SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Izotonik z magnezem

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2929

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 240
Witam, robie napój izotoniczny i mam kilka pytań. Wybrać magnez Level Up vital w tabletkach musujacych 50mg na tabletke ale zawiera nieokreślone ilości cukrów i słodzików, czy magnez Fortimag 50mg i 150mg potasu na tabletke i żadnych cukrów?
I najważniejsze, ile magnezu dodawać?

Reszta składników na 1l wody:

Miód pszczeli (ile????)
Sok z połowy cytryny
Sól jodowana (ile????)

Proszę o pomoc :P
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
witaj
ja bym dal tak
nieco soli, miod, cytryna i cytrynian magnezu do tego
olej te kapsy musujace, ktore nic nie daja
klasyczny izotonik ma okolo 5g wegli na 100ml, wiec jest to dosc znaczna ilosc cukrow
reszta to kwestia smakowa -cytryna, a sol szczypta, magnez okolo 200mmg

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Cytrynian lub chelat będą odpowiednimi formami magnezu, które warto wybierać.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Albo wybierz wodę wysokozmineralizowaną .

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 240
W Fortimagu jest cytrynian/węglan magnezu 124/117 mg
W tym 50 mg magnezu
Czy ta zawartośc cytrynianu jest wystarczająca?

Wczoraj zrobiłem owy napój dodałem na ok 500 ml wody:

1/4 tabletki fortimag i 1/3 tabletki musującej
Pół cytryny
Ponad łyżeczke cukru
Dwie szczypty soli

Więc wyszedł mi napój hipotoniczny?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Wybierając z tych dwóch fortimag zdecydowanie, ale dawka rzędu ćwierć tabletki?
Jeśli już masz ten fortimag to go zjedz do końca i później postaw na którąś z w.w. form.

Pytanie też po co tak kombinować, zamiast wsunąć np. dobrą dawkę magnezu przed snem. Jaki sport uprawiasz/jak długo trwa jednostka treningowa?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 240
To znaczy że za dużo magnezu dodałem czy to był sarkazm? :P
Kolega wyżej podał ilość 200 mg na 1l wody.

Co do sportu, na weekendach będę biegał interwałowo a na tygodniu gram w piłkę nożną mniej niż półtorej godziny od pon. do czw.

A jeśli chodzi o kombinowanie... mam ograniczoną wiedzę o przyjmowaniu suplementów wręcz niewielką. Więc jaki sposób przyjmowania magnezu będzie efektywniejszy jeśli był by on nieregularny?
Według mnie jeśli będzie w napoju izotonicznym to wchłonie się lepiej i wtedy kiedy chcę i tam gdzie chcę. Proszę mnie uświadomić :)




Zmieniony przez - kochamsport w dniu 2018-04-23 15:13:58

Zmieniony przez - kochamsport w dniu 2018-04-23 15:15:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
jasne, że sarkazm . Jeśli już to zwracamy uwagi na jony, a tych w preparacie jest 50 mg. Do tego dochodzi kwestia, że węglan jest średnio absorbowany przez organizm, więc na 1 tabsa można liczyć pewnie ok.20-30 mg.

Kąpiele magnezowe, lub doustnie cytrynian, chelat, jabłczan.
Dlaczego zamierzasz spożywać nieregularnie? To nie jest tak, że po jednej jednostce treningowej jesteś całkowicie wypłukany z magnezu i połknięcie 1 tabletki sprawi, że jego poziom powróci do normy. Nie jesteś wypłukany, a jeśli faktycznie masz problemy z deficytem magnezu to jedna, czy kilka tabletek sprawy nie załatwi i potrzebna będzie bardziej dosadna suplementacja, modyfikacja diety itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 240
O magnezie w izotoniku pomyślałem ponieważ po długotrwałym bieganiu dostaje skórczy czego szanse wystąpienie chcialem zmniejszyć poprzez magnez a nad tym czy brać na noc czy w płynie i czy brać regularnie nawet jeśli w tym dniu nie przyda mi się w niwelowaniu skórczy to nie myślałem.

Wczoraj czułem że w danym momencie jeśli kontynuje bieg dostane skurczu łydki więc napiłem się a potem dałem rade przebiec truchtem ponad dwa kilometry. Tyle że dziś kuleje z bólu xd.

A więc co robić? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
W ciągu dnia wody wysokozmineralizowane, czyli np. wspomniana muszynianka. Zadbaj, aby te ~2,5 litra czystej wody wpadało, jeśli czujesz potrzebę, zwłaszcza w dni ze zwiększoną aktywnością może być i więcej. Kup sobie ze 3 kg chlorku magnezu i wal kąpiel chociaż te 2x w tygodniu. Jeśli za dużo soli w posiłkach w ciągu dnia nie zjadasz to małą szczyptę na szklankę wody wrzuć i pij po prostu. Jeśli zadbasz o to + w miarę dbasz o jedzenie, urozmaicasz jadłospis to będzie git.
Właśnie - jak wygląda jedzenie w ciągu dnia, na jakich produktach głównie się opierasz?

Nie zaszkodziłoby też się czasami troszkę porolować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 240
Przyznam że żeby zaewnić sobie takie wygody to musiałbym nie mieszkać w internacie :P. A jem co mi dadzą :/
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przyjmowanie cynku

Następny temat

Co jeść i ile? [redukcja]

WHEY premium