SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

INTERPRETACJA - badania lab, usg, rtg, inne Q/A

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 661916

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21746 Napisanych postów 71306 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575848
Mogłeś się źle przygotować do badania, co robiłeś 24h przed badaniem oraz rano w dniu pobrania i przed samym pobraniem - rozpisz dokładnie.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 649
Dzień przed nie byłem na treningu, jadłem tak jak zwykle, 4 posiłki. Byłem od rana na zajęciach, popołudniu zrobiłem zakupy i reszte dnia spędziłem na nauce i odpoczynku. Ostatni posiłek zjadłem około godziny 20, położyłem się spać chwilę przed 24. 6.45 pobudka, dwa łyki wody i pojechałem na badania. Między wstaniem a pobraniem krwi był praktycznie tylko dojazd i wejście na 3 piętro. Jakiś czas wcześniej byłem zapytać, czy jakoś trzeba się przygotowywać do badania, to powiedziano mi, żebym się wyspał i był na czczo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Dzień przed badaniem zaleca się zrobienie wolnego od treningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 649
No to czyli tak, jak napisałem, odpuściłem sobie trening w dzień poprzedzający badanie. Czy coś z tego, co wymieniłem mogło negatywnie wpłynąć na wynik? I inne pytanie, czy zakładając, że wyniki są uzyskane prawidłowo, to czy cokolwiek z nimi jest nie tak? Szczególnie interesuje mnie prolaktyna i kortyzol, gdyż są lekko ponad normę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1670
Witam, przesyłam wyniki mojego rezonansu magnetycznego, może ktoś z was przełoży mi ten wynik na język polski.
Lekarze zakładali że mam przepuklinę odcinka lędźwiowego. Odczuwam może jakiś lekki dyskomfort ale teraz sam nie wiem czy to nie
jest spowodowane moją psychiką. Obecnie zaprzestałem chodzić na siłownie i nie wiem co dalej. Pomoże ktoś? :)


https://drive.google.com/file/d/1R-IeZhnVfoOX8nRooSWgj79cCp8x1voe/view?usp=sharing
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Nie mi oceniać, bo niezbyt moja dziedzina, ale osobiście nic poważnego tutaj nie widzę - delikatne zmiany w RM wyjdą u każdej osoby i jest to zupełnie normalne dopóki nie wyjdzie jakaś poważniejsza patologia.
Bardziej fachowa odpowiedź to do BPL-G, ale nie wiem czy zagląda do tego tematu, więc możesz spróbować założyć nowy temat w dziale
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 267
Witam. Mogę prosić o interpretację i odpowiedź czy mogę z takim kręgosłupem ćwiczyć siłowo?Sporadycznie zdarzają mi się położeniowe zawroty głowy (raz na 2-3 miesiące). Oto wynik:W badanej pozycji zniesienie lordozy szyjnej. Wysokość trzonów kręgów szyjnych prawidłowa, zachowana, bez zmian urazowych. Niewielkie zwężenie przestrzeni między kręgowej na poziomie c6-c7. Wyostrzenia krawędzi przednio bocznych trzonów kręgów c6-c7. Na poziomie c6-c7 dyskretne uwypuklenie krążka między kręgowego o typie bulging z możliwym niewielkim przewężeniem kanałów korzeniowych obustronnie. Otwory między kręgowe bez cech przewężeń. Na pozostałych poziomach uwypukleń krążków międzykręgowych nie uwidoczniono. Kanały korzeniowe oraz otwory międzykręgowe bez cech przewężeń w badaniu. Szerokość kostnego kanału kręgowego w wymiarze strzalkowym zachowana prawidłowa. Niewielkie zmiany przeciążeniowe w stawach unkowertebralnych.. Wnioski: zniesienie lordozy szyjnej z niewielką dyskopatia na poziomie c6-c7.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Wiek 37 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 841
Witam prosiłbym o interpretację, brałem że dwa lata temu DHEA i po tym powiększyła się nieznacznie sutki innych objawów brak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Wiek 37 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 841
Witam prosiłbym o interpretację, brałem że dwa lata temu DHEA i po tym powiększyła się nieznacznie sutki innych objawów brak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
hyperprolaktynemia. Udaj sie do endo
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co na wągry?

Następny temat

prosze o pomoc/ kontuzja reki?

Wiecej