ZMIENIĆ!

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2131

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 142
Cześć i czołem :)
Wiek: 26
Waga: 97 (dzięki Bogu numer PESEL mi się na wadze nie wyswietla)
Aktywność fizyczna: znikoma (sprzątanie, spacer z dzieckiem, pranie, prasowanie - generalnie kupa)

Personal details:
Samotna matka, wróciłam na stałe do Polski i W KOŃCU moge poświęcić trochę czasu sobie (pomoc w opiece nad mała od moich rodzicow). Grałam w hokej na lodzie, ale to było dawno temu i nie prawda. Przez ostatnie 4 lata praca siedząca, poród, złe samopoczucie, +25kg (nie do za je bi sto sci). Idę dziś na siłownię nie daleko domu, zmotywowana wylewać siódme poty i wymiotowac po ciężkim treningu. W końcu przecież zrobię coś dla siebie! :)

Ale do sedna: mój cel to -40kg. Metabolizm - ustał i nie chce drgnac. Jem raz dziennie, brak apetytu zupełny, gdy mam coś pogryzc to aż mi się nie chce zaczynać jeść. Wypijam 4-5 kaw dziennie i wypalam pół paczki papierochow.
Shake - mogę pić do bólu. Gryźć - nie bardzo. Kupiłam Desmoxan, wiec fingers crossed kondycja się polepszy po rozstaniu z fajunami :)

Moje pytanie: od czego mam zacząć ? Pytam o kwestie witamin i suplementow. Jestem w tym bardziej niż zielona. Spalacz kupie, ale nie chcę bazować na spalaczu, chce pocic tłuszcz i pozbyć się dziada!

Plus: mój pierwszy dzień na siłowni. Mogą mi falowac cycuchy, tłuszcz na brzuchu i grube nogi, mam to gdzieś. Ale... od czego zacząć?

Dziękuję za pomoc :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Chęć zmiany czegoś jest podstawą tego, aby była w ogóle możliwość osiągnięcia sukcesu. Bez ochoty i chęci niestety nie ma szans na żadne zmiany. Z tego też względu ważne jest to, że u Ciebie jest to co najważniejsze. Kwestia realizacji tych założeń. Aby to zrobić, wprowadzić warto odpowiednią dietę i treningi siłowe. Sugeruję Ci rozpocząć od ułożenia odpowiedniego treningu. Bez wątpienia powinien on opierać się na podstawowych ćwiczeniach wielostawowych, takich jak: ciągi, siady, wykroki, wyciskania, wznosy bioder. Poczytać możesz o tym w tym artykule: https://potreningu.pl/articles/5587/plan-treningowy-dla-poczatkujacych-kobiet

Kolejny krok to ułożenie zdrowej diety. Rozpocząć należy od wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego. Możesz to zrobić za pomocą tego oto wzoru: https://potreningu.pl/articles/5255/zapotrzebowanie-kaloryczne-dla-wnikliwych- W celu redukcji tkanki tłuszczowej od otrzymanego wyniku odejmujemy 300 kcal. Następnie dzielimy całość na zalecane ilości składników odżywczych, a są to:

1. Źródła białka: https://www.sfd.pl/BIAŁKO,_jakie_wybrać_Z_czego_czerpać_-t1135440.html
2. Źródła węglowodanów: https://www.sfd.pl/WĘGLOWODANY,_jakie_wybierać_Z_czego_czerpać_-t1135388.html
3. Źródła tłuszczów: https://www.sfd.pl/TŁUSZCZE,_jakie_wybierać_Z_czego_czerpać_-t1135648.html

Pozostaje już tylko kontrola obwodów ciała, co 1-2 tygodnie rano na czczo. Masa ciała nie jest wyznacznikiem efektów.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1952 Napisanych postów 13710 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 249865
Od wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego i na podstawie tego ulozyc diete z odpowiednim podzialem na makroskladniki,jesli chodzi i kalorie to narazie bym zostawil na 0 czyli ani ujemne ani dodatnie bo dodasz aktywnosc fizyczna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 142
Super, dzięki za odpowiedź ! A to nie będzie tak, że jak zaczne jeść normalne zbilansowane posiłki, to waga mi podskoczy? Po tym nic nie jedzeniu? Pytanie bardziej niż głupie, wiem, ale chcę wycisnąć max informacji :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Jak kolega wyżej. I w ramach "robienia czegoś dla siebie" zacząć się odżywiać, czyli dbać o jakość pokarmów, by były to produkty cechujące się wysoka gęstością odżywczą, nieprzetworzone. Spalacze zostawić w spokoju, uzbroić sie w cierpliwość, bo przy prawie 100 kg szybki spadek wagi=obwisła skóra i nie powielać mitów, że "tłuszcz można wypocić". Pocenie się nie przekłada się na jakość sylwetki

I nie skupiac się na wadze. Bo liczy się estetyka, czyli obwody, proporcje.

A jeśli zrobiłaś sobie metaboliczna krzywdę, to trzeba skupić się na zdrowiu i ewentualny skok wagi przyjac jako niezbędny krok w tył, by móc zrobic kolejne do przodu.




Zmieniony przez - deja vu w dniu 2018-04-17 14:03:37

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 142
Zapomniałam o sobie, ale dość tego - ruszamy na pełnym gwizdku :) Znajomy dał mi cynk, żeby odstawić sol całkowicie, bo zapewne mam dużo wody w organizmie. 2 tygodnie bez soli tez skutkuje spadkiem wagi. Faktycznie, sole jak pokrecona, ale czy to wpływa na wagę aż w takim stopniu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Eliminacji soli to głupota. Sól jest niezbędna. Jej eliminacja może prowadzić do poważnych zaburzeń elektrolitowych. Trzeba jednak mieć na uwadze, że produkty gotowe zawierają sól. jednak bazując na produktach nieprzetworzonych osoby aktywne nie powinny eliminować soli. Organizm ludzki składa się w większości z wody, a jakies mity o nadmiarze wody to raczej chwyt marketingowy producentów suplementów, ewentualnie poważne problemy krążeniowo-nerkowe np.I ja bym podeszła do wszystkiego na spokojnie, bo 100 kg nie łapie się szybko i trzeba się przygotować na długą redukcję - by schudnąć zdrowo i estetycznie.
2

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12162 Napisanych postów 22001 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627371
U mnie ostatnio na siłce była Pani z koszulką z napisem "Nie wszyscy muszą byc szczupli" - widać było po treningu, ze to co na koszulce to i w głowie miała. Załaduj sobie do głowy, ze na razie będzie Ci wszystko falować i wyglądać kijowo - ale gorzej już nie będzie - za to moze być tylko lepiej. Dawaj normalny trening siłowy - żadne bieganie po bieżniach. Stawy mogą nie wytrzymać.
Normalna,umiarkowana dieta, zdrowe, różnorodne jedzenie. Spalacz won, papierochy won i za 2 miesiące będzie już co podziwiać . Może nie 50kg, ale zobaczysz na pewno ładne spadki. Młoda jesteś to skóra przyjaźnie traktowana powinna się powoli wciągać...
Nic dobrego szybko się nie zdarzy - systematyczność to będzie od dzisiaj Twoje drugie imie:) I wcale nie żartuję.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 142
Paatik - dlatego mówię, że aby wyglądać jak kociak, trzeba spocic się jak świnia :) to by była idealna koszulka dla mnie :D dziękuję pięknie za odpowiedzi i trzymajcie kciuki x
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1952 Napisanych postów 13710 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 249865
Jesli to by byla idealna koszulka to po co brac sie za siebie?Pani wlascicielka koszulki wielce prawdopodobne sie zapuscila,nie dbala o siebie i swoj organizm a to bylo tania wymowka ze tak wyglada a zapewne w glowie chciala byc szczupla bo iaczej po co poszla na silownie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Trzeba zacząć od podstaw - przede wszystkim badania hormonalne. Kolejna kwestia to eliminacja wysoko przetworzonej żywności jak i wyjść z nałogu. Żadne spalaczę w tym przypadku nie będą potrzebne, tak jak wcześniej zostało napisane, sód pełni istotną rolę w regulacji gospodarki wodno-elektrolitowej, jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Tzw. zatrzymanie wody w organizmie istnieje bowiem może występować jedynie w niektórych, patologicznych okolicznościach. Wbrew temu co można byłoby przypuszczać, wyższy poziom płynów w organizmie mają osoby z większą masą mięśniową, o niskim poziomie tkanki
tłuszczowej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 142
Kamilplnk - nie zrozumiałeś. Nie chodziło mi o koszulkę Pani z siłowni, ale o tekst 'aby wyglądać jak kociak, trzeba pocic się jak swinia'. Źle to ujełam może w poprzednim komentarzu :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna do oceny

Następny temat

zapotrzebowanie kaloryczne

WHEY premium