SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ile serii na nogi?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 12092

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1151 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 7738
Chciałbym ostro popracować nad nogami, bo jakoś słabo mi rosną. Myślę ostatnio o podzieleniu ich na 2 treningi, mniej wiecej tak:

PON - klatka, brzuch
WT - dwugłowy uda, triceps
CZW - plecy, barki
PT - czworogłowy uda, biceps (ew. przedramię)

Dysponuje jedynie wolnymi ciezarami i maszyną do dwugłowego. Planuje robić uginanie nóg na maszynie w 2 wersjach po 4 serie, a na czworogłowy 3 serie przysiadów zwykłych, 3 serie otwartych i 4 serie syzyfków. Z łydkami nie mam kłopotów. Co o tym sądzicie?

If my woman would try to kick my ass I`d say: "You get your bitch ass back to the kitchen and make me some pie!"

Kto się śpieszy ten się potyka.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Akurat jesli chodzi o przysiady na hack maszynie to pelnego zejscia nie polecam, nieco ponizej poziomu i bez zatrzymania szybki powrot, no i stopy wysuniete w przod bo inaczej kolana do wymiany .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
szybka odpowiedz ja bym nierozdzielał treningu dwugłowego i czworogłowego , podobnie tom platz :) może coś takiego:

przysiady : 12,10,8,6,15 - pompa nie z tej ziemi
wyprosty nóg na maszynie 4x20 - możesz stosowac serie z zmniejszanym obciążeniem
uginania na dwugłowe - dowolnie
potem łydki

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319


Urozmaic treningi czworoglowych.

Pozdrawiam,
Mawashi

Lepiej jest być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym.
**Moderator Działu Trening**

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319


.

Pozdrawiam,
Mawashi

Lepiej jest być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym.
**Moderator Działu Trening**

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319


.

Pozdrawiam,
Mawashi

Lepiej jest być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym.
**Moderator Działu Trening**

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319


.

Pozdrawiam,
Mawashi

Lepiej jest być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym.
**Moderator Działu Trening**

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Nic dodać ,nic ująć.Pozdrawiam

Pozdrawiam wszystkich ambitnych
"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 828 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49635
Dołóż martwy ciąg na prostych nogach do dwugłowych
zamiast kombinować z uginaniami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Heh, Mawashi próbowałeś tego przysiadu, ze sztangą z tyłu?
Opisz swoje doświadczenia. Dla mnie to ćwiczenie to porażka. Środek ciężkości za bardzo z tyłu, aby to skorygować kolana wysunięte do przodu(przeciążenie), trudna do utrzymania w związku z tym prawidłowa pozycja kręgosłupa, a to daje jego przeciążenie i możliwość kontuzji. Niewygodna pozycja, sztanga, jeżdzi po łydkach, a to w sumie nie pozwala brać "porządnego obciążenia".
Jedyny plus , że jak polecisz do tyłu to spadniesz na sztangę, a nie odwrotnie...
Syzyfki to raczej kosmetyka dolnych części czworogłowego, ale strasznie obciąża kolana (pozycja), a bez większego obciążenia to żadne ćwiczenie na masę.

among the blind a one-eyed man is king
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Próbowałem, 50 kg rozrywa mi uda, a z techniką nie mam problemu i rób w spodniach dresowych to nie bedzie ci przeszkadzalo. Dlugie spodnie musze miec tez do martwego ciagu bo inaczej mam takie wybroczyny na piszczelach jak by mnie martwica atakowala

Pozdrawiam,
Mawashi

Lepiej jest być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym.
**Moderator Działu Trening**

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 828 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49635
Ja robie sporo przysiadów ze sztangą z tyłu, trzeba
podłożyć coś pod pięty i wyczuć ruch.Naprawde
super ćwiczenie ,czworogłowe pracują dużo lepiej niż
przy zwykłych przysiadach.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Duży Problem !!! Waga !!!!

Następny temat

Skręcona noga - POMOCY!!!

WHEY premium