SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Interpretacja testu na alergie utajone

Wysłana -
Witam.

Test FOODPROFIL na alergie utajone pokazuje poziom przeciwciał klasyfikowanych na 5 grup: 0 - brak reakcji, 1, 2 - słaba reakcja (można jeść 2-3 razy w tygodniu), 3, 4 - silna reakcja (zakaz jedzenia).

W tym teście wyszła mi alergia na gluten (wynik 3), ale na jęczmień już nie (wynik 0). Jak to interpretować? Przecież jęczmień również zawiera gluten.

Z góry dziękuję.
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Nie ma aktualnie rzetelnego testu, którym można by zbadać opóźnione alergie pokarmowe.
Odpowiadając na pytanie wprost - mogą być badane białka jęczmienia z pominięciem glutenu. Odwracając - mógłbyś źle tolerować jęczmień, ale dobrze gluten.
Wysłana -
Dodam, że pani dietetyk widząc wynik testu stwierdziła, że mogę jeść jęczmień bo glutenu jest w nim mniej niż w pszenicy.
Wysłana -
Ona zleciła ci te testy?
Wysłana -
Nie. Test zrobiłem z własnej inicjatywy, ale w jego ramach przysługiwała bezpłatna konsultacja dietetyczna i skorzystałem z niej w celu interpretacji wyniku.
Wysłana -
Pszenica faktycznie jest bardziej problematyczna niż jęczmień, ale jeśli jest problem z glutenem to mimo wszystko może on nadal powodować dolegliwości. Najprościej wyeliminować i zobaczyć jak zareagujesz.
Wysłana -
Czy przy alergii utajonej na mleko można jeść masło klarowane? Myślę, że alergenem są białka mleczne, a nie tłuszcz, ale poproszę o opinie specjalistów.
Wysłana -
yes
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź