SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

INSA+

temat działu:

Doping

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 9568

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1863 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 38927
Witam all.

Zaczniemy odrazu z grubej rury....Mianowicie:
Cykl dla:
wzrost 180cm
waga 110kg
Staż: 8 lat
Przebyte cykle: kto by to spamiętał

Cykl ma sie składać z insy+ dodatki. W gre nie wchodzi hgh( aczkolwiek niewielkie ilości mogłyby wchodzić w rachubę).

Moja wiedza nie pozwala nawet teoretycznie ulożyć sensownego cyklu więc prośba do was - tych co próbowali (a paru takich jest napewno)i czysto teoretyków. (może być nawet na prv)

Moja jedyna sugestia to insa krótko dziłająca wchodzi raczej w grę. Może być cykl oparty nawet tylko 2 środkach. Jak wygląda sprawa z PCT?
Jak wygląda sprawa z ww? Jakie przeliczniki brac pod uwagę?
Jakie zapotrzebowanie makro skadników?

Prosze sensowne odp.

A i jeszcze jedno...nie rozkimamy pytań natury czy powinien i czym to grozi bo to wiemy.


Zmieniony przez - KasaChoryh w dniu 2006-04-24 23:04:25

"..o tutaj jest fulu wypas na witamince widac ze jestes bo pucuchy jak u chomika
normalnie powiedz ziomek co,wstrzykiwales zeby tak na rylku fajnie opuchnonc wodom
to se takie rozpiszemy podobne bo to od razu budzi respekt na dzielnicy jak z
rentencjom na mordzie sie,kolesie bujajom od razu widac ze konkret ekipa..." by bamber16

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1863 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 38927
Krzab ale masz pytania.
Dzięki za link
Bedzi hgh będzi insa będzie testosteron.
Dieta
też

Tabelek nie da sie powiększyć

Zmieniony przez - KasaChoryh w dniu 2006-05-11 23:33:12

"..o tutaj jest fulu wypas na witamince widac ze jestes bo pucuchy jak u chomika
normalnie powiedz ziomek co,wstrzykiwales zeby tak na rylku fajnie opuchnonc wodom
to se takie rozpiszemy podobne bo to od razu budzi respekt na dzielnicy jak z
rentencjom na mordzie sie,kolesie bujajom od razu widac ze konkret ekipa..." by bamber16

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
i co masz jakies info ktorymi mozesz sie podzielic ???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie iwem czy to czytałels czy nie

w każdym razie jeśłi nie to napewno ci sie przyda ten art który mam na twardym:



FAQ insuliny przez Acneman (tlumaczenie Destiny21)
dużo pytań i odpowiedzi, które wchodzą w regularny, ładny i bezpieczny przewodnik, by używac insuliny. Zajeło mi to dużo czasu ktory spedzilem w poszukiwaniu badan,wiec badzcie mili ^_^





Czym jest insulina?
Insulina jest hormonem ukrytym przez komórki beta trzustki,
kontroluje metabolizm i komórkowe przyjmowanie cukrów, białek i tluszczy.
Jako lek jest używana głównie, by skontrolować cukrzycę. Insulina nie jest sterydem!!

Jaki typ insuliny powinienem używac w kulturystyce?
Humulina R i Humulog są jedynymi insulinami jakie polecam, ponieważ one działają szybko i
nie mają "ciała najszybszego" (to robi ich najbezpiecźniejszymi).
Nigdy nie używałem Humalog ale zrozumiałem, że oprócz szybszego początku i okres półtrwania to jest zasadniczo to samo.

Jak uzywac insuliny?
Insulina została obwolana " Maximum anabolicznym" przez jakichś guru świata kulturystyki.
Insulina może dać tobie większe zyski niż kiedykolwiek miałeś używajac samych anabolikow.
Insulina, w połączeniu z androgenami i ćwiczeniem do oporu, może wywołać dojrzewanie komórek mięśnia { na małą skalę,
więcej albo mniej bezużyteczne komórki, które są powstrzymywane w rezerwie,
który nie przyczynia się do mięśniowej siły) do dojrzałych komórek mięśnia, które przyczyniają się do mięśniowej wielkości i siły.
Jak strasznie za***iste to jest.
Nadmiar insuliny we krwi został pokazany, by pobudzić syntezę białka w odizolowanych eksperymentach napełniania kończyny , ty anaboliczne własności
wydaja się być skutkiem insuliny zacinającej do IGF-1 receptorow.
Jeśli insulina jest tak wielka, dlaczego wszyscy diabetycy nie są ogromni?
Diabetycy mają chorobę i używają insuliny, by zastąpić endogenną insulinę,ktorej nei moga produkowac.

Insulina używana jest przez kulturystow w całkowicie odmienny sposob.
Niektorzy kulturysci diabetycy manipuluja wlasna insulina, by użyć insuliny dla wzrostu mięśnia i maja dobre rezultaty ale zmieniając dawkowania
i czas wtrysku insuliny dla diabetyków mogą być niebezpieczne.

Czy branie insuliny jest niebezpieczne?
ummm TAK! Zanim decydujesz sie wziąć insulinę tutaj jest cos co musisz zrobić, by być bezpieczny.


Bezpieczeństwo insuliny

1. Nie uzywaj unsuliny samemu, mieej partnera treningowego albo dziewczynę, która nie używa insuliny
trzymaj się z nia/nim do czasu kiedy bierzesz insuline i około 2.5-4 godzin po.

2. Powiedz partnerowi o swoich doleglowosciach
i miej listę pytań jak twój ssn albo zwróć się do etc, o ktore oni mogą spytać ciebie.
Nie żartuj wokoło i odpowiadaj im bez ******lenia, ponieważ, jeśli ściemniasz i nie potrafisz odpowiedziec albo odmawiasz odpowiedzieć to mogłoby być znakiem ze masz hypoglikemie (niski poziom cukru we krwi).
Symptomy hypoglikemii objawiaja sie dezorientacja, bólem głowy, sennościa, słabościa, zawrótem głowy, szybkim biciem serca, poceniem sie,
drżeniem i nudnościa.

3. Jesli mówisz żargonem / przyzwyczajonymi odpowiedziami albo czujesz symptomy hypoglikemii oni
powinni byc przygotowani, by nakarmić ciebie weglowodanami takimi jak syrop i nalesniki, coca cola, ocukrzona rzecz.
Kupiłem tabletki glukozy w Wal - Mart. Rodzaj cukierka ale dostaje się do krwi szybciej i rozpuszcza się szybko. są one dla diabetykow
dlatego pytaj o nie w aptece.

4. Twoj partner musi wiedziec, że, jeśli podejrzewa ze masz niski poziom cukru we krwi i mówisz żargonem przekonują
albo zmuszaja ciebie, by zużyć weglowodany do twojego lepszego samopoczucia.
Zadzwon(partner treningowy) na 999 i 997(pogotowie w kazdym badz razie i policje) i powiedz ze Twoj kolega jest w szoku insulinowym i powiedz keidy do nich dojedziesz mowiac ze nie jestes cukrzykiem tylko uzywasz insuliny dla celow anabolicznych.
Zjedz weglowodany do celow odratowania. Uratuja Ci zycie.
Jesli pomoga wtedy odmawiasz transportu do szpitala i jesz.

5. Czemu tyle przygotowan dla możliwego problemu?? insulina może
zabic Ciebie w minutach, jeśli schodzisz!!

6. Wez wegle i Białko razem natychmiast po wstrzyknięciu insuliny
( nie ryzykuj próbujac wszamac to po 15 min po wtrysku).
Weź Białko z weglami, ponieważ Białko jest pchnięte do mięśni z insulina (Kreatyna także).

7. Przed wzieciem insuliny(przed treningiem) powinieneś zjeść normalny wyważony posiłek
(wysokie Białko niski tłuszcz z weglowodanami).

8. Skonsumuj inny wysoki bialkowo,srednio weglowodanowy,nisko tluszczowy posiłek po ok 2.5 godzinie po wtrysku. Gratulacje!przezyles!
(trzymaj jakiegoś Gatorade w ręku tylko, by upewnić się, ze masz line ratunkowa)

9. ZIEWNIĘCIE... Nie zasypiaj w 4/6 godzinach używania insuliny odkąd możesz rozwinąć się
hypoglikemia kiedy jeszcze nie spisz i nie pojawiaja sie znaki ostrzegawcze.

Ok nie przestraszyles sie?nadal chcesz uzywac insuliny ?...

Gdzie to dostane?
Humulina R jest (OTC) tylko i dostapna jest wszedzie. Humulog jest nowy i jest nadal lekiem na receptę.
ALE... Insulina nie jest kontrolowaną substancją i nie jest skonfiskowywana przez pocztowych inspektorow, dlatego zamow to przez neta jesli nei mozesz dostac od swojego lokalnego dila.

Gdzie mam to trzymac?(PRZECHOWYWANIE/SKŁADOWANIE)
FDA wymaga, że wszystkie przygotowania insuliny zawierają instrukcje, by zatrzymać w domu zimne miejsce i uniknąć zamarzania.
Lodówka jest dobrym miejscem. Insulina Unrefrigerated może zostać trzymana 28 dni tak długo jak to pozostaje w chłodnym i ciemnym miejscu.

Gdzie i jak mam wstrzykiwac insulinę?
Najlepsze miejsca dla wtrysku insuliny są w podskórnej tkance brzucha (unikając obszaru blisko pępka).
Zwykle, nie powinieneś wstrzyknąć w 1 calu tego samego miejsca w 1 miesiącu. Ręce i nogi mogą też zostać użyte, ale
pojmowanie insuliny z tych miejsc jest mniej wygodne
Insulina powinna zostać wstrzyknięta podskórnie tylko z U100 strzykawką insuliny U. "B - D ultra fine"
strzykawki insuliny są dobre. Strzykawki insuliny są dostępne bez recepty w wielu stanach.
Jeśli nie mozesz nabyc strzykawki w aptece, możesz zamówic poczta u nich. Używając strzykawkę inną niż określona
strzykawka insuliny jest niebezpieczna i trudne, by odmierzyć poprawne dawkowanie.
Jak dużo insuliny I powinienem wziąć?
Nie polecam nigdy używac wiecej niz 10IU. 10IU wystarcza, by pobudzic Cie do wzrostu.

Ogólnie dawkowanie wyglada tak: 1 IU na 20 funtow(1funt 0.45kg) czystej masy miesniowej. I tak 220lb kulturysta z 9% tkanka tłuszczowa powinien uzyc 10iu z insuliny(aprox200lb czysta masa / 20 = 10iu).
Ale nawet doświadczeni użytkownicy insuliny nie powinni używac dawkowania maksymalnego w początkowej fazie cyklu insulinowego.
Użytkownicy początkujący powinni zacząć od niskiego dawkowania i stopniowo podywzszac.

Na przykład , zacznij od 2 IU i wtedy powiększ dawkowanie o 1 IU każdy kolejny trening, aż docierasz do twojej
obliczonej dawki.
To pozwoli atlecie określić dawkowanie, którego on może bezpiecznie użyć.
Dawkowania insuliny moze byc inne znacząco między atletami i są zależne na wrażliwości insuliny i użyciu innych leków.
Atleci używający hormon wzrostu i tarczycy,tacy tez mogliby mieć wyższe wymagania insuliny.

Kiedy biorę insulinę?
To jest moja opinia, że powinieneś tylko wziąć insulinę po treningu silowym, nigdy przedtem albo kiedy nie trenujesz,
ponieważ biorac przed mogłaby Cie zmiazdzyc lub zabic!Natomiast jezeli nei cwiczysz insulina moze spowodowac ze zrobisz sie poprostu gruby.
Jacyś ludzie nie zgadzają się z tym. JEŚLI chcesz, popros od nich info jak brac i je zastosuj. Ale zapamiętaj ze powiedziałem Ci jak brac.
Kiedy jesc po użyciu insuliny?
Natychmiast!!! nie PRÓBUJ GRAC NA CZAS!JEDZ ODRAZU WEGLOWODANY!
Powinieneś natychmiast wziąć napój białkowy i węglowodany, gdy bierzesz insuline.
Stwierdziłem to dwa razy, ponieważ to jest bardzo ważne.
Nawet doświadczeni użytkownicy insuliny teraz mogą dostać zaskoczenia jak i pozniej.
Zjedz posiłek godzine po użyciu insuliny.
Zużyj inny wysoko bialkowy srednio weglowodanowy nisko tłuszczowy posiłek o 2.5 godzinie po wtrysku.
trzymaj jakiegoś Gatorade w ręku tylko, by upewnić się. Zapamiętaj, że ta insulina może nadal pracować dużo później tak wiec badz ostrozny i jedz jeśli czujesz symptomy hypoglikemii.

Co jesc po użyciu insuliny?
Jacyś ludzie polecają beztluszczowy posilek 4 godziny po wzięciu insuliny. Nie zgadzam się z tym.
Ale, jeśli jestes glodny i nie zrelaksowany możesz zjesc.
Ale wysoki tłusty posilek, po wzieciu insuliny może zaprowadzić do wysokiego otluszczenia ciała.
Weglowodany / Białko napój po wzieciu strzalu z insuliny powinien zawrzeć co najmniej 10 gramów wegli i 5 gramów białka na każdy 1 IU insuliny wstrzykniętej z
Mała lub zerowa iloscia tluszczy (Kreatyna wzięta w tym napoju jest opcjonalna ale pracuje swietnie!). Po godzinie powinienes zjeść normalny wyważony posiłek
(duzo białka,malo tłuszczu i weglowodany). Po 2.5 godzinach po wtrysku powinieneś Skonsumowac mały posiłek. trzymaj jakiegoś gatoraide w ręku tylko, by upewnić się.
Zapamiętaj, że ta insulina może nadal pracować dużo później tak być ostrożna i zjeść, jeśli czujesz symptomy hypoglikemii. Jeszcze raz to powtarzam ponieważ
to jest ważne.
Niektorzy uzytkownicy insuliny polecaja mniej wegli ja polecam.. To jest osobista decyzja, którą będziesz musiał podjac odkąd gdyz jest to bardzo niebezpieczne...Nawet śmiertelne! Moja opinia to wziąć weglowodany i nauczyć się przejść na dietę i obserwowac reakcje organizmu, jeśli zyskujesz zbyt dużo tłuszczu to obcinasz je...

Jak długo powinien i mogę brac insulinę?
Krótkie cykle sa dobre, ponieważ przy dluzszych mógłbyś mieć efekty uboczne. To jest były podejrzanym, że mógłbyś stać się diabetykiem człowieka uzależnionego od insuliny ale
nigdy nie widzialem dowodu, ale czy takie ryzyko jest warte zachodu? Tylko używałbym tego kilka razy na tydzień (4dni on 3dni off) dla nie więcej niż 3/4 tygodni.

Czego powinienem uniknąć kiedy używam insulinę?
Nie używaj alkoholu. To obniża cukier we krwi i możesz doświadczyć
niebezpiecznie niskiego poziomu cukru we krwi.
Nie zmieniaj twojego treningu pośrodku cyklu insuliny.
Zmiany w jak dużo ćwiczysz może zmienić ilość insuliny, którą możesz tolerować i utrzymać poziomy cukru krwi.
Nie bierz jakichś rekreacyjnych leków równocześnie
z insulina gdyz one moglyby zamaskować symptomy hypoglikemii.
Nie zmieniaj marki insuliny albo wstrzykuj ale uprzednio rozmawiajac o tym z doktorem
albo farmaceuta. Jakieś marki insuliny i strzykawki są zamienne, jednak niektóre nie są.
Nie używaj insuliny, jeśli jesteś chory np. na grype albo gorączkujesz.
Te choroby mogą zmienić twoje wymagania insuliny..
Nie używaj jakiejś insuliny, która jest przebarwiona, wygląda grubo,
ma cząstki w tym, albo dziwnie wygladala kiedy to kupowales a teraz wyglada jeszcze inaczej.
Nie używaj leków OTC, które spowodują senność
po 6 godzinach używania insuliny.
Nie zasypiaj w 4/6 godzinach używania insuliny
Gdyz może rozwinac sie hypoglikemię kiedy śpisz, uwazaj na znaki ostrzegawcze.

Co są możliwe efekty uboczne insuliny oprócz hypoglikemii?
Rzadko, ludzie mają alergiczne reakcje do insuliny. Nagły wypadek może być wywolany jeśli masz alergiczna reakcje { trudnosci z oddychaniem; zamknięcie twojego gardła; puchniecie twoich warg, języka, albo twarzy;).
Hipotetycznie, mógłbys stać się uzależnionym od insuliny cukrzykiem,jeśli insulina jest użyta zbyt długo.


Odniesienia
http://www.meso-rx.com/steroid-profiles/insulin.htm 
"Taber's Cyclopedic Medical Dictionary," Copyright © 2001 by F. A. Davis Co., Phil., PA
http://www.getbulky.com/Info/Steroid_Info/insulin.html 
http://www.bodybuilding.com/fun/catinsulin.htm 
Elisabeth R. Barton-Davis, Daria I. Shoturma, Antonio Musaro, Nadia Rosenthal, and H. Lee Sweeney.
Viral mediated expression of insulin-like growth factor I blocks the aging-related loss of skeletal muscle function. Proc Natl Acad Sci U S A 22;95(26):15603-7, 1998
http://www.subscriberx.com/.SRX?Ser...Dialect=English 
http://www.rxlist.com/frame/display.cgi?drug=HUMULIN 
http://www.lillydiabetes.com/Produc...ityProfiles.cfm 
AnabolicDiabetic from elite fitness
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1863 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 38927
Czy ktos sie jeszcze wypowie?

Jak wygląda sprawa z doborem substancji?
-Dieta
-PCT
-Czas trwania cyklu

"..o tutaj jest fulu wypas na witamince widac ze jestes bo pucuchy jak u chomika
normalnie powiedz ziomek co,wstrzykiwales zeby tak na rylku fajnie opuchnonc wodom
to se takie rozpiszemy podobne bo to od razu budzi respekt na dzielnicy jak z
rentencjom na mordzie sie,kolesie bujajom od razu widac ze konkret ekipa..." by bamber16

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 183 Napisanych postów 12431 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 185431
e tam szkoda dupy zawracac...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
to niebezpieczna zabawa. ja bym nie probowal.
kasa gratuluje odwagi i powodzenia na cyklu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 45 Napisanych postów 1370 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 15179
> Czym jest insulina?
> Insulina jest hormonem ukrytym przez komórki beta trzustki,

I w tym momencie parsknalem smiechem
Zapewne bylo tam slowo "secreted" co oznacza tutaj "wydzialanym"
a nie "ukrytym". Nie jestem pewien, czy tacy fachowcy powinni
brac sie za tlumaczenie tak niebezpiecznych poradnikow...

EDIT:

> posiłek o 2.5 godzinie po wtrysku.

Wtrysku? He, he, niezle kwiatki!

Zmieniony przez - wiadroman w dniu 2006-04-28 13:26:33

Run Forrest, run!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1863 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 38927
Gregor to nie dla mnie tylko bardzo dobrego kolegi.

Kazam dawaj dawaj Bardzo zależy mi na rzetelnym info

"..o tutaj jest fulu wypas na witamince widac ze jestes bo pucuchy jak u chomika
normalnie powiedz ziomek co,wstrzykiwales zeby tak na rylku fajnie opuchnonc wodom
to se takie rozpiszemy podobne bo to od razu budzi respekt na dzielnicy jak z
rentencjom na mordzie sie,kolesie bujajom od razu widac ze konkret ekipa..." by bamber16

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1863 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 38927
Temat nadal aktualny

Zmieniony przez - KasaChoryh w dniu 2006-04-29 22:38:18

"..o tutaj jest fulu wypas na witamince widac ze jestes bo pucuchy jak u chomika
normalnie powiedz ziomek co,wstrzykiwales zeby tak na rylku fajnie opuchnonc wodom
to se takie rozpiszemy podobne bo to od razu budzi respekt na dzielnicy jak z
rentencjom na mordzie sie,kolesie bujajom od razu widac ze konkret ekipa..." by bamber16

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2749 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 45388
no sory stary ale pomoc to ci raczej nie umie Wiem ze bralem to ale to juz bylo tak dawno temu ze sam nie pamietam jak to lecialo Bralem to chyba tylko po treningu ile jednostek nie pamietam. Byla to tez krotko dzialajaca insa. Wtedy powiedzial mi ile mam tego brac byly MP juniorow nazwiska nie powiem. Nie wiem czy rozpisal mi to tylko tak bezpiecznie( na odczepnego) bo strasznie im wtedy zawracalem glowe tym . Nie wiem czy to bylo tylko tak zebym mial radoche a sobie krzywdy nie zrobil czy to tak naprawde ma leciec z ta insa. Ale tak czy tak kilka kg przytylem (ok 25kg) no i czasem czulem juz ze musze cos zjesc bo juz zaczynalo mi sie dziwnie robic. Ogolnie to wydaje mi sie ze ta insa jest duzo bezpieczniejsza niz ta dlugo dzialajaca. Mogl bym zadzwonic do niego i popytac o rozpiske do ciebie ale stracilem jego nr telefonu. Jak poczekasz z tym do wakacji to o ile pojade do polski (90%) to podskocze do niego o ile jeszcze zyje i zalatwie Ci rozpiske. Koles to naprawde expert od dopingu. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2749 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 45388
Zapytam sie go czy to wtedy na odczepnego bylo bo sam teraz ciekawy jestem Gowniaz wtedy zemnie byl i h.a wiedzialem wiec to calkiem mozliwe. Ale po inse jeszcze napewno siegne kiedys
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocencie moj cykl !!!!!

Następny temat

ODBLOK

WHEY premium