SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Interpretacja wyników - hormony

Wysłana -
Witajcie!

Od jakiegoś czasu ćwiczę na siłowni.
Bardzo się wciągnąłem!

Znajomy doradził mi zbadanie hormonów, ot tak po prostu, by sprawdzić czy wszystko jest OK...
Wyszło tak:

Testosteron 425 ng/dl
Estradiol 45,3 pg/ml
Kortyzol 9,71 ug/dl

Wiem, że wszystko jest w normie, ale... podobno mój testosteron jest dość niski, a estradiol wysoki. Czy uważacie, że spokojnie powinienem skupić na na treningu i diecie? Czy jest tutaj jednak coś, co powinno budzić obawy? Libido jest OK, na to nie narzekam. Czy z takim poziomem testosteronu jestem w stanie zbudować fajną sylwetkę? Z góry dziękuję za pomoc!

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Ile masz lat oraz jakie są normy w labie co robiłeś (bo to się czasem trochę różni)
Wysłana -
Cześć! Mam 32 lata. Normy to:

Testosteron 425 ng/dl (160-726)
Estradiol 45,3 pg/ml (<56)
Kortyzol 9,71 ug/dl (5-25)

Ja wiem, że to normy... ale podobne trochę mniej testosteronu i mogę mieć problemy :/
Wysłana -
Przy takich normach , pewnie powie że w tym wieku to są normalne wyniki ale możesz się oczywiście skonsultować z lekarzem , albo zadbać w inny sposób trochę o to czyli to co ma wpływ na ich wynik trening siłowy , ilość snu , prawidłowe odżywianie , redukcja stresu itp.
Wysłana -
O której godzinie badanie robione?
Wysłana -
Rano, około 9:30.
Wysłana -
Kortyzol też trochę nisko, ale może wystarczy zadbać o podstawy i wszystko się ładnie doreguluje. Jak wyglądają takie rzeczy jak stres w ciągu dnia, sen, dieta itp.?
Tym bardziej jeśli nie zauważasz żadnych objawów to nie ma co grzebać za głęboko
Wysłana -
Kortyzol za nisko? Myslalem wlasnie, ze im nizej tym lepiej... Nie jest tak? Stresu ma sporo, diete mam fatalna, jem bardzo nieregularnie, snu mam malo. Toalnie wszystko musze poprawić. Objawów teraz nie mam, ale podobno jak testosteron spadnie ponizej 300, to zaczynaja sie prawdziwe problemy...
Wysłana -
SilesianBoy
Stresu ma sporo, diete mam fatalna, jem bardzo nieregularnie, snu mam malo. Toalnie wszystko musze poprawić. Objawów teraz nie mam, ale podobno jak testosteron spadnie ponizej 300, to zaczynaja sie prawdziwe problemy...

nie ma na co czekać
zmiana stylu życia jest najbardziej a wraz z nią i wyniki się mogą zmienić
Wysłana -
Z rana fizjologicznie kortyzol powinien być trochę wyższy.
Więc tak jak wyżej, te kwestie mocno do ogarnięcia, zadbać o urozmaicenie żarcia, dobrą jego jakość. Spać w odpowiednich godzinach, wiadomo, że stres w jakimś tam stopniu zawsze będzie występował, ale nawet same ogarnięcie miski i snu spowodouje, że lepiej sobie z nim będziesz radził, a to w konsekwencji częściowo odciążysz organizm.
Wysłana -
Na dłuższą metę nie zrobienie tego zawsze będzie miało negatywny wpływ na choroby , wyniki laboratoryjne, samopoczucie , sylwetkę itp.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź