SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Izolat białka czy koncentrat ?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2357

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 179 Wiek 21 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 6712
Witam, Chciałbym się krótko dowiedzieć czy wybrać Izolat czy koncentrat. Wiem temat był przerabiany dużo razy a ja dalej niewiem

Które wybrać na początek ? Aktualnie jestem na redukcji tkanki tłuszczowej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11373 Napisanych postów 72640 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958107
Sprawa ma się bardzo prosto - jeśli zakup izolatu białka serwatkowego nie obciąży mocno Twojego budżetu, to kupujesz WPI.
Masz wtedy pewność, że stosujesz najlepszy rodzaj białka, najbardziej oczyszczony, bez zbędnych gram tłuszczu czy cukru w porcji, do tego mający najwięcej czystego białka w porcji / w 100 gramach produktu. Do tego wchłanialność i przyswajalność jest lepsza od koncentratu białka serwatkowego.



Oczywiście przy sporym zejściu odżywki białkowej w ciągu dnia i używaniu np. większych dawek/porcji, na pewno względy ekonomiczne będą istotne, dlatego warto to sobie przeliczyć, na przykładzie naszych najpopularniejszych produktów:
908g wpc - https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Whey_Protein-opis33284.html
908g wpi - https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Isolate_Protein-opis33551.html
Jest to około 30-35 zł na opakowaniu 30 porcji, oczywiście w WPI mamy o 15-17 gram więcej czystego białka w 100 g produktu, więc możemy sypać mniej proszku, aby uzyskać tą samą ilość białka.

Polecamy również: Izolat czy koncentrat białka? Białko serwatkowe czy serwatka białkowa?


Osobiście stosuję WPC przez cały rok, jako uzupełnienie diety oraz to białko, które chętnie stosuję jako dodatek do żywności, np. do porannego omleta, kleiku ryżowego, czy miksu owoców z płatkami/ryżem, ponieważ też walory smakowe koncentratu białka serwatkowego są lepsze niż w izolacie, który jest dość 'delikatny'. Oczywiście jest to zrozumiałe, ponieważ WPI mając znacznie mniej tłuszczu i węglowodanów w składzie, czyli nośników smaku.

Izolat używam głównie na redukcji i w okresie bardziej 'jakościowym' , kiedy mocniej przykładam się do liczenia makroskładników i kalorii. Wtedy używam WPI jako jedynego źródła białka z odżywki, lub tylko po treningu w większej ilości do posiłku, a o innych porach dalej stosuję WPC.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11970 Napisanych postów 160236 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233692
witaj, w 99% prypadkach wpc zalatwi sprawe w zupelnosci jzeli nie mas zuczulenia na laktoze, to smialo WPC zda egzamin czy to redu czy tez masa

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9032 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699312
Wpc wystarczy . Nie ma co przepłacać . Płacisz mniej a roznicy nie odczujesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29915 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
wpc wystarczy w zupełności - skoro nei widać różnicy to po co przepłacać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11970 Napisanych postów 160236 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233692
Dokładnie. Chyba że wpc powoduje sraczke%) no to wtedy można spróbować pobawić się w bardziej oczyszczone produkty

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
ja stosuje wpc czy to masa czy redukcja, zadnych problemow z nietolerancją laktozy nie mam

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11970 Napisanych postów 160236 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233692
u mnie podobnie i to najtansze wersje bialek stosuje obecnie. wole dolozyc wicej grosza do lepszej jakosci produktow zywnosciowych,
mam na mysli tutaj to, ze nie jestem przeciwnikiem odzywek, ale wole podciagnac zywnosc jakosciowo,

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 20 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 447
Tak jak wyżej też stosuje jedno z tańszych białek wpc głównie jako dodatek smakowy do owsianek itp. A szczerze powiem że nie czuję różnicy między bialkiem sfd które teraz przyjmuję a bialkiem z "wyższej" półki cenowej czy innymi formami, takie moje odczucie .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Zdecydowanie koncentrat białka serwatkowego. Izolat to już produkt ekskluzywny. Jednak nie odczujesz różnicy.Chyba, że cierpisz na nietoleranxję laktozy.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co z BCAA?

WHEY premium