SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

INTERPRETACJA - badania lab, usg, rtg, inne Q/A

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 663776

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
objawy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3494
Pracuje na 3 zmiany po nocce wogole się nie wysypiam niby śpię te 6 godzin ale między czasie cały czas się budzę to do wc to tak bez powodu ,libido też nisko poranny wzwod brak ogólnie brak chęci na sex niewiem co może być powodem te podwyższone hormony prolaktyna progesteron kortyzol ma ktoś jakaś wiedzę na ten temat dlaczego tak wysoko te hormony ?Obstawiam ze to moze byc spowodowane wlasnie tym snem


Zmieniony przez - powertak w dniu 2017-06-14 19:13:37

Cwiczyć i cwiczyć

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
na razie skupiłbym się na przyczynie wybitego kortyzolu + trójglicerydów wysokich.
tarczyca, nadnercza + gospodarka cukrowa do sprawdzenia.
jeśli masz możliwość - ft3, ft4, dhea-s, acth, glukoza na czczo + możesz od razu hgb glikowaną

tryb życia oczywiście ma wielki wpływ, 6h snu to dość mało. tym bardziej biorąc pod uwagę pracę 3-zmianową - nadnercza jak by nie patrzeć dostają po dupie. warto się wspomagać jakimiś adaptogenami w takim przypadku, melatoninka jeśli masz problemy ze spaniem po nocnych zmianach. No i podstawowe pytanie jak dieta wygląda, czy nie jest jakaś turbo shitowa?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3494
wybity kortyzol to pewnie przez zaburzenia snu a dlaczego tak a niedawno mam troche problemow zwiazek mi sie rozpadl i troche to przezywam to pewnie dlatego poszlo do gory,co do diety to nie jakas tam mega zbilansowana zwykle posilki ryz kurczak mielone jakies warzywko,a trojglicerydy dlaczego wysoko moze %%

Cwiczyć i cwiczyć

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
trójglicerydy - może być alko, dieta, ogólnie tryb życia
bardziej zaburzenia snu przez podwyższony kortyzol hehe

Więc jak by nie patrzeć trzeba tutaj zadbać o aspekt psychiczny, otaczać się w miarę możliwości z przyjaciółmi itp. Do tego wrzucić np. wspomniane adaptogeny - rhodiolka może fajnie podziałać. No i zadbać jednak o prawidłową regenerację, luz + dietę, czyli absolutne podstawy.

Rozważ w.w. badania. Jeśli jednak wcześniej problemy nie występowały, to głównie płatać figla może tutaj wspomniana psycha - na badanie wpływać również może . // nie oznacza to jednak, że problemy zdrowotne nie mogły się pojawić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 3560
Podbijam mój temat sprzed kilku tygodni, byłem u endokrynologa głownie przez podwyższony DHEA wynik 6,71 (norma 1,70- 6,10)
oraz progesteronem na poziomie 0,45 (norma 0,05 - 0,149) - co ciekawe w przypadku progesteronu endokrynolog powiedział ze ten hormon prawie nie ma żadnego znaczenia u mężczyzn, a na pewno nie taki 'małe' zaburzenie i ze taki wynik nawet mimo iż 3x ponad normę nie ma dużego znaczenia i to wcale nie jest mocno zły wynik i wcale nie ma wpływu na takie rzeczy jak chociażby libido.

zostały mi zlecone badanie FH, FHS, DHEA-SO4 oraz 17-hydroksyprogesteron, wyniki wyglądają następująco, kolejna wizyta u endokrynologa 5 lipca
ma ktoś jakaś opinie na co to może wskazywać?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
coś prawdopodobnie na nadnerczach się dzieje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133
Proszę o pomoc, prawdopodobnie czeka mnie kolejna artroskopia a wolałabym uniknąć. Do lekarza pójdę ale na razie czekam na rezonans, wolałabym mieć kompletne badania. Więc, jeśli ktoś się z tym spotkał albo mógłby ktoś doradzić byłabym wdzięczna.

Jestem już 11 miesięcy po rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego kolana lewego.

Opis USG:
"kanał" po przejściu narzędzia chirurgicznego nadal widoczny - na zdjęciu. Wokół odczyn zapalny - Hoffitis.
Więzadło właściwe rzepki - uniesione nad miejscem odczynu zapalnego. W ok gęsiej stopki kaletka mała, 1,5 mm grubości, 7mm długości.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133
Na którymś zdjęciu są jakieś plamy, także mam nadzieję że coś widać.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4523
Cześć,

Mam prośbę o interpretację wyników i wskazówki co do dalszej ewentualnej diagnostyki. Tym razem nie moje - dotyczą 25 letniej kobiety, uprawiającej sport i trzymającej się diety.

TSH: 2,870 (0,270-4,200)
fT4: 0,987 (0,932-1,710)
fT3: 2,740 (2,020-4,430)

ATG: 13.07 (<115,00)
TPO: 16,69 (<34,00)

Dziwne jest, że T3 i T4 jest tak niskie, a TSH w zasadzie w porządku. Lekarz uznał, że "wszystko w normie" i spławił.

Pozdrawiam.


Zmieniony przez - Kipchaq w dniu 2017-06-25 10:47:02

Bóg, Hono(rarium), Ojczyzna!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co na wągry?

Następny temat

prosze o pomoc/ kontuzja reki?

WHEY premium