SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

JAK DOKŁADNIE ROBIĆ POMIARY

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 38954

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589


Pomiary poszczególnych części ciała należy wykonywać wtedy, gdy mięśnie są ostudzone, a nie bezpośrednio po ćwiczeniach. Najlepiej jest robić pomiary rano, wkrótce po przebudzeniu, zawsze w tym samym czasie i zawsze w ten sam sposób, mierząc obwód w środkowej części mięśnia. Nie naciągajcie centymetra zbyt ciasno, ale też uważajcie, aby nie wisiał za luźno. Musicie robić to starannie, by pomiary były zawsze dokładne. Używajcie fabrycznych miarek, zdejmując miary w miejscach wskazanych na rysunku, z dokładnością do pół centymetra. Ważną rzeczą jest aby centymetr prowadzony był prostopadle do struktury kostnej, dookoła mierzonej części ciała, a nie na ukos. Co jakiś czas sprawdzajcie centymetr, przykładając go do sztywnej linijki, w celu upewnienia się, czy nie rozciągnął się lub nie skurczył.


Przy dokonywaniu pomiarów należy pamiętać o następujących sprawach:
-Wykonywać pomiary co trzy miesiące.
-Sprawdzać czy mięśnie maja dobrą definicję (np. w lustrze)
-Sprawdzać czy mięsnie są pełne, grube i ładnie ukształtowane.
-Razem z wymiarami zwiększać proporcjonalnie siłę mięsni.
-Trenować regularnie i stosować sensowną dietę.

Jeżeli juz było to prosze usunąc posta
Artukuł zaczerpniety z internetu ...
Pozdrawiam ...
2

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Witam



Pomiary są podstawowym elementem monitorowania swoich postępów. Najlepiej zrobić sobie tabelkę w zeszycie lub na komputerze, gdzie będziemy wpisywać co tydzień lub co dwa tygodnie swoje pomiary. Takie newralgiczne punkty to:

-biust i pod biustem (u panów po prostu obwód klatki piersiowej)

-talia (najwęższe miejsce)

-pas (można przyjąć wysokość pępka lub bezpośrednio pod pępkiem, miejsce tzw. oponki, której zwykle chcemy się pozbyć)

-biodra (najszersza część wraz z pośladkami)

-udo (najszersza część)

-łydka i ramię

Oczywiście można mierzyć większą ilość punktów, jak np. środek uda, nad kolanem i inne, ale te powyższe w zupełności wystarczą do monitorowania zmian.
Warto pamiętać, że pomiary są lepszym wyznacznikiem aniżeli sama waga ciała, z tego wzgledu, iż nie rzadko dochodzi u ćwiczących do rekompozycji, a więc tłuszcz spada i w tym samym czasie rosnie masa mięśniowa. W takiej sytuacji waga może się nie zmieniać a obwody już owszem. Miałem wielu podopiecznych, którzy mimo podobnej wagi na przestrzeni kilku czy kilkunastu miesięcy tracili z obwody pasa kilka centymetrów bądź przybierali w obwodzie klatki czy ramion. Słuszny więc wydaje się wniosek, iż jeśli chcemy dokładnie monitorować postępy to pomiary są tego nieodzowną częścią.


Pozdrawiam

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
niestety musisz podac dokladną stronę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
Było to zamieszczone w poradniku pt " Poradnik Kulturysty " - który był do sciagniecia na sfd ... Jakas osoba go znalazła w internecie. Chciałem zamiescic go bo wydał mi się ciekawy przegladajac w wyszukiwarce znalazłem tylko same pytania jak prawidłowo wykonywac pomiary... Możliwe ze przeoczyłem jakis temat bo było ich b duzo.
Pozdrawiam

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Usunięty przez Fuckmaster za pkt 1 regulaminu
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 19680 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 52823

Czy jest forma Czy nie!
Ja i tak KOKSUJE!
--==GAINER TEAM==--
AllianceBJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
don garcia- spoko to chyba wystarczy-
zeby nie bylo nieprzyjemnosci ze niby przywlaszczyles sobie tę tresc - bo taka sprawa kiedys miala miejsce
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
Mam nadzieje ze komus sie przyda... Np gdy bedzie chciał wypełnic profil

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 173 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3339
ehh juz gdzies czytalem na sfd o pomiarach i ta fotke tez sciagnolem ztad wiec post jest nieaktualny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
aha to jak najbardziej prosze o usunięcie posta jezeli juz tutaj cos takiego jest

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Usunięty przez Fuckmaster za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 173 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3339
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
po co kasowac= obrazek byl ale tresci nie bylo jesli pamietam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 232 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3203
A obwód talii mierzy się na ,,zassaniu,, czy w ,,normalnej,, pozycji z napiętymi mięśniami ?

AJ

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Walka o olimpiadę

Następny temat

O ile ćwiczenia siłowe przedłużają życie?

Wiecej