SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Insulina, jak się do tego zabrać?

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 35456

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 250 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 16509
Witam, kolega który nie siedzi na SFD zdecydowany jest brać insulinę a dokładnie jej najkrótszą formę(tak mi powiedzial nie wiem nie sprawdzalem) "Apidra Solostar" , od ponad półtora roku ciągle jest na teściu plus dodatki: wygląda to tak że teść idzie ciągle i w zalezności od celu inne środki przewinęły sie meta, bold, deka, antek, wino, wszystkie rodzaje teścia i ostatnio tren ace. W koncu chce zakonczyc kuracje na testosteronie, ale obawia sie spadków i tu przyszla mu do glowy insulina jako cudowny srodek dzieki któremu uniknie spadków lub nawet cos jeszcze dorzuci. Nie odradzajcie insy bo jest zdecydowany i wezmie ja czy bez wskazowek czy z, a ja nie chce zeby zrobil sobie krzywde wiec zakladam temat.
1. WIEK:24
2. WAGA:104
3. WZROST:178
4. WYMIARY:
-biceps:47
-klatka:
-udo:70
-talia:88
5. STAŻ NA SIŁOWNI:9
6. DIETA:
-białko:2,2-2,5g/kg masy ciala
-węglowodany:4,5
-tłuszcz:2
7. ILE I JAKIE PRZEBYTE CYKLE STERYDOWE:bardzo duzo, ostatnio prop i tren ace
8. TRENING:
9. CEL CYKLU:sucha masa miesniowa
10. OSTATNI CYKL I ODSTEP CZASOWY OD JEGO ZAKONCZENIA:prop i tren ace 3 tygodnie temu
11. POZIOM BF 10-12%
12. TENDENCJA DO TYCIA/CHUDNIĘCIA (typ budowy):tycia
13. STAN ZDROWIA:bdb
14. SKŁONNOŚĆ DO ŁYSIENIA LUB POROSTU OWŁOSIENIA:lysiejacy, mocno owlosiony
15. PPM (podstawowa przemiana materii):-
16. WYNIKI SIŁOWE:
-klata:220
-martwy ciąg:300
-przysiad:280

W zalozeniu chce brac tylko 3-4 jednostki po treningu i teraz nasowaja sie pytania:
Czy na insie mozna zbudowac sucha mase miesniowa, bez zbednego fatu?
Jak ulozyc diete, znajomy cukrzyk podpowiedzial mi zeby unikac tluszczy na kilka godzin przed i po podaniu insy.
Czy dokladac cos do tego cyklu jakies inne preparaty majace na celu zwiekszenie bezpieczenistwa badz efektywosci cyklu, myslal o t3?
Jak dlugo ma trwac taki cykl, aby bylo efektywnie i w miare bezpiecznie?

Zgóry dzieki za odpowiedzi, te rzeczowe nagradzam Sogami, najbardziej zalezy mi na opinii ludzi ktorzy stosowali inse. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Witam


INsulina jest bardzo ważnym hormonem wytwarzanym przez trzustkę. Jednak sięgać po nią nie powinni początkujący osobnicy, gdyż wymaga to już dużej wiedzy i znajomosci swojego organizmu. Ponadto nie ma po prostu takiej potrzeby jeśli nie jesteśmy zawodowcami.


Narząd ten produkuje :

-70% komórki beta wytwarzają insulinę i amylinę,
-20% komórki alfa wytwarzają glukagon,
-10% komórki D wytwarzające somatostatynę oraz komórki PP/F wytwarzające polipeptyd trzustkowy

W przypadku stosowania insuliny przez kulturystów najcześciej łączy się ją z :


-rhGH
-T3-
-Sterydami anaboliczno-androgennymi
-glukoza, dextroza lub posiłek – dobierane względem typu oraz dawki insuliny.

Dawkowanie: insulina krótka 2-10 IU dziennie (15 g węglowodanów na 1 IU insuliny)
Najczęściej wykonuje się iniekcje podskórne (udo, pośladki, ramiona, powłoki brzuszne), igła 6 mm-12,7 mm (zależy od poziomu tkanki tłuszczowej) .

Pozdrawiam





Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2018-01-21 14:33:44

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 314 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23929
jesli t3 chcesz dorzucic to musisz pomyslec o gh. a jesli chodzi o fat to zalezy od tego co bedziesz jadl. przestrzegaj sie tluszczy, wegli.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1102 Napisanych postów 10679 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 58732
niech zacznie od 3iu i podbija az dojdzie do 10-12iu ,ja bilem inse po treningu 5min i po przybiciu pilem 60g carbo i po 30min posilek lub gainer 50g proteina + 50g wegle ,mysle ze 5tyg na poczatek powino byc ok ,no i mozesz dodac t3 i hgh

snara

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 314 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23929
tluszczow to w ogole nie tykaj bo insa potrafi bardzo szybko zamienic to w tkanke tluszczowa. jaka masz inse? krotką?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 782 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10827
rozumiem że insulina ma być jako most po cyklu jeśli tak to bardzo dobry pomysł.Ja osobiście wbijam tylko humalog w mostkach zawsze szło 4-6 razy dziennie w dawce do 10 jednostek.Dawki które kolega chce brać są stanowczo za małe,to ile tłuszczu wejdzie zależne od diety jak t3 to razem z hgh i insą

a tak z ciekawości insulina naprawdę może zabić Ostatnio wbiłem na czczo 50jednostek 30min nic a jak wstałem to już nie w domu a w szpitalu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 314 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23929
trzusztka ci sie przepalila tez czy nie? hehe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 782 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10827
.

Zmieniony przez - tucio_84 w dniu 2012-03-14 11:56:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 203 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2117
Z innego forum, by Uriel:

Jak użyć dla naszych potrzeb...
Gdy tylko skończyliśmy trening, należy jak najszybciej wyjść z siłowni. Nie należy spoglądać się dookoła na eleganckie nowe dupeczki i rozmawiać z nimi... należy jak najszybciej wsiąść insulinę. Jeżeli jest to nasz pierwszy raz należy zacząć od 4iu.
Po każdym następnym PWO, dodajemy o jedną IU, aż dojdziemy do 10iu.
Niżej przedstawiam dietę i suplementacje.

Dieta
5minut po iniekcji, należy zapodać właściwą ilość dextrosy* po 15minutach 80g WPI z WODĄ!
Po godzinę należy spożyć swój PPWO posiłek. Żadnych shaków! 40-50g białka, 40-50g węglowodanów, ZERO TŁUSZCZU!
Należy unikać tłuszczy do 2,5-3h po strzale. Pamiętaj że insulina transportuje wszystko w wysokim tempie, również tłuszcz! ...zostałeś ostrzeżony =D

*Powinieneś zacząć od bezpiecznej dawki węglowodanów, podstawową regułą jest 10g węglowodanów na 1iu insuliny. Więc jeżeli bierzesz na przykład 7iu potrzebujesz 70g dextrosy. Należy stosować tą regułę jeżeli stosunek do 10iu i wszytko jest w porządku.
Jeżeli obniżasz węgle do insuliny należy robić to POMAŁU. Jeżeli czujesz się dziwnie, znaczy to że masz za niski stosunek węgli do insuliny. To wszytko zależy od osoby... niektórzy czują hipo przy 7g/iu. a niektórzy mogą zejść nawet do 5g/iu i mają się dobrze. Należy być nad wyraz ostrożny kiedykolwiek zaczynasz zabawę z tym środkiem.

Trening
5 dni w tygodniu, każda partia ciała w jeden dzień

Suplementacja
Sumplenty działają bardzo dobrze kiedy bierzemy insulinę.
Np: Alfa Ketoglutaran Argininy (A-AKG) wraz z Creatine Ethyl Ester (CEE), albo matrixa typu Horse Power.

Rzeczy które należy zapamiętać:
-Cykl należy przeprowadzać 4 tygodnie ON, i 4-6 tygodni OFF. Inaczej wrażliwość na insulinę spadnie i możemy mieć problemy. Możemy wtedy stać się zależnym od insuliny...
-Dobrym pomysłem jest mieć partnera który wie, że stosujemy insulinę... Tak na wszelki wypadek jakby się coś stało by mógł nam pomóc.
-Należy mieć wszystko przygotowane już przed strzałem! Żeby nie szukać i nie stwarzać niepotrzebnej paniki. Jeżeli mieszkasz od siłowni blisko domu to możesz dojechać, ale nie wszyscy mają taki rarytas. Jeżeli robisz strzał w samochodzie, albo w zamkniętym pokoju, musisz mieć pewność że masz swój drink dex/whey. Należy mieć ze sobą także coś słodkiego, dextrose w tabletkach albo jakiś słodki napój, by móc wystarczająco szybko zwalczysz objawy hipo.
- Nie ćwiczyć podczas działania insuliny... obniży to Twój poziom glukozy i spowoduje że można dostać łatwiej hipo.
- Nie idź spać kiedy insulina jest aktywna! Wydaje się to rzecz wiadoma, ale można o tym wspomnieć. Podczas snu, nie wiesz czy masz objawy hipo, więc pozostań czujnym
- Nie bierz prysznicu podczas działania insuliny... trudno powiedzieć dlaczego, ale po prostu trzymaj się tej zasady.
- Hipoglikemia może pojawić się bardzo szybko, dlatego też bądź przygotowany na ewentualne przyjście jej objaw, by móc zwalczyć ją.

Rzeczy, które musisz zrobić przed użyciem insuliny, gdy tylko czujesz się, że jesteś gotowy
-Po pierwsze należy zaopatrzyć się w glukometr... jeżeli nie masz, to nie należy stosować insuliny.
-Po drugie, gdy tylko będziesz miał glukometr, pierwszą rzeczą którą należy zrobić to sprawdzić poziom cukru z samego rana po przebudzeniu. To będzie TWÓJ osobisty punkt odniesienia. Sprawdzaj tak przez parę dni, by sprawdzić jakie masz poziomy.
-Po trzecie, dobrym pomysłem jest sprawdzić po posiłku PPWO (ok. 60-70min) poziom cukru, jeżeli nie wyrówna się to należy spożyć 150g piersi z kurczaka wraz z 25g dextrosy.



Co o tym myslicie? Mozna leciec wedlug tego? Sam sie przymierzam, ale jeszcze chyba nie ten czas.
1

Nacjol

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 250 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 16509
Insa "Apidra Solostar" z tego co wiem chyba najkrótsza na rynku, czyli t3 nie ruszac jeśli nie ma gh?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 314 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23929
z insa to trzeba uwazac, bo kazdy organizm inaczej reaguje. lepiej zaczac od malych dawek majac wszystko pod kontrola, bo jeden zly ruch i do konca kujesz sie po 3 razy jak nei wiecej w brzucha i regulujesz sobie cukier, bo przez nie fart spaliles trzustke. 30 razy przemyslec a potem robic. wiele do zyskania, jeszcze wiecej do stracenia.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 782 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10827
Uriel to był gość na forum i głupot nie pisał szkoda że nie ma go z nami już kilka lat (temat chyba zimowy cykl jak pamiętam)
2
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Omka!

Wiecej