SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Izotek/Roaccutane itp. - długookresowe skutki uboczne

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 228850

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 19 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 67
Czemu pytam?

Widzisz... troszczeczke mnie denrwuja wypowiedzi takie jak Twoje, przyznam że napisałem tego posta wcześniejszego w formie zaczepnej bo sie wkurzyłem ale już nie jestem zły :) i grzecznie Ci wytłumacze.

Trądzik to bardzo szerokie pojęcie, może być przejściowy w wieku dojrzewania... a może też być poważną chorobą która wprowadza człowieka w obsesje.

Fakt jest to głupotą kiedy jakaś małolatka ma 2 pryszcze na nosie i pyta się o izotek/aknenormin/kto tam co woli, a co innego kiedy to się staje chorobą przewlekłą, tka jak np w moim przypadku... może coś jest nie tka ze mną nie wiem samemu ciężko to ocenić ale bywają w moim życiu momenty że się czuję fatalnie właśnie z powodu "trądkiu", traci się poczucie własnej wartości.

Izotek daje ogromną szanse na wyleczenie a co za tym idzie poprawę oceny własnej osoby.

W listopadzie 2006 moja twarz wyglądała jeszcze fatalnie po aknenorminie po jakichś 5 miesiącach baardzo małych dawek było idealnie, 5 miechów temu skończyłem kuracje coś tam wyskakuje ale w porównaniu z tym co było to niebo a ziemia... wziąłem za mała dawkę bo tylko 60 mg na kg i powolutku się psuje... za 2 tyg zaczynam nową kuracje i tym razem słowa które tu napisałeś jedynie mnie złoszczą ;) ale wcześniej nie wiedząc nic o tym leku bał bym się... był bym zagubiony, sfrustrowany i załamany :/

Człowiek w takim stanie raczej oczekuje wsparcia a nie odbierania mu ostatniej nadziei... więc bardzo mnie złoszczą twoje słowa, zwłaszcza że jedyne informacje jakie posiadasz są z internetu, nie potwierdzone badaniami a tylko wypowiedziami ludzi.


I popatrz jeszcze na problem z marketingowego punktu widzenia... najwięcej zarabia sie na ludzkim cierpieniu/chorobie...

było sobie milion firm produkujących świetne żele, płuyny, mydła, antybiotyki, witaminy odżywki kremy maście, wszystko na trądzik...

poppaaatrz ilu ludzi mogło zarobić pieniążki, aż tu nagle pojawia się lek przy którym jedyne co to nawilżasz usta i pieniążki lecą tylko do jednego potentata nie do wielu...

jak dla mnie całe to zło "izotretoiny" jest jedną wielką wojną marketingową nic więcej, tylko szkoda że przez to odbiera się ludziom szanse wyleczenia

Powiem Ci jescze tak mam problem z twarzą od jakichś 10 lat i przez jakieś 7 lat się lecze u dermatologów mam teraz 27 i całe to leczenie to był pic na wode w porównaniu z aknenorminem/czy co tam kto woli.


Tyle.
Zanim coś napiszesz następnym razem - zastanów się.
5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 86 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1499
Teraz rozumiem, czemu pytałeś - pewnie myślałeś, że termin "trądzik" jest mi znany tylko z internetu ;).

"Człowiek w takim stanie raczej oczekuje wsparcia a nie odbierania mu ostatniej nadziei... więc bardzo mnie złoszczą twoje słowa, zwłaszcza że jedyne informacje jakie posiadasz są z internetu, nie potwierdzone badaniami a tylko wypowiedziami ludzi"

Zrozumiałem, że zarzucasz mi tu odbieranie nadziei. Jeśli tak, to nie do końca mogę pojąć, dlaczego. Rzeczywiście, informacje, które tu zawarłem pochodzą z forum internetowego, ale czy naprawdę uważasz, że te setki problemów, które ludzie opisują po braniu tego leku, to tylko niecne działania sztabu marketingowców z innych firm? Ja szczerze wątpię. Jeżeli poczytasz trochę o izotretynoinie, to sam dojdziesz do wniosku, że ten lek to nie jest witamina C. Ktoś właśnie opisywał zasadę jego działania i można z tego wywnioskować, że naprawdę nieźle on miesza w organizmie. Dlatego też, moim zdaniem, skutki uboczne, które utrzymują się po tym leku latami, są jak najbardziej możliwe.
Poza tym nigdzie nie napisałem, że przestrzegam przed braniem tego leku. Zebrałem jedynie relacje osób biorących ten lek, nic więcej. Ja osobiście wolałbym poznać skutki działania jakiegoś leku przed jego braniem. Wiadomo, że na każdego dany lek będzie działał zupełnie inaczej. Możliwe, że np. trwałe przesuszanie się ust wystąpi u jednej na dziesięć tysięcy osób, ale zawsze lepiej wiedzieć, że istnieje takie ryzyko. I nie chodzi mi tu o ukazanie "zła izotretynoiny", tylko o zwrócenie uwagi na możliwe, poważne skutki uboczne, które się wiążą z braniem tego leku. Nie jestem jego ani przeciwnikiem, ani zwolennikiem. Niech każdy zapozna się z tym, co ten lek może spowodować, niech spojrzy na swoją twarz/plecy itp. i sam zdecyduje czy naprawdę warto jest po niego sięgnąć.
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 301
Mar00 - dobrze że powstaja takie tematy.. każdy kto decyduje się na lek kalibru IZO powinien być świadomy jakie skutki MOŻE (a nie musi) wywołać.
Mi lekarz zaproponował IZO przy nie aż tak strasznych problemach, powiedział tylko, że przesuszają się usta, mogą być klopoty z oczami (suchość spojówek) i że nie wolno sie opalać. I koniec!! Nie powiedział ile leczenie będzie trwać, ani jakie mogą byc inne skutki.. dzięki temu forum i takim osobom jak Mar00 wiem co to za lek (wiem chyba więcej niz ten lekarz) i na razie z niego rezygnuję.
Jednocześnie jestem w stanie zrozumieć osoby które latami bezskutecznie się leczą (ja problem mam dopiero/aż rok)- wtedy IZO jest ostatnia deską ratunku. I oby wszystkim pomogło bez takich ubocznych objawów...
(ja chcę zawalczyć z trądzikiem głodówką. czytałam o niesamowitych efektach. Ale do tego też trzeba podejść z głową)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 19 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 67
może i macie racje zbyt emocjonalnie do tego podszedłem ;) jednak byłem u 4 dobrych lekarzy, między innymi w szpitalu Żeromskiego w Krakowie - w tym szpitalu jest najlepszy oddział dermatologiczny w Krakowie (tak na marginesie z Krakowa jestem :) ) i to właśnie tam usłyszałem od lekarza "dlaczego wcześniej nie miałem leczenia izotr...", byłem jeszcze u 3 innych lekarzy i z każdym rozmawiałem długo o tym leku, jedyny przypadek w którym lekarze boją się przepisywać ten lek to w przypadku kobiet ( wpływa na ciążę, nie długo terminowy, tylko skrajny przypadek gdy kobieta nie informuje że jest w ciąży i jakimś cudem przyjmowała by ten lek)

jedyne różnice w tmy co lekarze mówili to różne metody prowadzenia kuracji...

moim celem nie jest zachwalanie tego leku w każdym możliwym przypadku, bo np jak ktoś ma katar to mu się antybiotyków nie daje
i tak samo z tym lekiem
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 142
Ja tez mam problemy po tym leku, już 4,5 lata po kuracji i niesamowicie wysuszona skóra na całym ciele, suche niezdrowe włosy, łysienie. W ogóle się nie pocę, zanikły mi łzy w oczach a najgorsze jest napięcie skóry na twarzy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 100
A ja jestem kilka miesięcy po odstawieniu Aknenorminu (brałam 9 miesięcy) i wszystko jest super. Brałam dawkę 30mg na dzień. Skutki uboczne przechodziły stopniowo mniej więcej przez tydzień, może troszkę dłużej (widać, że Aknenormin przestał działać praktycznie w momencie w którym przestałam brać tabletki, ale wiadomo, że skóra musiała się zagoić i po prostu do tego potrzebne było trochę czasu). W czasie brania miałam tylko problem z suchymi ustami i okropnymi zajadami (ale nie było to nawet w 1/10000 podobne do zdjęcia tego chłopaka, szczena mi opadła O.o) oraz z równie suchymi rękami (miałam na nich skórę jak nosorożec i bolały jak poparzone - ten efekt przychodził i odchodził, trzymał zwykle przez kilka dni, nie wiem od czego to zależało). Póki co brak jakichkolwiek nawrotów (czasem robi się jakiś pojedyńczy, mikroskopijny pseudopryszcz i znika w ciągu kilku godzin). Krótko - nie żałuję. Kiedy czytam te wszystkie przerażające historie, mam wrażenie, że chyba brałam zupełnie inny lek. ;P
Czy polecam? Nie, bo wiem, że to że ja zareagowałam na lek tak a nie inaczej, nie oznacza, że ktoś inny nie zareaguje gorzej. No i dużo się przy tym nacierpiałam, w okresie pogorszenia wyglądałam jak g...., ale silna ze mnie bestia i nie miałam żadnych wahań nastrojów, prób samobójczych itp. ;) Zaburzenia pamięci? No ładnie, a ja akurat wtedy miałam maturę. ;D I zdałam ją naprawdę nieźle. Wyniki badań krwi pogorszyły się - polepszały się przy zmniejszeniu dawki, więc po raz kolejny: koniec efektów ubocznych następował natychmiastowo po odstawieniu (w tym przypadku ograniczeniu) Aknenorminu. Wiosną zrobię kolejne badania, żeby zobaczyć czy moje wyniki wróciły do stanu sprzed brania leku. Myślę, że tak. ;)
Ja nie żałuję. Wy - próbujcie, jeśli macie odwagę, ale na własną odpowiedzialność. ;>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 21 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 558
Ja natomiast bralem izotek i rowniez musze przyznac ze efekt jest naprawde zachwycajacy ;). Problemy z tradzikiem mialem przez ok 5-6 i stracilem nadzieje na wyleczenie . Wydalem na te leki + wizyty u dermatologa ok 4 tys i gdyby trzeba bylo wydal bym i 2x tyle , bo wiem jak tradzik moze spaczyc czlowiekowi psychike . Co do skutkow ubocznych , mialem suchosc ust a tak to wszystko ok . Generalnie uwazam ze to jedyna skuteczna droga do usuniecia tradziku . Pozdro
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja jadlem 100mg dziennie i jeszcze pisze na tym forum to znaczy ze zyje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 100
O.o
Ja bym już nie żyła. A przy jakiej wadze brałeś 100?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nigdy sie nie waze wiec nie wiem, mam kumpli co wala po 160 na dobe a waza po 80kg i zyja, nie mowiac ze walili takie dawki saa ze hoho...w tym samym czasie brania izo

Zmieniony przez - kult w dniu 2008-12-21 15:35:41
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zlamana reka- Pomocy

Następny temat

Ból nadgarstka

WHEY premium