SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Trening dla początkujących

Dodaj odpowiedź

Interwały

Wysłana -
Jakie interwały polecacie?
Robilem bieżnie interwał i bylo to zawsze okolo 25-30 minut gdzie pisalo ze spalilem 300 kcal , jak na schodach robilem interwaly wynoszace 20 minut to spalilem 320 kcal. Jest spora rozbieżność. Więcej tluszczu spale na schodach czy na bieżni?
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Jak robiłes interwaly 25-30 minut to nie robiłeś interwalów. Ja w 8 minut według bieżni czyli wcale nie prawdziwy wynik w 8 minut spalam około 200kcal.
Wysłana -
Jw ja przy interwalach 8-10x30/30 to sie na nogach niemalze slaniam
Wysłana -
Moje pytanie bylo inne czy bieżnia czy schody wiecej spalą a nie ile minut to i interwaly i kto ile robi bo to mi szczęścia nie da... interwały z tego co wiem zaczynaja się od progu tam gdzie tetno skacze a jak robilem na bieżni 30 sekhnd bieg i 30 sekund luzny bieg to skakało równo
Wysłana -
Po prostu chcemy Ci uświadomić ze robisz to zle i bez sensu. Robisz trening Cardio a nie HIIT. Wiec nie oczekuj po nim takich efektów. Schody spala więcej według mnie. Dziękuję bardzo.
Wysłana -
poczytaj o interwałach http://kulturystyka.pl/interwaly-od-a-do-z-poradnik-teoria-i-praktyka-cz-1/ bardzo dobre opracowanie Niwixa, znajdziesz łatwo kolejne cześci

co do samego pytania ja preferuje orbitrek , tam mozna naprawdę solidnie zrobić interwały, rowerek stacjonarny również mi osobiscie pasuje ale tutaj juz nie spalisz tylu kcal i trudniej podbic tetno tak samo jak na orbitreku gdzie pracuje rowniez gora ciala

bieznia to sie akurat bardzo srednio nadaje na tego typu wysilek
Wysłana -
tak sie sklada, ze opisalem nieco zagadnienie:)
http://www.sfd.pl/art/Odchudzanie/Rower,_orbitrek,_schody,_bieżnia_-a408.html 
Wysłana -
Nie patrz na te kalkulatory 20 kcal to nie jest spora rozbieżność, spalone kalorie nie mają nic wspólnego z utratą tłuszczu, ja mogę wykonać interwały 10 minut i spale więcej tłuszczu niż ty przez godzinę na bieżni.

Interwały na bieżni słaby pomysł bo z 10 sekund moze jej zająć dojście do maksymalnej prędkosci.
Wysłana -
Jasne rozumiem to jak wedlug was ulozyc interwały na bieżni lub orbitreku czy schodach zeby spalic najwięcej tluszczu?
Wysłana -
to ile tłuszczu spalisz nie będzie zależne od tego którą z maszyn wybierzesz do robienia tych swoich interwałów, no może kilka % do końcowego sukcesu Ci cos da, ja proponuje orbitrek zrobisz je efektywniej , przyjemniej i lepiej podbijać /utrzymywać na nim tetno
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź