SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Irea chce się skurczyć

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 16113

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć,
od jakiegoś czasu staram się lekko odchudzić i nabrać ładniejszych kształtów. Idzie mi raczej marnie :( Zmiany w wymiarach przez 2 mc nie zauważyłam żadnej.

Wklejam ankietę:
Wiek : 27
Waga : 61,7
Wzrost : 170
Obwód w biuście(1) : 93
Obwód pod biustem :72
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 73
Obwód na wysokości pępka : 73
Obwód bioder (3): 96
Obwód uda w najszerszym miejscu: 57
Obwód łydki : 36
W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch
W którym miejscu najszybciej chudniesz : uda i pupa
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: siłownia od 2 miesięcy 1-2 razy w tyg., czasami bieganie 1-2x/tydz po 30-40min
Co lubisz jeść na śniadanie: owsiankę lub jajecznicę
Co lubisz jeść na obiad : sałatkę + kurczak/łosoś/tuńczyk
Co jako przekąskę : jogurt naturalny, wafle ryżowe, kanapka
Co jako deser : banan, koktajl
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia: zdrowa
czy regularnie miesiączkujesz: tak
czy bierzesz tabletki hormonalne: nie
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: nie
czy rodziłaś: nie
Preferowane formy aktywności fizycznej : Siłownia, bieganie, pilates (głównie dlatego że bardzo dobrze wpływa na moją postawę,ale jakoś nie mogę się zmobilizować do chodzenia).
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Stosowane wcześniej diety : jakieś 2 lata temu SB, ale nie wytrzymałam tygodnia

Trening:
10-15 min rozgrzewki najczęściej rowerek lub bieżnia

*przywodzenie nóg na maszynie 3x15 (obciążenie 30kg)
*odwodzenie nóg na maszynie 3x15 (obciążenie 25kg)
*Odpychanie nogi do tyłu 3x15 na każdą nogę (obciążenie 15kg)(nie znam nazwy tego ćwiczenia) ale polega ono na tym że pochylam się lekko do przodu nad "takim czymś do oparci" a z tyłu pod butem mam "takie coś" do odpychania
*przyciąganie linki wyciągu dolnego w siadzie płaskim 3x15 (15kg)
*rozpiętniki w siadzie na maszynie 3x15 (15kg)
*Wyciskanie sztangielek 3x10 (2kg, miałam robić po 15 ale nie dawałam rady)
*skręty tułowia 3x15 na każdą stronę (15kg)
*brzuszki 2x12

na koniec 20-25min rowerek lub bieżnia

Taki trening mam od jakiś 8 tygodni, co prawda omijałam 2 ćwiczenia na ręce, ale to dlatego że po tych z udziałem rąk które tam miałam, nie miałam już w ogóle siły podnieść jakiegoś ciężaru :(
Tak jak mi trener powiedział to był taki "trening wprowadzający" na 6-8tyg.

Wrzuciłam też miskę ze wczoraj (wiem że mało kcal, ale mi tyle wystarcza, właściwie jadam w granicach około 1500kcal, ciężko jest mi zwiększyć ilości).

Zależy mi na tym aby odchudzić się trochę (tłuszcz zbiera mi się na brzuchu, na ramionach i nogach praktycznie go nie ma), oraz wyrzeźbić trochę ciało. Dziś mam zamiar podejść do trenera i poprosić o zmianę treningu (mam rozpisanie treningu w cenie karnetu). Chciałabym się zapytać co powinnam zmienić aby w końcu zacząć pozbywać się tego tłuszczu :(



Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dziś z jedzeniem było... tak jak mi praca pozwoliła czyli drugie śniadanie o 13, a obiad o 15:30 - którego z resztą nie byłam w stanie dojeść. Po treningu kolacja według planu - chłopak mi zrobił trochę za dużo ryżu ugotował ale co tam zje się

Dziś dostałam prezent od Mikołaja czekał na mnie w pracy z podpisem "żeby było co spalać na siłowni" (pralinki, ale składu nie zrozumiałam, więc zostawię dla chłopaka lub gości) więc nie mogłam dziś nie pójść - ale nawet lepiej że zataszczyłam swoje dupsko tam, bo wracałam do domu, tak zmęczona i z takim agresorem, że pewnie gdyby nie poszła to by talerze w domu latały
Wróciłam wypoczęta (choć ledwo chodząca), ale z bananem na twarzy

Nastąpiła zmiana planu treningowego, miałam robić FWB nr.1, ale z ciekawości poprosiłam trenerkę o rozpisanie. Szczegóły poniżej - będę mieć jeszcze klatkę+plecy, do robienia na zmianę.

1. Przysiad na jednej nodze x15/ x15/ x15
2. Martwy ciąg na jednej nodze 8kg x20(na stronę) 3 serie (ostatnią serię zrobiłam x15)
3. Hip thurst 8kg x20 3 serie (ostatnią zrobiłam ledwo-ledwo)
4. Przysiad (ketle lub sztanga) 4 serie po 15 powtórzeń - dziś zrobiłam z ketlem 8kg, bo już ledwo dawałam radę, ale za 1, 2 treningi chyba spróbuję ze sztangą

Brzuch(2 obwody, docelowo 3):
- brzuszki z nogami w górze z ketlem 4kg x20
- (nie wiem jak to nazwać) nogi w górze i przenoszenie ketla z jednej strony na drugą 4kg x20(na stronę)
- wznosy bioder x20
- opuszczanie nogi nad podłogę każda noga x20

Ad.1 To chyba jako rozgrzewkę

Brzuch mam słaby

PS. Menu na jutro strikte jak wyżej, ale zamiast szynki będzie kurczak - w weekend miałam wenę twórczą i zrobiłam 1kg kurczaka i prawie 2kg pasztetu z mintaja
Ps.2. Pomiar poniżej, jak widać tygodniowe obiboctwo widać w brzuchu jadłam tak samo jak zawsze, choć nie liczyłam co do grama.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Oj.... chyba zdajesz sobei sprawe ze taka dieta nie przejdzie?
na 1200kcal nei schudniesz, ironiczne ale tak jest, zdrowa osoba o twoim wzroście chudnie na 1700kcal bez problemów jezli masz kłopoty pierw musisz poprawić swoja dietę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
obliques
Oj.... chyba zdajesz sobei sprawe ze taka dieta nie przejdzie?
na 1200kcal nei schudniesz, ironiczne ale tak jest, zdrowa osoba o twoim wzroście chudnie na 1700kcal bez problemów jezli masz kłopoty pierw musisz poprawić swoja dietę

Kurde ale ja nie jestem w stanie więcej zjeść :( no może czasami jakiś 1500 ale więcej to rzadkość (no chyba że napcham się pizzą )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Za mało kcal, do tego słabo jedzenie można by dobrać o wiele lepiej, Skandalicznie niska ilość tłuszczu.

Piszesz, że nie bedziesz jeść wiecej... Tu właściwie możesz zakończyć "zabawę" z tym forum, bo do momentu, gdy nie zaczniesz jeść sensownie, to raz: co najwyżej zyskasz flakowatą sylwetke, dwa: igrasz ze własnym zdrowiem, d o tego nikt ręki nie przyłoży.

Zmieniony przez - Ruda_29 w dniu 2014-04-29 11:56:16

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki za obiektywne opinie, postaram się zmienić swój jadłospis i na bieżąco wrzucać posiłki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jakiś czas temu zaczęłam "swoją przygodę" i starałam się zmienić nawyki żywieniowe (które były tragiczne), ale widzę że teraz też nie jest dobrze :( Wpadając ze skrajności w skrajność... :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 603 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 12289
Ja wiem to po sobie że nie ma co sie mazgaić tylko restrykcyjnie czyszczenie lodówki , półek itd. przestudiuj bardzo dokładnie co jedzą ladies i linki z regulaminu (to bardzo wiele wyjaśnia , ja się na nich uczyłam i nadal uczę ) a co do wciskania w siebie więcej... Ja na początku też jadłam podobnie do Ciebie i nie wyobrażałam sobie tyle pochłaniać dziennie , a teraz są dni że czasami mi za mało
Bierz się za generalne porządki , a ja powiadomki on i kibicuję :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hej,
wrzucam aktualizację za wczoraj, śniadanie i lunch były zapewne "marne", ale to tylko ze względu na to że nie miałam nic więcej zapakowane do pracy, a w okolicy akurat nie ma sklepów.

Obiad przygotowałam po przeczytania wątku "PRZYKŁADOWY JADŁOSPIS DLA KOBIETY OD PODSTAW", tylko nie wiem czy w kalkulatorze na stronie potreningu.pl kasza jest liczona przed czy po ugotowaniu?

Warzywa których nie wpisałam to: sałata, rukola, pomidor, ogórek, cebula.

Czytałam że generalnie świeżych warzyw nie wlicza się do bilansu, a co z mrożonymi?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 2265 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 47216
Hej, wszystko nalezy wazyc przed ugotowaniem/obrobka. Warzyw zielonych (swiezych i mrozonych) nie wliczaj do miski tylko korzeniowe (buraki, ziemniaki, itp, w linku co jedza lejdis jest cala lista ktore warzywa nalezy wliczac). Konserwowe ogorki i kukurydza to nienajlepszy wybor (konserwy sa czesto dosladzane i nafaszerowane chemia). Cukier i mleko sojowe rowniez do wywalenia. Powodzenia, poprawiaj dalej miche :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Esther Zdobywczyni PP WBBF
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 4315 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 115601
Zapraszam do użytkowniczek trenujących trójbój siłowy, ciekawe czy tam też na miejscu jest podobny komentarz.

No, ale jak ktoś jest wybrańcem genetycznym, który jest w stanie wykonać trening FBW na masę po FBW na wytrzymałość i dopiero po tym być zmęczony ma pełne prawo do wyrażania takiej opinii

Zmieniony przez - Esther w dniu 2014-04-30 13:50:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 96 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 340
nigdy wcześniej nie spotkałem się z planem treningowym kobiety, dlatego mnie tak zaskoczyły aż tak niskie obciążenia... oczywiście na plus :D
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Grube kostki, talia, ćwiczenia czy to wystarczy?

Następny temat

redukcja przy problemach z trawieniem

WHEY premium