SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

IPF i inne organizacje

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5490

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 12 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5002
Panowie eksperci, rozważam start na mistrzostwach Polski w TSK w Sosnowcu, nie należę narazie ani do klubu ani do żadnej federacji, natomiast sporo ludzi ostrzega mnie przed IPF, mówiąc ze należąc do tej organizacji nie można startować w żadnej innej...
- gdzie leży prawda?
- gdzie szukać informacji na ten temat?
- czy istnieje lista dozwolonych i niedozwolonych federacji będąc członkiem IPF,
- hipotetycznie jeśli zdobył bym medal w Sosnowcu, a później wystartował np. w polskiej uni trójboju siłowego lub wpc to czy mogę w ten sposób stracić zdobyty medal?

Dzieki
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
gregorterm
Jak wezmę to napisze ile wynosi hahahaha. Nie znam kwot na ten rok, być może będą niższe.


Znając poczynania partii rządzącej , to raczej nie idzie to do góry....przykładem jest podnoszenie ciężarów, gdzie fundusze zostały obcięte znacząco.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
gregorterm Moderator
Ekspert
Szacuny 759 Napisanych postów 16165 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 292812
podnosicielciezarow
Panowie eksperci, rozważam start na mistrzostwach Polski w TSK w Sosnowcu, nie należę narazie ani do klubu ani do żadnej federacji, natomiast sporo ludzi ostrzega mnie przed IPF, mówiąc ze należąc do tej organizacji nie można startować w żadnej innej...
- gdzie leży prawda?
- gdzie szukać informacji na ten temat?
- czy istnieje lista dozwolonych i niedozwolonych federacji będąc członkiem IPF,
- hipotetycznie jeśli zdobył bym medal w Sosnowcu, a później wystartował np. w polskiej uni trójboju siłowego lub wpc to czy mogę w ten sposób stracić zdobyty medal?

Dzieki

W Polsce działa kilka federacji w trójboju. To prawda, że należąc do PZKFiTS, który jest członkiem IPF nie możesz startować w innej federacji, mogą Ciebie zawiesić. Po drugie jeżeli wystartujesz w MP w Sosnowcu i zdobędziesz medal, a później w innej federacji, to medalu Tobie nie zabiorą, tylko mogą Ciebie zawiesić. IPF jest jedyną federacją w której są zaostrzone badania antydopingowe. Ponadto PZKFiTS jest jedyną organizacją działającą w sportach sylwetkowych i trójboju siłowym na terenie Polski uznawaną przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz posiadającą status polskiego związku sportowego i na mocy Ustawy o Sporcie ma wyłączne prawo do organizowania i prowadzenia współzawodnictwa sportowego o tytuł Mistrza Polski oraz o Puchar Polski w danym sporcie.

gregorterm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 12 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5002
Dziękuje za wyczerpująca odpowiedz.
Czy znane są przypadki zawieszen na naszym polskim podwórku ze względu na odział w zawodach innych federacji?

Trochę niesportowe zachowanie federacji wg mnie tym bardziej, ze wielkich pieniędzy się w tym sporcie nie zarabia.

Coraz więcej pojawia się lokalnych trójbojowych ewentow i w sumie szkoda rezygnować ze wszystkiego bo ktoś zabrania, szczególnie ze IPF pensji nikomu nie płaci, no ale domyślam się ze można ryzykować i startować bo nie sadze żeby IPF śledzil kto i gdzie startował w calej Polsce.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
gregorterm Moderator
Ekspert
Szacuny 759 Napisanych postów 16165 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 292812
Na tak, czołówka a zwłaszcza stypendyści, którzy mają nie małe stypendia na pewno nie będą ryzykować startem w innych federacjach.

gregorterm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
podnosicielcieżarów
Myślę że jak ktoś życzliwy Cię nie podpier.... to możesz startować na róznych imprezach. Jest sporo takich zawodników z IPF którzy startują praktycznie wszędzie i...PZKFiTS ich nie zawiesza.
Przypadków zawieszenia za start w obcej federacji lub imprezie spoza kalendarza PZKFiTS było kilka , ale nie jest to jakaś lawina zawieszeń. Sam związek nie szuka takich zawodników , tylko raczej właśnie przez donosy....

WYBÓR WŁASNY
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
gregorterm
Na tak, czołówka a zwłaszcza stypendyści, którzy mają nie małe stypendia na pewno nie będą ryzykować startem w innych federacjach.


Niemałe ??? Hmm
Ja miałem za V-ce MŚ , 580zł miesięcznie przez rok.....to chyba nie są zbyt duże pieniądze ???

Jeszcze podam jako ciekawostkę , że właśnie odbędą się ME Bench Press Classic i jak widzę po nominacjach to praktycznie żaden z naszych zawodników nie ma szans na stypendium bo....właściwie w każdej kategorii startuje poniżej 12 zawodników.
Według naszych przepisów musi być minimum 12 żeby np. zdobywając złoto załapać się na stypendium

gregorterm
Chyba nic nie zmieniło się w tych przepisach ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
gregorterm Moderator
Ekspert
Szacuny 759 Napisanych postów 16165 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 292812
Nie zmieniło się nadal jest wymagane 12 zawodników. Ale wiem, że i stypendia były po 2000 zł na miesiąc. No i zapewne niektórzy maja nagrody i stypendia z miasta.

gregorterm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 12 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5002
W Z O R EK
podnosicielcieżarów
Myślę że jak ktoś życzliwy Cię nie podpier.... to możesz startować na róznych imprezach. Jest sporo takich zawodników z IPF którzy startują praktycznie wszędzie i...PZKFiTS ich nie zawiesza.
Przypadków zawieszenia za start w obcej federacji lub imprezie spoza kalendarza PZKFiTS było kilka , ale nie jest to jakaś lawina zawieszeń. Sam związek nie szuka takich zawodników , tylko raczej właśnie przez donosy....

WYBÓR WŁASNY


Głośno tego nie mówiłem, ale domyślałem się ze tak właśnie jest odnośnie tych zawieszeń i życzliwych ludzi. Przetestuje na własnej skórze w takim razie i zdam relacje tutaj jak się coś ciekawego wydarzy.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
gregorterm
2000zł to tylko w TS i za złoto na MŚ ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
gregorterm Moderator
Ekspert
Szacuny 759 Napisanych postów 16165 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 292812
Przecież trójbój wymaga większych nakładów treningowych, dobrze że sa wyższe stypendia.


Zmieniony przez - gregorterm w dniu 2017-07-21 06:32:09

gregorterm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
Ale chyba stypendia poszły teraz lekko w dół, bo Ministerstwo cofnęło sporo dopłat do sportów nie olimpijskich...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

26.08.2017 r XI DRAWSKI TURNIEJ W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC

Następny temat

Starcie Tytanów Strongman o Puchar Burmistrza Trzebiatowa - 22-23.07.2017 r.

WHEY premium