SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Interpretacja wyników - hormony

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1660

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 232
Witajcie!

Od jakiegoś czasu ćwiczę na siłowni.
Bardzo się wciągnąłem!

Znajomy doradził mi zbadanie hormonów, ot tak po prostu, by sprawdzić czy wszystko jest OK...
Wyszło tak:

Testosteron 425 ng/dl
Estradiol 45,3 pg/ml
Kortyzol 9,71 ug/dl

Wiem, że wszystko jest w normie, ale... podobno mój testosteron jest dość niski, a estradiol wysoki. Czy uważacie, że spokojnie powinienem skupić na na treningu i diecie? Czy jest tutaj jednak coś, co powinno budzić obawy? Libido jest OK, na to nie narzekam. Czy z takim poziomem testosteronu jestem w stanie zbudować fajną sylwetkę? Z góry dziękuję za pomoc!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 232
Endokrynolog mowi, ze wyniki sa OK i nie widzi problemow w zawyzonym FSH. Zapytal czy mam juz dzieci, jak powiedzialem, ze mam, to stwierdzil, ze nie ma problemu jesli nie planuje nastepnych. Czy to jest wg Was prawidlowe podejscie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Ile masz lat oraz jakie są normy w labie co robiłeś (bo to się czasem trochę różni)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 232
Cześć! Mam 32 lata. Normy to:

Testosteron 425 ng/dl (160-726)
Estradiol 45,3 pg/ml (<56)
Kortyzol 9,71 ug/dl (5-25)

Ja wiem, że to normy... ale podobne trochę mniej testosteronu i mogę mieć problemy :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Przy takich normach , pewnie powie że w tym wieku to są normalne wyniki ale możesz się oczywiście skonsultować z lekarzem , albo zadbać w inny sposób trochę o to czyli to co ma wpływ na ich wynik trening siłowy , ilość snu , prawidłowe odżywianie , redukcja stresu itp.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
O której godzinie badanie robione?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 232
Rano, około 9:30.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Kortyzol też trochę nisko, ale może wystarczy zadbać o podstawy i wszystko się ładnie doreguluje. Jak wyglądają takie rzeczy jak stres w ciągu dnia, sen, dieta itp.?
Tym bardziej jeśli nie zauważasz żadnych objawów to nie ma co grzebać za głęboko
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 232
Kortyzol za nisko? Myslalem wlasnie, ze im nizej tym lepiej... Nie jest tak? Stresu ma sporo, diete mam fatalna, jem bardzo nieregularnie, snu mam malo. Toalnie wszystko musze poprawić. Objawów teraz nie mam, ale podobno jak testosteron spadnie ponizej 300, to zaczynaja sie prawdziwe problemy...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
SilesianBoy
Stresu ma sporo, diete mam fatalna, jem bardzo nieregularnie, snu mam malo. Toalnie wszystko musze poprawić. Objawów teraz nie mam, ale podobno jak testosteron spadnie ponizej 300, to zaczynaja sie prawdziwe problemy...


nie ma na co czekać
zmiana stylu życia jest najbardziej a wraz z nią i wyniki się mogą zmienić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Z rana fizjologicznie kortyzol powinien być trochę wyższy.
Więc tak jak wyżej, te kwestie mocno do ogarnięcia, zadbać o urozmaicenie żarcia, dobrą jego jakość. Spać w odpowiednich godzinach, wiadomo, że stres w jakimś tam stopniu zawsze będzie występował, ale nawet same ogarnięcie miski i snu spowodouje, że lepiej sobie z nim będziesz radził, a to w konsekwencji częściowo odciążysz organizm.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Na dłuższą metę nie zrobienie tego zawsze będzie miało negatywny wpływ na choroby , wyniki laboratoryjne, samopoczucie , sylwetkę itp.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z klatką

Następny temat

Ból pleców a trening siłowy

WHEY premium