SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

JAK DOBRZE PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO SELEKCJI GROM-U???

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 50625

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 422 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 818
wymieniajcie tu swoje poglądy, jak dobrze przygotować się do selekcji. Jeżeli czyta to ktoś, kto na niej był, niech podzieli się z nami informacjami. Chodzi mi tu zarówno o dobrze przygotowanie fizyczne, jak i sprzętowe.

"dowódca z dziesięciu żołnieży wybiera jednego, z dziesięciu tysięcy jeden tysiąc"

Pamięci Janusza Kuliga- kibice/ In theory, there is no difference between practice, but in practice there is. Sorki za błąd:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6256 Napisanych postów 75935 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754304
Grom, czyli Jednostka Wojskowa im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej jest jednostką wojskową Wojsk Specjalnych, która powstała 13 lipca 1990 roku. Było to odpowiedzią na postrzelenie przez terrorystów dwóch Polaków w Bejrucie 30 marca 1990 roku. Nazwa pochodzi od Grupy Reagowania Operacyjno-Manewrowego.

Jednostka przechodzi specjalne przygotowania do różnego rodzaju misji specjalistycznych:

- działań ratunkowych,
- akcji bezpośrednich,
- działań antytettorystycznych.

Grom prowadzi różnego rodzaju rekrutacje do swoich jednostek spośród:

- żołnierzy służby czynnej,
- żołnierzy rezerwy,
- funkcjonariuszy innych służb mundurowych,
- osób cywilnych po ukończeniu rekrutacji, np. NSR.

Wśród minimalnych wymagań wyróżnić można:

- obywatelstwo polskie,
- niekaralność,
- posiadanie poświadczenia bezpieczeństwa lub wyrażenie zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego,
- zdolność do służby w jednostkach desantowo – szturmowych lub wyrażenie zgody na przeprowadzenie stosownych badań,
- realna znajomość języka obcego,
- wiek do 30 lat (selekcja).



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 299 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5335
Chyba źle trafiłeś

<<Wieża radośći, wieża samotności>>
1

SFD RULEZZZZZZZZ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
hehe nie byłem ale czytałem co trzeba zrobić:
Oto przykładowe zadania z testu:
18 podciagnieć na drążku
20 pompek na poręczach
80 brzuszków w 2 minuty
wejście w 7 sekund na 5 metrową line
3 km biegu w 12 min.
im lepszy wynik tym lepsze miejsce z rankingu pretendentów
trzeba umieć dobrze pływać, nie bać się skoku do wody w wyskości, znać techniki walki wręcz.
Badanie psychologiczne: oceniana jest osobowość, szybkość procesów myślowych, spostrzegawczość, intelgencja,.
ETAP OSTATNI : etap prawdy-
kandydaci przez wiele dni pokonują z obciązeniem wielokilometrowe trsy w górach. W marsz włączono 50 km trasy biegowej. Obowiązkowe jest zmieszczenie się w limitach czasowych. Kazdy kandydat nosi ze sobą pełny ekwipunek próba w górach w trudnych warunkach atmosferycznych (jesien lub zima.. )

coś o treningu
poczatek dnia 5 km biegu i porannej zaprawy
zapraw to m.in
ramiona pompki - krokodylki marsz w pełnej pompce
brzuch - wszystkiego rodzaju brzuszki

WYTRZYMAłOŚĆ
bieg 5- 20 km
marszobieg- 75 km w zmiennym tempie , z pełnym wyposażeniem ( do 50 kg)
bieg zmienny
kross (bieg terenowy) zmiany sybkości narzucone przez ukształtowanie terenu często też dołączony tor przeszkód
bieg interwałowy 700-800 m 2 przyspieszenia w czasie 3min wypoczynek= 100m marszu w 1 mincałośc powtarzana 9 razy
zabawa biegowa- bieg terenowy + ćwiczenia gibkościowe, szybkościowe, skocznościowe, siłowe i wytrzymałośćiowe
bieg na orientację
gry zespołowe - piłka nożna i kosz
trening pływacki

SIŁA
trrzeba mmieć siłe , a taie napakowane zrbuzy odpadają po 1-2 dniach
trening obwodowy- 12 ćwiczeń po 30 sek na każde czas wypoczynku od 0- 30 sek
dodatkowy 20 ćwiczeń czas pracy i wypoczynku 60 ek na kazde ćw.

ćwiczenia rozwiją podstawowe grupy mięśniowe niezbędne dla GROMu daltego na nogi nawet 5 ćwiczeń podczas całego obwodu oraz ramion nie można zaniedbać też brzucha i grzbietu- gorset mięśniowy kręgosłupa

PODSTAOWE WYPOSARZENIE na akcję
kamizekla kuloodp. broń amunicja wazy 30 kg

Komandosi nie korzystają chętnie ze sztangielek czy sztangi wolą wspinanie po drabinkach z kolegą na plecach

trenineg strzelecki na torze przeszkód = dodatkowa trudność


Can U feel that pain in my ass??
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3576 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 29005
SZTURMAN chyba mylisz troche pojecia, domyslam sie, ze chodzi Ci o selekcje organizowana przez "Żołnierza Polskiego". Po tej selekcji owszem, mozesz wybrac sobie formacje w ktorej bedziesz sluzyl ale nie GROM. Selekcja do GROMu prowadzona jest wsrod zolnierzy zawodowych, zarowno oficerow jak i podoficerow. Ponadto mozliwosc wstapienia do GROMu istnieje tylko w wypadku zwolnienia sie miejsca.
Pozdrawiam

&#1055;&#1086;&#1079;&#1076;&#1088;&#1072;&#1074;&#1083;&#1103;&#1102;!


Zmieniony przez - Szefu w dniu 2003-02-04 22:22:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 2005 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 45779
.

nie powinieneś wierzyć we wszystko, co czytasz
1

trust no one

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
a czemu?? czy tak nie jest?? niby tam był wywyad z jakimś tam dowódcą , nie chce mi się tteraz patrzeć ale byl chłopak z GROMu...
i co wydaje Ci sie w tym przkłamane???

Can U feel that pain in my ass??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 422 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 818
nie, szefu. nie chodziło mi o s. żołnieża polskiego. chodziło mi o już tą właściwą, 3-stopniową selekcję do GROM-u. Ja wiem o tym, że jest ona prowadzona wsród ż. zawodowych. Chodziło mi tylko, że np. jak się trafi jakiś koleś, który na niej był, dałby wskazówki dla tych którzy by chcieli.(bynajmniej nie chodzi tu o mnie..)

"dowódca z dziesięciu żołnieży wybiera jednego, z dziesięciu tysięcy jeden tysiąc"

Pamięci Janusza Kuliga- kibice/ In theory, there is no difference between practice, but in practice there is. Sorki za błąd:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A ludzi w Okularach terz przyjmują ???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 596 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2595
witam wszystkich żołnieży ...

Kust.asek - ja wiedziałem że z okularami tez byli więc nie masz ise czego bać - przyjma cie - jak by co to ja ide z tobą ... - powaznie !

W tej selekcji to chyba bym rozwalił wszystkich organizatorów - tzn. tych co mi by kazali roić to czy tamto - tak jak na filmie było - sselektywnych traktoiwali jak niewolnków...

A ma ktos namiary - jak zostać tym co pilnuje tych wszystkich ziomali żeby wskakiwali do bagien itp.

CZekam na odp ....

..::..::..</Iras> ..::..::..
GG 948921
"Trening i wiara zrobią ze mnie cara"
1

..:: Jeżeli w jakiś sposób pomogłem Ci moją wypowiedzią to daj soga ::..

..:P:..::..:Z:..:D:..:R:..:A:..:W:..:I:..:A:..:M:..

..::..::.. eNTi ..::..::..
...:::...:::...:::...GG 948921...:::...:::...:::...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 233 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 12074
wiesz irex. moim zdaniem to ciebie lekko pie*****nelo. Lepiej zostan w domciu i ogladaj dalej glupawe amerykanskie filmy; czlonek GROMu rozwalilby cie jednym ciosem zebys nawet 50 cm w lapie mial. A podane wymagania wydaja mi sie za proste. zreszta zapytajcie subwaymana.


pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pozatym do GROMU odrazu się nie dostaniesz dopiero jak zrobi się wolne miejsce w oddziale ... !!!

A sprawność fizyczna to niewszystko trzeba byc jeszcze wytrzymalym psychicznie .
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

4kg masy i 2cm w bicu wiecej w ciągu miesiąca!

Następny temat

Cwiczonko...

WHEY premium