Rozpoczynamy nową serię filmów,która ma bardziej przybliżyć kulturystykę i kulturystyczny styl życia.

Sama kulturystyka była i jest nadal bardzo kontrowersyjną formą sportu.
Wielu,nawet trenujących forumowiczów,nie wspominając juz o zupełnych nie ćwiczących dyletantach - wręcz odmawia kulturystyce miana sportu.

Rozrzut określeń na tą dziedzinę zaczyna się od ,:
-wręcz określeń schorzeń psychiatrycznych,
-przechodząc bezproblemowo przez skrajny narcyzm,samouwielbienie,skrajny egoizm, wypatrzony seksualizm,
-anoreksja,bigoreksja to już prawie pochwały
-sadyzm,masochizm,to normalne przyjacielskie określenia

Z drugiej ,już tej pozytywnej strony,także ten sport widzi się skrajnie pozytywnie:)

-najlepszy i jedyny sport to kulturystyka-reszta to wtórność ćwiczeń siłowych
-jest to także najbardziej rozwijająca fizycznie i mentalnie dziedzina sportu-ogrom wiedzy,którą przyswajają kulturyści nie ma porównania z żadną inną dyscypliną sportową
-kulturystycznie ćwiczenia siłowe to podstawa przygotowania do każdej dyscypliny sportowej-oczywiście z różnie rozłożonymi akcentami.
-praktycznie cały niesamowity postęp wyników we wszystkich dyscyplinach sportowych,to wlaśnie zasługa kulturystyki.

-odpowiednie techniki ćwiczeń na wybrane mięśnie,specjalistyczna dieta,odpowiednia kompozycja całego ciała a nawet metody dopingu legalnego i nie legalnego-to wszystko przejmuje z kulturystyki tzw sport kwalifikowany.

-inna bardzo pozytywna sprawa kulturystyki-wykorzystanie w rehabilitacji,walce z otyłością i innymi chorobami cywilizacyjnymi,bo nie każdy nadaje się na uprawianie,np gimnastyki sportowej,sportów walki,czy maratonów biegowych,wioślarskich,rowerowych a kulturystykę może trenować każdy i zawsze będą efekty.
-jeszscze inny niesamowicie pozytywny efekt kulturystyki-działanie odmładzające-trenować można w każdym wieku i zawsze są efekty siłowo,kondycyjno wizualne-i to jest clou tego sportu .W odcinku pierwszym-dlaczego w ogóle trenujemy ?Zmieniony przez - masti w dniu 2018-02-25 08:06:53

Zmieniony przez - masti w dniu 2018-02-25 12:29:08