SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

JAK NAMÓWIĆ ALKOHOLIKA NA PODJĘCIE LECZENIA

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5710

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 222 Napisanych postów 936 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 269919
hienvn94
Musisz myśleć o sobie. Chroniczny stres, poczucie bezsilności związane z życiem z osobą uzależnioną alkoholu są bardzo szkodliwe.
Mogą mieć negatywny wpływ na psychikę, serce, przysadkę, tarczycę, itp. Powodować zaburzenia hormonalne.
Takim osobom czasami bardziej przydałaby się psychoterapia niż uzależnionemu, który i tak już jest stracony/nigdy na leczenie się nie uda z własnej woli.


Zmieniony przez - xorton w dniu 5/13/2018 4:16:26 AM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 286 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 43519
To zjawisko wspoluzaleznienia. Racjonalizuje się zachowania pijacego, usprawiedliwia się go, stara się ukrywać zjawisko, dba się o higienę picia. Choroby alkoholowej się da się wyleczyć, nie znam przypadku kiedy osoba naduzywajaca przestała pic. Zmieniła się tylko częstotliwość picia. Leczenie jest dobrowolne/przymusowe niestacjonarne albo stacjonarne, są grupy wsparcia, spotkania aa. Autorka powinna wykorzystać wszystkie możliwe opcje jakie są dostępne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Z tym przymusowym leczeniem, to nie jest tak prosto jakby się wydawało..

W ostateczności zawiozą delikwenta/delikwentkę na Oddział, odbębni ten jeden "turnus" i wyjdzie.

Dwa, że samo picie nie jest przesłanką do zastosowania leczenia przymusowego. Niezbędne jest wykazanie występowania rozkładu życia rodzinnego, demoralizacji małoletnich, uchylanie się od pracy albo systematyczne zakłócanie spokoju lub porządku publicznego.

Trzy, że po 30 latach leczenie może być praktycznie niemożliwe.
2

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 286 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 43519
Jedną sprawą jest to co można zrobić i jakie można podjąc działania a drugą determinacja alkoholika do zmian. Autorka możliwe, że spodziewała się złotego środka, który przyniesie rozwiązanie,a takiego nie ma. Są to działania wyłącznie które wymagają zaangażowania ze strony współuzależnionych, po których nie ma żadnej pewności sukcesu, no ale chyba lepiej motywować żeby coś robiła niż słyszała, że i tak nic z tego i może nic nie robić i jak sama pisze dalej załamywać ręcę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Przy takim stażu i 'dodatkowymi problemami' niestety ale niewielkie są szanse skutecznego oddziaływania, podstawowa kwestia to chęć osoby uzależnionej do leczenia , zmuszanie to w zdecydowanej większości się niestety nie udaje albo na krótką metę. Bardzo ciężka sprawa ale oczywiście jak osoba bliska nie ma co się poddawać i starać się wszystko zrobić co można.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 91 Wiek 32 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 13475
Nie da się. Sam jestem po 4 letnim ciągu. Co prawda nie zbierałem na tanie wino pod marketem ( jestem z normalnej rodziny), ale miałem okres kiedy non stop po pracy 4pak + 0,2 smakowej. Wszystkie weekendy przepite w pokoju przed telewizorem. Ciągła nie stabilizacja zawodowa, potraceni znajomi, kobieta. Kasa z premii, nadgodzin, dodatków przepita lub wydana na płatne dziewczynki. Długi, komornicy. A co mnie zmusiło do abstynencji? Padaczka po odstawieniu alkoholu i wylądowanie na 2 tygodnie w zamkniętym. Oczywiście po wcześniejszym wytrzeźwieniu, bo lekarze nie mogli uwierzyć, że ważąca 75kg osoba (183cm) we krwi miała 3,9 promila i normalnie się zachowywała.
1

(...) Ktoś powiedział mi kiedyś, że za każdy kilogramowy spadek musisz być gotowy poświęcić dwa razy tyle, aby go odzyskać (...)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
ile obecnie bez alko ?

Ebenezer Scrooge
Co prawda nie zbierałem na tanie wino pod marketem


to jest stearotyp lub błędne myślenie że problem alkoholizmu musi dotyczyć taniego alkoholu i zataczania się , coraz więcej alkoholików co pije dobry alkohol (whisky / wino) codziennie wieczorem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 91 Wiek 32 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 13475
Dobre 3 miesiące.

Dużej grupie osób alkoholik kojarzy się z zajszczanym, zarzyganym lumpem zbierającym na metę od Józka z pobliskiej meliny. Sporo alkoholików to osoby, które żyją tak zwanym ośrodkiem nagrody. Ciężko pracują, bo wiedzą, że jak zrobią swoje to w domu napiją się % i to jest dla nich nagroda za ciężki dzień. Mój ojciec niestety jest przedstawicielem tej grupy.

Nie jeden powie Ci, że pije tylko jedno piwko do snu. Tylko dam sobie rękę uciąć, że jak nie wypije tego piwka to nie uśnie.

(...) Ktoś powiedział mi kiedyś, że za każdy kilogramowy spadek musisz być gotowy poświęcić dwa razy tyle, aby go odzyskać (...)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 222 Napisanych postów 936 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 269919
Ale są też osoby, co bardzo dużo piją, a nie są alkoholikami. Można to poznać po stosunku do innych ludzi, rodziny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 91 Wiek 32 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 13475
Jak ktoś się urżnie raz na jakiś czas to nie jest alkoholikiem. Ale jeżeli ktoś regularnie od dłuższego czasu upija się w weekendy to niby jest już w jakieś fazie alkoholizmu, bo nie wyobraża sobie trzeźwego weekendu. Wiem, że niektóre fazy, określenia są absurdalne i chyba stworzone na siłę, ale alkoholizm w Polsce jest w takim zaawansowanym stopniu, że uczeni musieli dop******ić się każdego szczegółu.

(...) Ktoś powiedział mi kiedyś, że za każdy kilogramowy spadek musisz być gotowy poświęcić dwa razy tyle, aby go odzyskać (...)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Większe LH i FsH = WIĘKSZY TESC?

Następny temat

Klatka gino ? lipo ?

WHEY premium