SFD.pl Doping

Dodaj odpowiedź

Igły i nici...

Wysłana -
Pytanie techniczne:

Czy w zależności o koksiku, to czy należy używać różnego rodzaju igły...?
Gdzieś W archiwum przeczytałem o 0,7 i 0,8 - ale nie za bardzo wiem co to znaczy...? Pozatym ( zakładając że wbija się w pośladek ) - to jak głeboko powinna wejść igła...? No i w końcu, kupując w aptece igły i strzykawki - jak wtedy najlepiej się wyrazić...?

Napiszcie coś...

g.

Nie wystarczy mieć na kogo, trzeba także umieć liczyć...
Wysłana -
Witam

Oznaczenia "0,7 czy 0,8" mowią nam o tym , jaką grubośc ma igła. Przedstawione są w dziesiątych częściach milimetra. Istnieją trzy sposoby na wstrzyknięcie substancji - dożylnie, podskórnie i domięśniowo. Wszystkie sterydy powinny być wstrzykiwane domięśniowo. Inienkcje najlepiej robić w mięsień, który jest rozbudowany i w miejsce mało unerwione. Istnieją trzy główne grupy mięśni w które można dokonywać iniekcji. Pierwsza to mięsień prosty uda. Kolejnym dobrym miejscem na zastrzyki są pośladki. Jest to nieco trudniejsze od iniekcji w udo, gdyż mamy ograniczone pole widzenia. Jednak osoby stosujące środki dopingujące najczęściej wstrzykują substancje w te okolice.

Jak zrobić prawidłowo zastrzyk ? Polecam kilka tematów:

http://www.sfd.pl/OMA___jak_prawidłowo_srzelic__-t341146.html 

http://www.sfd.pl/Jak_zrobić_zastrzyk_w_pośladek_-t406042.html 

Pozdrawiam

Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Juz odpowiadam: 0,6 ...0,7.....0,8 to są gruboci igieł w dziesiątych częsciach milimetra .Zasada jest prosta do roztworów opartch na wodzie wystarczy ciensza igla np.0,5 natomiast do roztworów olejowych 0,8-0,9 -ja zawsze uzywalem 0,9 i bylem zadowolony.Co sie za tyczy glębokosci strzalów to powinienes starac sie gleboko domiesniowo inaczej czesc sterydu moze wyplynac .
Pamietaj o zachowaniu sterylnosci -czyste pomieszczenie, spirytus do odkazenia , czyste rece ,wacik.
Ja zawsze w aptece mowie tak:
prosze np.piec jednorazowych strzykawek piatek i 7 igiel ósemek albo dziewiatek .
Powinno sie brac zawsze wiecej igieł bo czesto zdazy sie jakas tępa .
Jak igła nie przebija lekko skóry tylko ja naciaga jest tepa i trzeba wywalic.

marcopolo

Zmieniony przez - marcopolo w dniu 2002-10-10 11:38:41
Wysłana -
super odpowiedz - wieeelki DZIĘKS...!!!

Ale powiedz mi proszę jeszcze: ile powinno trwać wstrzykiwanie 200ml decki, oraz czy koniecznym jest dzielenie np: 100 na jeden a 100ml na drugi pośladek...? no i w końcu... czy można odczuć źle zaaplikowany zastrzyk poprzez wzrastający ból albo jakiś inne objawy...?

Gdybyście mieli jeszcze jakieś "techniczne" uwagi co do zastrzyków - to piszcie proszę...

g.

Wysłana -
200 mg wstrzykujesz dosyc szybko kilka -kilkadziesiat sekund to bardzo indywidualna sprawa , oczywiscie jak najbardziej mozna na jeden raz -dzielenie takiej dawki to nonsens i niepotrzebny bol.
Co do niebezpiecznych kwestii to nalezy uwazac by nie trafic z zyle bo moze byc to bardzo niebezpieczne aby na 100% tego uniknac proponuje przy kazdym strzale po wbiciu igly delikatnie zaciagnac tloczek zeby sprawdzic czy przypadkiem nie trafiles w zyle , jezeli niedajboze to pojawi sie krew w strzykawce -wtedy trzeba sie wycofac .Ja zawsze wale w triceps.

marcopolo

Zmieniony przez - marcopolo w dniu 2002-10-10 12:37:41
Wysłana -

Mam jeszcze jedno pytanie co do igiełek...: ile przeciętnie powinny mieć długości takie igły, oraz ile z tej długości powinna być "wkłuta" podczas injekcji.

Jednocześnie chciałem zapytać, czy wystarczy zerwać żółte deczko z amp. decki tak, aby wssysnąć ją do strzykawki. Pytam, ponieważ planuję cykl 100-200-200-200-200-100mg a że te ampułki mają po 200mg, tak więc jedną z nich będę musiał potrzymać przez 5 tygodni "otwartą do połowy" - czy tak można...!?

A tak pozatym to co sądzicie o towarze...?!

G.

Wysłana -
Hmmmm jesli moge cos dorzucic o igielkach to u nas zastrzyki (np. z omki) nabieraja najpierw 0,8, a pozniej do zastrzyku zakladaja 0,5. MarcoPolo mam pytanko czy jak robisz w tricepsa, udo...to bardziej boli niz w tylek, czy jest tak samo ??? i jakie to uczucie robic sobie samemu zastrzyk wlasnie w takie czesci ciala (bo w tylek to jeszcze jest do przezycia), nie masz zadnych oporow psychicznych ??? Kumpel jak mial strykawke w reku to juz mu rece ze strachu sie trzesly a co dopiero jak mial by sobie zrobic zastrzyk. A cham i jesli moge dodac to wydaje mi sie ze lepiej zastrzyki robic powoli, ale to jest tylko moje zdanie.

SZACUNECZEK !!!
Wysłana -
Hmmmm Jesli moge cos dodac o igielkach, to u mnie nabieraja 0,8 (np. omke) a potem do zastrzyku zakladaja 0,5. MarcoPolo mam pytanko, czy bardziej bola zastrzyki w udo i triceps....niz w tylek ??? I czy nie masz zadnych barier aby robic sobie zastrzyki w te miejsca ??? bo w tylek jest jeszcze do przezycia . Kumpel jak trzymal strzykawke w reku to juz mu sie trzesly reca a co dopiero jak mial by sobie zrobic zastrzyk ??? . I jesli moge dorzucic wlasna sugestie to wydaje mi sie ze jednak powinienes robic powoli zastrzyki, ale to tylko sugestia i rob jak chcesz.

SZACUNECZEK !!!!
Wysłana -
Ups....siec mi sie rypala i 2x wyslalem cos podobnego. SORKI !!!!!!
Wysłana -
Napiszcie proszę coś o własnych długościach igieł, oraz o głębokości wbicia...? interesują mnie roszaje igieł pod wzgędem długości - jeśli oczywiście taki podział istnieje.

g.

Wysłana -
Co do dlogosci to nie wiem, ale poprostu idziesz to Apteki i normalnie mowisz ze potrzebujesz np. strzykawy 2, do tego igly (tak jak u mnie biora) 5 i 8. Nie wczowasz sie w wymawianie strzykawki 2 militry i do tego igly 0,5 i 0,8 milimetra. Bo poprostu to jest bez celu, bo babka za lada wie o co chodzi (koszt taki, strzykawka 2ml, i do tego 2 igly, 5 i 8, to wyniesie cie w granicy okolo 50gr.). P.S. jesli chodzi o dlogosc igly 0,5 to jak dobrze pamietam ma ona 2,5 cm. A ham niemmm i jak robisz zastrzyk to w tylek wbijasz cala igle. Na poczatek proponuje abys zobaczyl jak ktos kuje 2 abys wiedzial mniej wiecej jak to wszystko wyglada.

SZACUNECZEK i powodzenia w kliciu ))
Wysłana -
W triceps i w udo-jakie to uczucie ?????? coz indywidualna sprawa dla mnie ogolnie mowiac nie ma dyskomfortu , ja jakos z przyczyn niewiadomych raczej unikam tylka.

marcopolo
Strona 1 z 25
Dodaj odpowiedź