SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Indyczy Omlet

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4178

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 98 Napisanych postów 6776 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50487
Składniki:
8 białek jaj
2 całe jaja
2 małe cebulki
ok. 100 gram mięsa z indyka, posiekanego
1,5 kubka fasoli konserwowej
0,5 kubka posiekanej zielonej papryczki
0,5 kubka posiekanej czerwonej papryczki
trochę pieczarek
3 łyzki stołowe oliwy
szczypta pieprzy czarneg
łyżeczka kurkumy
łyżeczka ostrego sosu paprykowego
3 ząbki czosnku

Podsmażyć na małej ilości oliwy pociąte w paski mięso indyka, wraz z warzywami. Potem dodać przyprawy i odstawić na bok. Potem z jajek zrobić omlet. Położyć omlet na talerz, a na to dać indyka z warzywami i przyprawami i potem znów przykryć omletem. Przepis na dwie porcje. Często takie coś jem na śniadanie.
Wartości:
Kalorie 508
Proteiny 42
Węgle 50
Tłuszcz 17
1 kubek to ok 246 ml
1 łyżka to ok 15 ml
1 łyżeczka 5 ml

No to zaczynamy. Dziś lekko zmodyfikowany przepis.
Najpierw siekam pierś na małe kawałeczki. Dziś kurak, w sklepie nie mieli świeżego indyka, a starego mięsa nie chcę jeść.



Potem robię sos paprykowy. Najpierw daję trochę koncentratu, potem do tego sypię chili, oregano, bazylię...



oraz bardzo ostre papryczki. Malutkie cholernie ostre. Tnę na malutkie kawałeczki i daję do sosu.



Teraz wyciągam kurkumę:



Posypuję nią mięso. Do tego oregano, bazylia i sól czosnkowa. Całość zwijam w folię aluminiowę i na półtorej godziny wstawiam do lodówki. Do lodówki wstawiam też sosik



cdn..

Zmieniony przez - Martainn w dniu 2008-11-10 16:42:56

Zmieniony przez - Martainn w dniu 2008-11-10 16:43:12
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 98 Napisanych postów 6776 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50487
Kroję paprykę czerwoną i zieloną, dodaję fasolę i tym razem też kalarepkę.


Cebulka i czosnek. Najpierw podsmażam cebulkę. Nie daję razem czosnku żeby ten się nie spalił.


Podsmażam mięso metodą Saute. Tzn. na bardzo rozgrzaną oliwę na 3-5 minut wrzucam małe kwałki mięsa. Ten sposób eliminuje wydzielanie się tłuszczów trans i potrawa nie jest tłusta. Do tego podsmażone mięso jeszcze kładę na papierowy ręcznik i odsączam zbędny tłuszcz.



Lekko podpiekam warzywa. Dosłownie 2-3 minut na odrobinie oliwy.



Wszystko razem zmieszane


Na omlecik sos i farsz


trochę się rozwalił, ale to mało jajek


Po przecięciu




Jak widać omlet trochę się rozleciał. Niestety zostały mi tylko 3 jaja czego nie zauważyłe, gdyż najpierw ja zrobiłem batony, a potem mam rogale marcińskie i nikomu nie chciało się iść kupić. Zużyłem więc całe jaja. Potrawa jest pyszna i pożywna. Polecam

Zmieniony przez - Martainn w dniu 2008-11-10 19:31:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 1846 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34103
W sumie za duzo roboty troche, ale moze kiedys wyproboje. Ale takie cos to chyba zjem na 3 razy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 327 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9447
super przepis, trochę dużo pracy, ale pewnie znakomocie smakuje, sog za przepis, za prace i za zdjęcia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1822 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8279
znakomicie wygląda i zapewne tak smakuje. super.

SOG nie wszedł.

Zmieniony przez - pati1986 w dniu 2008-11-11 14:47:04

na redukcje nadszedł czas....

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

$$$ Nagroda za aktywność $$$

Następny temat

Kurczak indonezyjski

WHEY premium