SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

JAK NAMÓWIĆ ALKOHOLIKA NA PODJĘCIE LECZENIA

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5620

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 11
JESTEM ZROZPACZONA. KTOŚ Z MOJEJ RODZINY, BARDZI MI BLISKI OD OK.30 LAT PIJE. KIEDYŚ, GDY JESZCZE ZDROWIE POZWALAŁO BYŁ TO WSZELAKI ALKOHOL,A OBECNIE, NA SKRAJU ZDROWIA TEN KTOŚ PIJE TYKO PIWO. ALE SYTUACJA JEST I TAK POWAZNA. STWIERDZONO U TEJ OSOBY MARSKOŚC WĄTROBY, NIELECZONE NADCIŚNIENIE, PROBLEMY Z ŻOŁĄDKIEM, JELITAMI A DO TEGO TA OSOBA JEST STRASZNIE CHUDA I PRAWIE NIC NIE JE!
MA TAKIE OKRESY 2-5 DNI BEZ ALKOHOLU, ALE PO KILKUNASTU DNI SUTO ZAKRAPIANYCH PIWEM (ŻOŁĄDEK ODMAWIA POSŁUSZEŃSTWA I POPROSTU ORGANIZM NIE PRZYJMUJE JUŻ ALKOHOLU).

BARDZO PROSZE O RADY, POMOC.
JAK PRZEMÓWIĆ DO ROZSĄDKU ALKOHOLIKOWI Z TAKIM "STAŻEM" ??
JAK NAKŁONIĆ DO LECZENIA,PSYCHOTERAPII??
JEŚLI TO POTRA DŁUŻEJ,OBAWIAM SIĘ ŻE BĘDZIE W RODZINIE ŻAŁOBA
PODŁAMUJĄ MI SIĘ RĘCE....
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Ebenezer Scrooge

Nie jeden powie Ci, że pije tylko jedno piwko do snu. Tylko dam sobie rękę uciąć, że jak nie wypije tego piwka to nie uśnie.


dokładnie , jak jest regularne codzienne spożywanie alkoholu nawet dobrej jakości czy w nie jakiś dużych ilościach to jest to już zazwyczaj problem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Bez współpracy z drugiej strony będzie raczej ciężko, wychodzenie z takich nałogów to lata żmudnej pracy, ale są możliwe.
Meksidol, poczytaj, mega popularny w Rosji, potrafi m.in. całkowicie znieść zachcianki na alkohol.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21745 Napisanych postów 71304 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575840
hienvn94
JESTEM ZROZPACZONA. KTOŚ Z MOJEJ RODZINY, BARDZI MI BLISKI OD OK.30 LAT PIJE. KIEDYŚ, GDY JESZCZE ZDROWIE POZWALAŁO BYŁ TO WSZELAKI ALKOHOL,A OBECNIE, NA SKRAJU ZDROWIA TEN KTOŚ PIJE TYKO PIWO. ALE SYTUACJA JEST I TAK POWAZNA. STWIERDZONO U TEJ OSOBY MARSKOŚC WĄTROBY, NIELECZONE NADCIŚNIENIE, PROBLEMY Z ŻOŁĄDKIEM, JELITAMI A DO TEGO TA OSOBA JEST STRASZNIE CHUDA I PRAWIE NIC NIE JE!
MA TAKIE OKRESY 2-5 DNI BEZ ALKOHOLU, ALE PO KILKUNASTU DNI SUTO ZAKRAPIANYCH PIWEM (ŻOŁĄDEK ODMAWIA POSŁUSZEŃSTWA I POPROSTU ORGANIZM NIE PRZYJMUJE JUŻ ALKOHOLU).

BARDZO PROSZE O RADY, POMOC.
JAK PRZEMÓWIĆ DO ROZSĄDKU ALKOHOLIKOWI Z TAKIM "STAŻEM" ??
JAK NAKŁONIĆ DO LECZENIA,PSYCHOTERAPII??
JEŚLI TO POTRA DŁUŻEJ,OBAWIAM SIĘ ŻE BĘDZIE W RODZINIE ŻAŁOBA
PODŁAMUJĄ MI SIĘ RĘCE....



Szczerze..? No nijak... narkoman/alkoholik musi sam zrozumieć co robi i chcieć to odstawić. Wszelkie przymusy, nakazy, zakazy, groźby, prośby niewiele dają. Przykre, ale prawdziwe i zarazem smutne. Ale taka jest rzeczywistość.
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 222 Napisanych postów 936 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 269919
Trzeba pozwolić alkoholikowi całkowicie upaść:
- jeśli alkoholik trafi do szpitala z poważnym stanem zdrowia
- rozwód
- całkowicie odcięcie się rodziny, spędzanie osobno świąt itp

Prośby, nakłaniania do psychoterapii czy jakichś tam leków raczej nic nie dadzą. Trzeba być bezwzględnym oraz ratować siebie, jeśli to możliwe. Tylko jak alkoholik sięgnie dna, to może się zreflektuje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2358 Napisanych postów 30594 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270604
ubezwłasnowolnić i na przymusowe leczenie
1

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21745 Napisanych postów 71304 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575840
Marne szanse.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 286 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 43505
Najprawdopodobniej została tylko pomoc instytucjonalna. Wniosek na komisję ds rozwiązywania problemów alkoholowych ale to trwa dużo za długo albo piszesz pismo do prokuratury z wnioskiem o leczenie odwykowe w trybie stacjonarnym, tutaj z racji że to ty wnioskujesz a nie instytucja proces trwa szybciej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Cięzko Ci będzie, sam miałem taki przypadek, wiele razy policja była, sąd i nic dopiero jak zdrowie nie pozwoliło to coś drgnęło, pobyty w szpitalach psychiatrycznych itp nic nie dają to samo odwyk jakieś spotkania AA gdzie po spotkaniu chłopaki idą na piwo.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Nie da się.

Żeby kogoś wyleczyć, ten ktoś musi chcieć się leczyć.

Nawet skierowanie na leczenie odwykowe przez Sąd sprawy nie załatwia.

Po 30 latach ... Trochę za późno.
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 286 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 43505
Oczywiście, że nie załatwia to sprawy, ale to w takim razie wskazujecie - nie rob nic, bo się nie da. Przecież można jeszcze napisać, że z tej choroby się nie da wyleczyć, a terapie i wszystkie inne uje muje nie przynoszą z reguły żadnych rezultatów, bo tak jest. Ci ludzie, co przy okazji jeszcze stosują przemoc trafiają do zakładu karnego, odbiera im sie prawa rodzicielskie a i tak piją dalej. Z tego wynika, że najlepiej jak by sobie facet takie kuku zrobił, żeby organizm już na dłużej nie mógł przyjmować alko, czyli musi pić więcej i temat rozwiązany.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 0 Wiek 50 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 0
Witam.
Na wstępie chciałem powiedzieć, że sam przez to przechodziłem, będąc w matni jakim jest uzależnienie. Od 5 lat szczęśliwie trzeźwieję. Ani "staż" picia, ani zdrowie, ani groźby, namowy, prośby, etc mało dadzą czynnemu alkoholikowi jeśli on sam nie zauważy problemu i nie będzie chciał żyć trzeźwo. Największym problemem może okazać się zderzenie z rzeczywistością ale tą "trzeźwą". Alkoholik porusza się w zamkniętym kręgu, błędnym kole - głęboko w to wierząc, że jest w stanie sam.....kiedy tylko będzie chciał przestać pić..... a to nie jest takie proste bez wsparcia i "pomocy". Co ja mogę napisać z mojego wychodzenia z tego bagna, to nie oceniaj tylko spróbuj skontaktować go z nie pijącym alkoholikiem, taką osobą która z nim porozmawia, która poradziła sobie i utrzymuje trzeźwość i najlepiej żeby ta osoba była godna zaufania. Osoba w czynnym ciągu alkoholowym (a w takim jest bliska Tobie osoba) ma obawy i możesz spróbować z nim podejść na meeting AA, podejść do kogoś z prowadzących i poprosić o rozmowę z Twoją osobą bliską (nie będzie wówczas skrępowana). Możesz spróbować z namówić na leczenie które jest moim zdaniem bardzo ważne... Jedno jest pewne, że nie masz bezpośredniego wpływu, tylko pośredni a może się okazać, że Twoje wysiłki nic nie dadzą. Powodzenia.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Większe LH i FsH = WIĘKSZY TESC?

Wiecej