SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

JAKA GUMA DO ĆWICZEŃ? CWICZENIA A WZROST

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5635

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 30
1. Chciałbym kupić gumę do ćwiczeń, tylko oczywiście pojawił się problem doboru odpowiedniej gumy. Chciałbym ją używać głównie do ćwiczeń elementów które dopiero u mnie raczkują, ale mniejsza o to. Zastanawiałem się nad wyborem czarnej albo fioletowej. Mam 193 cm wzrostu i 83 kg wagi.

2. Mógłby mi ktoś pokrótce wytłumaczyć jaki wpływ ma wzrost na ćwiczenia? Słyszałem wiele teorii od różnych ludzi, że wyższym ludziom ćwiczy się trudniej, ale chciałbym się dowiedzieć więcej trochę ze strony anatomii.
Z góry dzięki.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2358 Napisanych postów 30594 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270604
ad 1) jeśli idzie tylko o kolor to uwierz, nie będzie to miało znaczenia dla Twoich ćwiczeń
Jerśli z kolei wraz z kolorem idzie jeszcze coś innego(np rodzaj materiału) to już musisz zdecydować co będzie dla Ciebie najlepsze

ad 2) Logicznie rzecz ujmując wzrost może nieco utrudnić ćwiczenia,w końcu im dłuższy jesteś tym dłuższą drogę musi pokonać ciezar ale tak naprawdę jest to bardzo nieistotny czynnik. Zauważ ze jest bardzo wielu mocno zbudowanych wielkoludów. Tak naprawdę wzrost jest gdzieś tam na samym końcu czynników które mogą mieć wpływ,jest cała masa znacznie bardziej istotnych które mają na to wpływ,np: gen, prawidłowy trening,odżywianie itd


Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2017-04-14 08:52:59

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Gumy jak wiadomo masz też ukierunkowane na kilogramy. Więc dobrze mieć 2-3, jedna to zdecydowanie mało.
Ja mam zieloną, dobra jest do MC, czy wiosłowań etc, ale już na biceps się nie nadaje, bo za duże obciążenie.
Dlatego dobrze dobrać to przede wszystkim patrząc na obciążenie max, na małe partie mięśniowe kupić średnią gumę, na większe, tą z większym obciążeniem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2358 Napisanych postów 30594 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270604
a to jest jakaś normalizacja jeśli idzie o kolory i opór jakie te gumy stawiają?

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 34 Wiek 32 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1305
QUEBLO
a to jest jakaś normalizacja jeśli idzie o kolory i opór jakie te gumy stawiają?


Tak :) W zależności od tego jaki opór stawia guma. Ale z tego co wiem, to każdy producent może mieć nieco inne te kolory.

I popieram, jedna guma to zdecydowanie za mało. To tak samo, jak jedno i to samo obciążenie to za mało. W zależności jakie partie mięśniowe ćwiczysz, to zmieniasz obciążenie, prawda? W sumie przed zakupem takiej gumy, możesz iść na siłownie i tam wypróbować poszczególnych gum. To pomoże CI się rozeznać co dla Ciebie będzie najlepsze. Ja ostatnio kupiłam fioletową gumę -> opór 15-25 kg i do robienia z nią przysiadów jest w sam raz, ale miałam problem by w rękach cośkolwiek ją rozciągnąć.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Początek drogi z treningami

Następny temat

Sprzęt do domu

Wiecej