SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Intermitten fasting - co zrobić, żeby post przynosił efekty?

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 188328

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 162 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5297
Bo kiedyś czytałem że podczas gdy nie dostarczamy białka przed kilka godzin to następuje katabolizm
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5770 Wiek 43 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42384
zalezy od metabolizmu , poziom BF i glikogenu
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 945 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17324
Już nie przesadzaj z tym katabolizmem :D podawane są tez informacje iż na katabolizm jest naj prędzej narażony organizm który po jednym treningu ma w przeciągu 8h następny a pomiedzy nimi nie ma żadnego posiłku :D

ja ponawniam Sowje pytanie które było wyżej : czy ckd + if to dobre rozwiązanie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 4464 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 84798
Katabolizm to proces, ktory wystepuje zawsze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 4464 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 84798
dziii
Już nie przesadzaj z tym katabolizmem :D podawane są tez informacje iż na katabolizm jest naj prędzej narażony organizm który po jednym treningu ma w przeciągu 8h następny a pomiedzy nimi nie ma żadnego posiłku :D

ja ponawniam Sowje pytanie które było wyżej : czy ckd + if to dobre rozwiązanie ?


Wedlug mnie Ty nadal nie rozumiesz czym jest IF... IF, w ogolnosci, to tylko sposob w jaki jesz, to nie jest dieta w rozumieniu HC, LC czy innych. Jedyne co masz, to post i jedzenie przeplatane razem. I to tyle. Potem juz masz konkretne protokoly, typu LG. Innymi slowy mozesz IF sobie zrobic jaki tylko chcesz (choc tu, wiadomo, wiele czynnikow dochodzi).

Odpowiadajac na pytanie CKD + IF - jak dasz rade osobiscie nie widze przeciwwskazan. Na anglojezycznych forach sa nawet pozytywne opinie nt. tego combo, ale nie zaglebialem sie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 945 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17324
Kapitan Wodka
Katabolizm to proces, ktory wystepuje zawsze


Ale co rozumiesz pod pojęciem katabolizm bo chyba różnimy pojęcia ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Skalar - nie, niestety samych ksiażek nie czytałem, ale zapoznawałem sięz założeniami poszczególnych wersji IF i takie rozwiązanie mogę polecić osobom zainteresowanym tą koncepcją.

dziii - osobiście ani nie jestem zwolennikiem schematu 20/4, ani CKD wiec trudno bym polecał takie połączenie

mgism23 - im dłuższe przerwy pomiędzy posiłkami tym większe ryzyko katabolizmu mięśniowego proponuję jednak nie traktowac tego zjawiska fragmentarycznie. Patrzac na sumę zysków i strat, te pierwsze dotyczą raczej tkanki mięsniewej, a drugie - raczej tkanki tłuszczowej co w dłuższej perspektywie czasowej może pomóc poprawić skład ciała.

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2013-05-25 08:53:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 4464 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 84798
dziii
Kapitan Wodka
Katabolizm to proces, ktory wystepuje zawsze


Ale co rozumiesz pod pojęciem katabolizm bo chyba różnimy pojęcia ?



Mam na mysli katabolizm miesniowy. Jest to proces, ktory trwa ciagle.

Oczywscie zdaje sobie sprawe, ze rozmawiacie w temacie kiedy jest on nasilony badz ograniczony

faftaq - odwalasz kawal roboty, a z racji na autorytet Twoje wypowiedzi sa dla mnie szczegolnie cenne
1

Kapitan Wodka - Pol-Czlowiek, Pol-Litra

http://www.sfd.pl/Kapitan_Wodka__Pol_czlowiek,_pol_litra-t913097.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Kapitan Wodka - dzięki. Podkreślam jednak, ze temat IF jest na tyle świeży i tak naprawdę jeszcze na tyle słabo zbadany, że w przyapdku niektórych aspektów ciagle obracamy sie w materii domysłów raczej niż pewników. Nie chciałbym by autorytet - jeśli takowym się cieszę (co jest skądinąd budujące) - przesłaniał tę kwestię.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 4464 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 84798
Zdaje sobie z tego doskonale sprawe. Sam jestem swiezakiem i bladze czesto. Nie jest latwo wyciagac jednoznaczne wnioski gdy masz wiele sprzecznych badan (jedynie do PubMeda mam dostep, czytam czasem, ale moja specjalizacja jest daleka od dietetyki stad problemy ze zrozumieniem), mase mitow, broscience typu "kumpel na silce mi mowil, wierz mi - bierze 120 na klate" oraz zdan praktykow czy talibanow

Wole jednak bazowac na zdaniu dietetyka z ciagle rosnaca widza jak sluchac balwanow od suchego ryzu z kura na parze x 5 ed. Stad tez moje uznanie.

Co do meritum to kwestia rozbija sie niestety o indywidualizm... Nie jestesmy maszynami, nie wszystko da sie ubrac w uniwersalny schemat. Stad tez poza wiedza musi dojsc praktyka, a ta wymaga czasu, i nie jest to miesiac czy dwa. IF - osobiscie mam jedynie obawy odnosnie ladowania w siebie jednorazowo masy zarcia oraz jak dziala godpodarka hormonalna. Pisze w kontekscie 16/8 lub lagodniej, reszta to juz imo swirowanie pawiana, kto jest wiekszy hardcore
1

Kapitan Wodka - Pol-Czlowiek, Pol-Litra

http://www.sfd.pl/Kapitan_Wodka__Pol_czlowiek,_pol_litra-t913097.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Intermitten fasting czyli przerywany post – z czym to się je?

Następny temat

Intermittent fasting: korzyści i kontrowersje

WHEY premium