SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

INTERPRETACJA - badania lab, usg, rtg, inne Q/A

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 663795

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Podasz coś więcej? Z jakiego powodu były robione badania? Masz jakieś objawy ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 145
Ogólne zmęczenie, słabe libido i słaba erekcja. Dodam że ogólna morfologię mam ok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
Wszystko w zakresach normy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
Mam pytanie, byłem na badaniach krwi,narazie tylko tych na NFZ. Badania zrobilem,poniewaz czuje sie mocno spiacy ,czesto niezaleznie od tego ile spie, brak energii i motywacji do zycia bardzo czesto,co hamuje moj potencjal. No i w wynikach cos tam jest niedokonca dobrze. Prosilbym o interpretacje.. zadziwia mnie tez fakt ze praktycznie na kazdych badaniach mam podwyzszony cholesterol. Tluszczy w diecie nie unikam,malo tego dbam o ich prawidlowe spozycie (rozklad kwasow tluszczowych mniej wiecej 1:1:2 Nasycone, Wielonienasycone, Jednonienasycone) i co ? Wiem ze rozmazane,ale nie potrafie inaczej zrobic zdjecia tym telefonem. Jak pobierzecie to chyba widac wszystko? Niedobory (L) są znikome, częsci dziesiate, nie ma w zadnym z nich jednostki gdyby ktos nie widzial jednak,natomiast cholesterol dziwnie duzy








Zmieniony przez - TomaszAZ w dniu 2017-11-03 18:26:57
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
Jednak chyba nie widać.. Cholesterol calkowity mam 6,35 przy normie 3-5 . Tego oznaczenia LDL tez nie rozumiem..nie jest napisane ze zawyzam,albo zanizam, a z tego co widze tam jest zalecane <3 dla osob zdrowych..ja mam 4,47,pytanie skad?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
ktos cos?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 577
Witam. Nazywam się Anastazja.
Miałam dzisiaj Rezonans Magnetyczny. Poszłam na to badanie ponieważ przez 2 miesiące bolały mnie nadgarstki w pracy (nosiłam po 3 kg plus skręcałam śrubki) równiez ostatnimi czasy zaczęły mnie boleć łokcie. W tamtym roku wydawało mi się że doszło do urazu (podnosiłam ciężkie blachy) ale nie robiłam nic z tym,ponieważ byłam za granicą. Jak wróciłam do Polski to poszłam do ortopedy prywatnie i zrobił mi USG, nic nie wyszło. Miałam podejrzenia, że to może uszkodzenie chrząstki trójkątnej, poniewaz bolało mnie od strony małego palca..Wszystkie w sumie objawy na to wskazywały.Nadgarstki nadal mnie bolały i zdecydowałam się pójść na rezonans.Wynik: Brak wysięku w pochewkach ścięgien,widoczny jest natomiast wysięk w stawie promieniowo-łokciowym dalszym-odczyn zalany.
Czy to jest coś poważnego? Myslałam że to ból od nadgarstków promieniuje do łokcia, ale być może jest tak na odwrót? Jest to możliwe że od tego bolą mnie nadgarstki?I czym to może być spowodowane, urazem w pracy?Dopiero mam wizyte u ortopedy 28listopada i nie wiem czy mam czekać czy coś robić z tym i iść najszyciej do ortopedy? Na pewno taką samą mam sytuacje w prawej ręce i nie wiem czy mam robić drugi rezonans tak samo na drugą rękę, czy poczekać do wizyty? Czy można to sprawdzić nie rezonansem?
Bardzo proszę o opinie, bo niestety jestem w tym zielona :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71322 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575911
Oczywiście, skoro masz już wynik RM udaj się z nim do lekarza który Cię już diagnozował. Odniesie się do wyniki, poradzi co dalej odnośnie leczenia/profilaktyki.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 577
Moderatorze Krzykacz czy mogę prosić o interpretacje mojego wyniku? Bo kompletnie nie wiem co mam robić :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Napisał Ci wyżej...wynik MR jest do obgadania z lekarzem, być może problem jest z cieśnią nadgarstka.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co na wągry?

Następny temat

prosze o pomoc/ kontuzja reki?

WHEY premium