SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Izotek - porady

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 645760

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 123
a ok...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 123
u mnie w przeliczeniu na 1kg masy ciała dzienna dawka wynosi dokładnie 0,7mg/kg, to chyba przecietna dawka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 123
do dinxles, wyżej w jednej z przesłanych przez Ciebie wypowiedzi wspomniałeś, że 30 tabl. kosztuje 190 zł. Ja wczoraj zapłaciłam za 30tabl. 250zł w jednej z zielonogórskich aptek, jesteś pewny co do tych 190zł, byłabym wdzięczna za namiary na te apteke, wkoncu 60 zl drogą nie chodzi a m-cznie wykupuje 2 opakowania czyli 120zl!!
dzięź wielki z góry za odpowiedź!! pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 99 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 794
W jednej z warszawskich aptek tyle można zapłacić. Ja nigdy nie kupowałem Izotka. Musisz pochodzić wszędzie. NAjlepiej umów się z apteką, że zakupywać będziesz co miesiąc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 214 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3479
Cześć

Właśnie zacząłem czwarty tydzień łykania izoteku. Za 30 kapsulek 20 mg zapłaciłem 189 pln.
Dawka dzienna to zaledwie 0.25 mg na kg masy ciała (jedna kapsułka 20mg).
Suchość warg wystapiła u mnie juz w pierwszym tygodniu brania izoteku. Jednak smaruje usta kremem kilka razy dziennie i to pomaga.
Ponadto zauważyłem, że poprawił się już nieco wygląd skóry. Po umyciu się wysusza, więc przemywam ją tonikiem nawilżającym do cery wrażliwej.
A właśnie co do skóry, to muszę przyznać, że pod koniec pierwszego tygodnia nastąpiło zaostrzenie zmian. Pojawiło mi się kupa mniejszych pryszczy + jeden taki ropny potwór, później kolejne, w tym jeden centralnie na nosie.
Takie zmiany miewałem nijednokrotnie, lecz już dawno tyle jednocześnie.
Oprócz tych wielkich zmian skóra się poprawia. Ostatnio nie mam małych pryszczy. Trzeba będzie teraz poczekać jeszcze conajmniej ze dwa tygodnie, aby skóra uporała się z efektem tych potężnych zmian, chyba że znowu coś mi się pojawi. W tym tygodniu w czwartek udaję się na wizytę kontrolną i po nową receptę. Ciekawe czy dawka zostanie zwiększona?

Pozdrawiam towarzyszy niedoli
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 123
mi po tych 4 dniach brania Izoteku, wydaje sie ze moja skóra sie bardziej przetłuszcza niz kiedykolwiek, ale staram sie jej nie myc w poludnie jak zwyklam do tej pory i myje ja tylko 2 razy dziennie, bo tyle razy kazal lekarz, ale tak mnie kusi zeby jednak umyc buzie jak widze ze zaczyna sie blyszczec, narazie jeszcze mnie nie wysypalo (mam naprawde zaledwie kilka pryszczykow drobnych, ale wszystko przede mną :o - az sie boje co mnie czeka!!?)
Sierov - powiedz mi tez kupujesz lek w Warszawie jak kolega wyzej, bo tam wiem ze on tez kosztuje kolo 180, w Zielonej górze kolo 250zl, poszukuje apteki ktora mniej za lek bierze, ale z drugiej strony do wawy jechac nie bede bo za bilet wiecej zaplace!!

No przyznam, ze nie wielka masz te dawke poczatkowa, albo jestes baaaaaardzo szczuply albo masz nie wielkie zmiany na twarzy huh?(łykasz tylko 1 kapsułke dziennie prawda??)

a jeszcze jedno jakiego kremu stosujesz na twarz/ usta?? i czy pozwolil Ci lekarz stosowac peelingi enzymatyczne na buzie??
dziex i powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 214 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3479
>Sierov - powiedz mi tez kupujesz lek w Warszawie jak kolega wyzej, bo tam >wiem ze on tez kosztuje kolo 180, w Zielonej górze kolo 250zl, poszukuje

Tak, też kupuje lek w Warszawie, bo tu kończe studia.

>No przyznam, ze nie wielka masz te dawke poczatkowa, albo jestes >baaaaaardzo szczuply albo masz nie wielkie zmiany na twarzy huh?(łykasz >tylko 1 kapsułke dziennie prawda??)

Dawka jest niewielka, to fakt. Wynika to z tego, że łykam jedna kapsułkę dziennie 20mg, a waże 80 kg. Co do zmian, to faktycznie w dniu wizyty skóra wyglądała lepiej niż zwykle. Być może dlatego dostałem stosunkowo niewielką dawkę. Innym powodem mogło być to, że mam już 26 lat, tak więc lekarka mogła spodziewać się, że "bilogiczna siła" mojej zarazy nie jest zbyt duża.
Niestety pojawiły się teraz cuda jak za najlepszych czasów. Oszczędzę wam zbyt szczegółowego opisu. Przewiduję zwiększenie dawki przy najbliższej wizycie. Zobaczymy co mi powie lekarka.

>a jeszcze jedno jakiego kremu stosujesz na twarz/ usta?? i czy pozwolil Ci >lekarz stosowac peelingi enzymatyczne na buzie??

Krem stosuje tylko na usta. Jak byłem w domu to mama przełożyła mi go do pustego słoiczka szklanego po innym kremie, więc nie wiem jaki to jest. Prawdopodobnie jakiś Nivea.
Nie stosuje kremu na twarz. Tylko tonik nawilżający.
Co do peelingów to myślę, że to niedobry pomysł. Skóra po przyjmowaniu izoteku pewnie wysuszy Ci się po pewnym czasie, tak więc sama będzie się łuszczyć. Kremy i toniki mają zapobiegać nadmiernemu łusczeniu. W takiej sytuacji stosowanie peelingów to błąd. Poza tym pewną wskazówką dla Ciebie powinien być fakt, że przeciwwskazaniem do peelingów chemicznych jest przyjmowanie izotretionoiny (roaccutane, itotek).

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 39
czy ktos moglby mi powiedziec kiedy zostal wprowadzony Izotek do sprzedazy w aptekach??? -nigdzie nie moge znalezc tej informacji, od kiedy lek ten jest dostepny dla pacjentow..

ciekawi mnie co sie teraz stanie z Roaccutanem na polskim rynku, bo przeciez nikt nie bedzie kupowac tego samego leku za 2 razy wyzsza cene ?!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 99 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 794
Lek Izotek wszedł około 14 lutego.
A jeśli chodzi o cenę, to niekoniecznie jest tań szy o połowę. To różnie jest. Poza tym Roche to Roche, i ma zaufanie marka. I izoteka leczenie nie zostało udowodnione skutecznym, bo pierwsi pacjenci, dopiero kilka miesięcy temu rozpoczeli kurację. O skuteczności dowiemy się za jakieś 1,5 roku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 39
wielkie dzieki za odpowiedz!! ja bylem dzis u dermatologa, zeby dostac izitretinoine, ale jestem w trakcie antybiotykoterapii i pani doktor powiedzial; ze obenca antybiotykoterapie dokonczymy do tego minimalnego czasu (trzech miesiecy), potem zrobimy miesiac przerwy, badanka, i dostane izotretinoine - wiec nastapi to za jakies, 2 - 3, miesiace praktycznie rzecz biorac niestety

chcialbym wziac Izotek bo w koncu 200-250 zlotych a 380 wykupujac na kuracje jakies 12 - 15 opakowan to wychodzi spora sumka.. w sumie jezeli jest to lek generyczy i ma taki sam sklad to powinno byc takie samo dzialanie, a moim zdaniem Roche po prostu tlucze (tluklo) kasiore na Roaccutanie, bo mieli monopol i na sile windowali ceny

tylko jeszce kwestia czy lekarze maja zaufanie do Izoteku, ale w sumie lekarze przeciez wiedza, ze Roaccutane kosztuje duuuzo kasy i sadze, ze to rozumieja i nie beda przepisywac tego drozszego

jak to powiedziala moja pani doktor dzisiaj: ,,jedynym ograniczeniem stosowania retinoidow w leczeniu tradziku nie sa efekty uboczne, lecz aspekt ekonomoiczny, poniewaz kuracja jest bardzo droga. a antybiotyki stosowane w tradziku tez moga miec bardzo powazne efekty uboczne tak samo ja Roaccutane i pacjent w przed i w czasie antybiotykoterapii takze powienin byc monitorowany jak przy leczeniu retinoidami, ale przez to, ze antybiotyki w leczeniu tradziku sa stosowane powszechnie wiekszosc lekarzy czuje sie bezkarnie i tego nie robi,,

a tak ode mnie to istotnie: na ulotce Tetralysalu albo Unidoxu jest napisane jakie nalezy robic badanie i kiedy.. a ja jakos jestem w trakcie trzeciej antybiotykoterapii i nigdy nikt nie zrobil mi przy tym badan :-/ no komments..
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy to nerwica? :-)

Następny temat

Potliwosc

Wiecej