SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Izotek/Roaccutane itp. - długookresowe skutki uboczne

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 229373

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 610 Napisanych postów 2027 Wiek 41 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 22077
Moj przypadek - izotek w ciaglym stosowaniu przez 18 miesiecy, dluga przerwa, jakis tam maly nawrot i ponownie izo. Efekty uboczne faktycznie odczuwalne i dozywotnie, niestety ten lek byl wymyslony do walki z rakiem I nie piesci sie z organizmem

Skutki uboczne sterydow w porownaniu do tego leku to jak porownywac piwo bezalkoholowe do spirytusu.
Jesli jestes w stanie bez niego zyc to trzymac sie z dala
W sumie czytajac skutki uboczne mozna spokojnie przypisac sobie kazdy skutek - pytanie nie czy tylko kiedy ( po jakim czasie)

Ja likwiduje kazdy skutek uboczny innymi zlymi farmaceutykami, wydaje mi sie ze jest OK, jak bedzie w przyszlosci zobaczymy - kolorowo tego nie widze.
Czy zaluje - lepszy piasek niz wieczne paradowanie z syfami (:

Sog DLA autora







Zmieniony przez - rarytas1 w dniu 2016-03-03 09:24:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 67
Może rzeczywiście warto byłoby pomyśleć nad zrzeszniem tych wszystkich poszkodowanych osób w jakieś stowarzyszenie czy grupę nieformalną. Nagłośnić temat w mediach społecznościowych i powalczyć o pozew zbiorowy. Jak będzie o tym wystarczająco głośno może jakaś kancelaria zgodzi się na pozew zbiorowy. Success fee z tytułu wygranej może być wystarczającą zachętą... Oczywiście przy założeniu że prawnicy będą widzieli jakąkolwiek szansę na wygraną. A czy taka szansa istnieje? Cholercia wie... Ciekawe czy da się udowodnić że te czy inne objawy są skutkiem kuracji. Trzeba byłoby zrobić rozeznanie wśród uczciwych doinformowanych lekarzy. Poszukam badań na ten temat w medycznej prasie zagranicznej. MOże coś znajdę...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17
Mam pytanie.Czy ktoś walczył ze skutkami ubocznymi po izotetreinie ??? czy są jakieś badania lipidów czy coś? Po kuracji jestem lata a skutki nie przeszły a swoją droga kuracja nie pomogła. mam skórę wysuszoną jak ścierka, jakiekolwiek podrażnienie typu: przebywanie w ciepłym miejscu jak bar, siedzenie długie przy kompie np praca,zaczyna mnie strasznie palić głowa, skóra twarzy i oczy. Oczywiście jak sie podrażnia skóra to zazwyczaj zaczyna sie psuć...Dodam że bez codziennego nawilżania podrażnia sie o wszystko i masakruje po paru dniach. Jakby mi sie termostat w organizmie zepsuł. Czy ktoś tak miał, da sie jakoś z tym walczyć ??


Zmieniony przez - LuaLua w dniu 2016-10-23 22:50:03
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 66 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1683
Hahaha, ja unidoxem leczyłam koci katar mojej kocicy- też działa- polecam :P

jeśli chodzi o izotek- kończę 7-miesięczną terapię i poza wysuszonymi wargami nie mam innych skutków ubocznych. A ten "artykuł" to po prostu przepisanie treści ulotki....


Zmieniony przez - Lawstory w dniu 2017-03-22 12:26:38

Niezadowolenie to pierwszy wymóg postępu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Życzę szczerze, żeby to był jedyny skutek uboczny jakiego doświadczysz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 9936 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 103395
Brałem 9 miesięcy do tego chodziłęm na siłownię ,trenowałem ,0 skutków ubocznych lek uratował moją skórę ,byłem mega zniszczony trądzikiem cała twarz ,plecy ,klatka ,pękające mega bolesne zmiany trądzikowe ,przez chyba 2 lata po przestaniu nawet 0 pryszczy ,obecnie skończyłem to brać 4 lata temu i na twarzy nic mi nie wyskakuje .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Hmm.. Masz ból głowy od kilku lat dzień w dzień. Jeśli przejdziesz pewną drogą to będziesz zdrowy. Sęk w tym, że 9 na 10 osób, które ją przechodzi doznaje kilkunastu innych chorób, a tylko jedna jest całkowicie zdrowa - ryzykujesz, że będziesz 1 z 10?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 9936 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 103395
dodam ,że biorąc izotek ,miałem co miesiąc robioną morfologię krwi i coś tam jeszcze nie pamiętam ,wszystko było w normie ,Efekty dosłownie z tygodnia na tydzień ,z tego co pamiętam to jakieś 3 miesiące po rozpoczęciu kuracji miałem już tylko ślady.

Mi osobiście Izotek pomógł ,gdy te inne gówniane maście i antybiotyki działały chwilowo...
Ale każdy organizm jest inny o tym należy pamiętać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 66 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1683
Dokładnie- jak widzicie że nie możecie spać, macie depresję i bóle żołądka, to lepiej taki lek odstawić. A nie brać pół roku coś co wyniszcza wasz organizm- bo faktycznie skutki mogą być wtedy nieodwracalne.

Niezadowolenie to pierwszy wymóg postępu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 183 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2502
Jeżeli jest się prowadzonym przez normalnego dermatologa to nie ma żadnych obaw, każdy lek działa na nas w zależności od dawki, jak zacznie się od małych dawek i stopniowo będzie się zwiększać to wszystko jest okej, osobiście znam osoby, które stosowały izotek dwa razy dluzej od innych, w tym ja rowniez. Wniosek? Lepiej brac dwa razy dluzej w mniejszym dawkach z takim samym efektem, a przy braku lub minimalnych skutkach ubocznych. Wystarczy nawilzac usta, skore, oczy i wszystko bedzie okej. Efekty typu wypadanie wlosow to juz naprawde przy duzych dawkach moga byc i to rzadko, a Ty badz madry i stosuj dluzej ale w mniejszych ilosciach i z takim samym efektem
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zlamana reka- Pomocy

Następny temat

Ból nadgarstka

WHEY premium