SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ilość cardio w treningu.

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4145

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 17703
Witam
Mam pytanie odnośnie treningu cardio. Czy trenowanie 5x w tygodniu po 1 h 40 minut jest złym ćwiczeniem na odchudzanie ?
Czy zbyt duża ilość cardio oraz zbyt niski poziom dostarczanych kalorii może wpłynąć na proces odchudzania?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Nie widzę potrzeby podbijać aż tak bardzo cardio i tak robisz ich nie mało , zakładając że wszystko jest prawidłowo powinno wystarczyć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
Za mało informacji o Tobie, wypełnij ankiete działu, napisz jak trenujesz dokładnie i jak się odzywiasz

https://www.sfd.pl/Regulamin_i_ANKIETA_dzialu_Junior_SFD_-t816238.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 17703
Pytanie raczej kierowane jest do wszystkich a nie do konkretnej osoby.
Ale dobrze wypełnię ankietę.
Wiek : 21
Waga : 62
Wzrost : 164
Staż treningowy: prawie rok (11 miesięcy)
Obwód pasa 91
Obwód klaty: 95
Obwód uda: 51
Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często): siłownia, zazwyczaj 60 minut orbitrek i 30 minut bieżnia, rowerek lub inne urządzenia cardio. x 5-6 razy w tygodniu
Ograniczenia żywieniowe(uczulenia, choroby) : problemy z hormonami
Stan zdrowia: dobry.
Cel/problem/opis: redukcja do wagi 52 kg;

Dodam jeszcze tylko że przez okres prawie roku udało mi się schudnąć 20 kg właśnie na takim trybie.
Jestem tu nowa, więc podam jeden dzień mojej "diety". Zamiast tych jajek o 14 zazwyczaj jest normalny obiad ( tzn ryż bądź makaron)








Zmieniony przez - Paula1819 w dniu 2017-01-28 11:05:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
nie myślalas żeby dołożyc trening siłowy który zdecydowanie przyspieszyłby proces odchudzania?
oczywiście ze za mala ilość kcal może negatywnie wpłynąć na postępy redukcji
u Ciebie np jest bardzo mało tłuszczy w diecie
białka również jest za mała ilość




Zmieniony przez - Remik7 w dniu 2017-01-28 11:12:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Remik7
nie myślalas żeby dołożyc trening siłowy który zdecydowanie przyspieszyłby proces odchudzania?
oczywiście ze za mala ilość kcal może negatywnie wpłynąć na postępy redukcji
u Ciebie np jest bardzo mało tłuszczy w diecie
białka również jest za mała ilość





Zmieniony przez - Remik7 w dniu 2017-01-28 11:12:31



dokładnie
więcej kacl, białka , tłuszczy + trening siłowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 17703
Witam ponownie
Ćwiczenia chciałam włączyć dopiero przy końcowej fazie odchudzania. Zresztą problem też wynika z nie wiedzy. Z tego co udało mi się wyczytać w ćwiczeniach siłowych ważna jest technika. Ktoś musiałby nadzorować moje ruchy. Niestety w moim mieście ceny trenerów personalnych przekraczają moje możliwości finansowe ( za 1 trening od 100-150 zł).
Co do ilości kalorii. Wydaje mi się że jem odpowiednią ilość, gdyż nie bywam głodna. Nie chcę w żaden sposób wmuszać w siebie jedzenia ( te brakujące makroskładniki). Prawdopodobnie zaczęłam bym jeść słodycze zamiast normalnych posiłków. Jestem na tej diecie około roku i wytrzymałam w niej przez większość czasu ( nie licząc świąt). Nie wiem też jakby wpłynęło to na moje odchudzanie, gdyż tak jak wspomniałam mam niedoczynność tarczycy, zbyt wysoki testosteron, zbyt niski progesteron. Lekarz wspominał że będzie mi ciężko schudnąć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Z tej diety, to moim zdaniem mogą zostać płatki jaglane, jajka, pierś z kurczaka (chociaz to akurat nienajlepsze mięso) i ze 250 g pomarańczy - reszta to cukier z cukrem i jakieś polepszacze, konserwanty i pół tablicy Mendelejewa.
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 17703
Zgadzam się, iż powyższe artykuły nie są nadto zdrowe ale bardzo smaczne. Nie chciałabym rezygnować z czegoś, co lubię. Nie chcę się męczyć na diecie, jedząc coś czego nie lubię. Z takiej diety szybko bym zrezygnowała. Poza tym w każdym produkcie jest chemia, bo produkowane są one na dłuższe terminy przydatności. Produkty bez chemii zepsułyby nam się po kilku dniach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Twój wybór, ale to sie na wygląd przełoży. Natomiast cukier spokojnie można wyeliminować, ewentualnie słodzikiem zastąpic, a picie tego mokate to już dramat. Nie można zalać rozpuszczalnej i dolać do niej mleka? Masło 60 % to tez jakis wynalazek - a normalne masło, to co gorzej smakuje?

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 17703
Od razu mówię że jestem samoukiem, sama układam sobie dietę. Wyczytałam że zmniejszamy liczbę węglowodanów prostych i tłuszczy nasyconych. W maśle 60 % jest mniej tych tłuszczy nasyconych. Niestety nie potrafię sobie poradzić z wykluczenia z jadłospisu masła, ziemniaków, chleba. Co do kawy to musiałabym zalać w stosunku 1:1, by zaczęło mi smakować. Zresztą nie piję jej codziennie, tylko od czasu do czasu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Yyy, zmienijszamy ilośc ww? Ja na masie miałam 220 g. Zacznij czytać dział odzywianie - nikt nie zakazuje jedzenia ziemniakó - są rewelacyjnym, tanim żródłem ww, o wysokim indeksie sytości. Tłuszcze nasycone są jak najbardziej potrzebne dla funkcjonowania układu hormonalnego, chleb tak - raz dziennie, żytni na zakwasie też jest ok. Czasem trzeba sie poświęcić, jak się chce być zdrowym - najpierw zalewasz rozpuszczalną samym mlekiem, za tydzień 3/4 mleka, reszta wody i tak dalej. Natomisat nie uda Ci się to jak będziesz sobie co chwilę podbijała insulinę czymś słodkim, od słodkiego trzeba się odzwyczaić.

Ilośc tłuszczu w diecie masz dramatycznie niską - co się z dużym prawdopodobieństwem skończy zaburzeniami miesiączkowania, o ile ta "dieta" jeszcze trochę potrwa.


Zmieniony przez - deja vu w dniu 2017-01-28 20:22:23

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na jeden dzień do oceny

Następny temat

Ból kolan :(

WHEY premium