SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ile kosztuje dieta ?? - Odpowiedź

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 13720

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 554 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4660
Ile kosztuje dieta ?? - Odp

Post jest po to żeby uświadomić wszystki co zaczynają swą przygodę z siłownią nie zniechęciali się na starcie tylko dlatego, że nie mają pojęcia o diecie o, której wszyscy mówia.
Na pewno każdy początkujący ABS (Absolutny Brak Szyi) , zastanawiał się jakie powinien sobie kupić odżywki, żeby być „co najmniej" taki jak Pudzian hehe. Wchodzi na forum i czyta kolejne posty typu „jak przybrać na masie" lub „więcej masy" tudzież „masa masa masa, szaleństwo !!! „ , i tutaj sie chłopak dziwi bo każdy bardziej doświadczony mówi: dieta synu, dieta... Więc wchodzimy do działu żywienia czytamy o tych wszystkich cukrach, tłuszczach i innych duperszwańcach, po czym się odechciewa jakiejkolwiek diety tym bardziej, że studencka, uczniowska, jakakolwiek w dzisiejszych czasach kieszeń i zasób czasu na niewiele pozwala. Myślimy, że sery, mleko, tuńczyki czy inne „rarytasy" kosztują tyle co czarny kawior po czym kupujemy najbardziej ekonomiczny gainer czy białko w 5 kg opakowaniu, które miało mieć 80% białka a w rzeczywistości ma 30 %, jemy.... nic.. jemy więcej.... nic... Może coś mocniejszego..... No to kreatynka-ona jest niezawodna.... znowu nic ?? hmm. Zostało dać po kanałach teraz to mnie wywali w kosmos hahaha. Może ktoś się z tym identyfikuje?? A może jeszcze nie.... Ja jestem na etapie (więcej masy i kretki ) zostaje tutaj .

Fakt nie chce się szukać, wertować setek postów w poszukiwaniu rozwiązania- jak ułożyć dietę. Nic łatwiejszego. Podstawa to trzy składniki

Białko- zapotrzebowanie dzienne 2gr x masa ciała
Węglowodany 4-5gr x masa ciała
Tłuszcze 1,2-1,5 x masa ciała

Przykładowo ktoś waży 70kg więc białka powinien spożywać-
70kg x 2gr = 140gr to jest dzienne zapotrzebowanie na białko
Podam tylko produkty, które posiadają duże ilości białka i ich ceny, oczwiście nie będą to wszystkie produkty tylko takie, które łatwo i przyjemnie można przygotować i spożyć

Będę pisał ile kosztuje 100gr białka w przeliczeniu na cenę produktu:
I tak mleko posiada ok 3gr białka w 100ml, więc litr mleka kosztuje nas 2 zł żeby mieć 100gr białka z mleka musimy kupić ok 3l, więc zapłacimy ok 6 zł za 100gr białka zawartego w mleku, proste prawda ??

Tuńczyk w oleju - 6zł za 100gr białka (puszka 130gr mięsa bez zalewy 2zł)
Piersi z kurczaka 8 zł za 100gr białka (16zł kg piersi)
Wątróbka wychodzi podobnie jak kurczak
Ser edamski tłusty 7,50zł za 100gr białka (18zł kg sera)
Twaróg chudy 4zł za 100 gr białka (2zł 250gr sera w kostce chudy) najtaniej wychodzi


Myślę, że chociaż trochę pomogłem w wyobrażeniu sobie jak może przedstawiać się dieta jeśli chodzi o ceny, węglowodany to oczywiście makaron, płatki śniadaniowe, ryż itp (patrzcie tabele kaloryczne), ale to już naprawde nieduże pieniądze, wiec teraz tylko zostało zebrać się w sobie i ułożyć sobie jakąś dietę i wrzucić do oceny fachowcom, co niedługo sam zrobie zapewne

Dopiero co sam zaczynam dokształcać się jeśli chodzi o diety, więc dużo jest jeszcze spraw, o których musicie sobie poczytać na forum.
Powodzenia !!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1056 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25143
Moim zdaniem artykuł z du**. Piszesz tylko o cenie prduktów dostarczających białko, a nie wymieniasz wołowiny i wieprzowiny, nie podajesz ceny białka jajek. Skupiasz sie tylko na białkach, a dużo płaci się także za tłuszcze (oliwe z oliwek, omega 3). Post bez sensu.

Zmieniony przez - kuba.s w dniu 2007-11-25 13:51:33

Oko za oko, ząb za ząb,...

A czemu dupa jest za pieniądze

kkoksiarz: "gdybym wrzucił jakieś czyste białko to efekty były by bardZiej zauważalne"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 11895 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 164753
I tak mleko posiada ok 3gr białka w 100ml, więc litr mleka kosztuje nas 2 zł żeby mieć 100gr białka z mleka musimy kupić ok 3l, więc zapłacimy ok 6 zł za 100gr białka zawartego w mleku, proste prawda kto liczy białko z mleka mięso i jajka tylko to się liczy. Jakaś mongolska teoria

Wątróbka wychodzi podobnie jak kurczak chyba u ciebie wątróbka kosztuje 16 zeta

Resunsumując nic nie wnoszący temat i nawet nie podsumowałeś ile dieta może kosztować bo chyba nigdy nie próbowałeś prawdziewej diety
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 554 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4660
E tam czepiacie się ;-P. Ceny podałem tylko białek bo o te głównie na początku diety sie rozchodzi, i napisałem też, że nie podam wszystkich produktów. Jeśli chodzi o białko z mleka to tak jakby sie znowu kłócić czy roślinne białka są do dup... albo czy hmb działa, tyle ile ludzi tyle zdań. Jeśli udałoby się stworzyć cennik produktów to na pewno pomogłoby to wielu ludziom. Biorąc pod włos sklepy ogólnopolskie, supermarkety itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 11895 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 164753
a ile spożywasz dziennie białka z mleka?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1056 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25143
Chciałeś być fajny, napisać artykuł i pokazać jakim znawcą jesteś ..... Niestety nie wyszło. A co do mleka jako źródła białka to

Zmieniony przez - kuba.s w dniu 2007-11-25 17:34:39

Oko za oko, ząb za ząb,...

A czemu dupa jest za pieniądze

kkoksiarz: "gdybym wrzucił jakieś czyste białko to efekty były by bardZiej zauważalne"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 554 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4660
Musiałbym mieć twój charakter żeby znawcę grać ;-P, nie no przyznam trochę nie trafiłem. Jeśli chodzi o mleko to niewiele go spożywam he. Z drugiej jednak strony z czego robi się twaróg ?? z mleczka :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 11895 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 164753
jako pełnowartościowe białko traktujmy mięso i jajka wiadomo że twaróg tańszy ale ty chyba nie wierzysz że twaróg = mleko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 554 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4660
Tak tak wiem, że pełnowartościowe białko to głównie mięso, ale czytałem sporo postów na temat białka roślinnego, inni uważają, że to shit, a drudzy, że nie. Jeden użytkownik nawet napisał, że jego praca magisterska czy licencjacka była na ten temat i udowodnił, że białko roślinne może być stosowane równie dobrze jak zwierzęce nawet w kulturystyce. Ja osobiście jestem za mięskiem a twaróg to jakby nie było mleko głównie jest. Jeszcze pamiętam jak świętej pamięci babcia taki twaróg robiła wiadomo, że samym mlekiem to nie zmasujemy, spokojnie to to wiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 149 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3018
O Jezu już się tak nie czepiajcie, policzcie do 10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 11895 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 164753
słuchaj nikt tu nigoko nie denerwuje prowokuje jest to normalna rozmowa
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zbedne kilogramy na brzuchu

Następny temat

DIETA DO OCENY - POMICY

WHEY premium