INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POLSKI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH w PODNOSZENIU CIĘŻARÓW 23-25.06.2017 - Zie

Aktualności - Sporty Siłowe

Ilość wyświetleń tematu: 10575

...
gregorterm Moderator
Szacuny 759 Napisanych postów 16165 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 292812
...
Indywidualne Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych w podnoszeniu ciężarów 23-25.06.2017 film z przygotowań przed startem.

gregorterm

...
Indywidualne Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych w podnoszeniu ciężarów 23-25.06.2017 kat.wag. 59-65 kg.

WIELKIE ZAWODY SZTANGISTÓW START-u

W dniach 23 - 25 czerwca Zielona Góra gościła elitę niepełnosprawnych ciężarowców naszego kraju. Odbyły się tam Indywidualne Mistrzostwa Polski w Podnoszeniu Ciężarów seniorów i juniorów. Poziom zawodów był imponujący, padło wiele rekordów Polski. Doskonale zaprezentowała się ekipa tarnowska prowadzona przez trenera Bogusława Szczepańskiego.
Ogromny potencjał zaprezentowali juniorzy naszego klubu. Rozwój sekcji i dyscypliny uzależniony jest od dobrej pracy z młodzieżą. Sukcesy tarnowskich juniorów lokują tę drużynę w krajowej czołówce i gwarantują dalszy rozwój podnoszenia ciężarów osób niepełnosprawnych w naszym mieście.
Najlepszymi w swoich kategoriach okazali się: Tomasz Pietruszka, Jacek Kierach, Łukasz Woźniak i Paweł Wiejaczka. Medale srebrne zdobyli: Kamil Gębala i Krystian Wesołowski.
W kategorii seniorów starzy mistrzowie zrobili to co do nich należało:
Marzena Zięba zdobyła złoty medal natomiast Magdalena Szymeczek wywalczyła srebrny medal.
Równie imponująco wygląda dorobek medalowy męskiej części drużyny. Złote medale zdobyli: Artur Lis, Piotr Szymeczek, Paweł Jewuła i Kamil Gębala. Srebrnym medalem może pochwalić się; Tomasz Pietruszka, a brązowym: Jacek Kierach i Łukasz Woźniak

Bardzo dobrze przygotowani zawodnicy zrealizowali w 100 % założenia taktyczne, nie popełniając żadnego błędu w trakcie rywalizacji na pomoście. Łącznie tarnowska ekipa zdobyła 9 złotych, 4 srebrne i 2 brązowe medale.
Proces przygotowań do tych zawodów oraz wyjazd ekipy tarnowskiej był dofinansowany przez: PFRON, Urząd Miasta Tarnowa oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

gregorterm

...
Z strony Startu Wrocław
Mistrzostwa Polski w Podnoszeniu Ciężarów: wracamy z 23 medalami

Podczas rozgrywanych 23-25 czerwca Mistrzostw Polski w Podnoszeniu Ciężarów nasi zawodnicy zdobyli 23 medale, w tym aż osiem złotych. Szczególnie cieszy rekord Polski Sławomira Szymańskiego(136kg w kat. wag <49kg), oraz bardzo udany debiut niespełna 16letniego Wiktora Kędzi. Poniźej komplet wyników:

kat. 49kg

Sławomir Szymański – 134kg – złoty medal gr. I (136kg w czwartym podejściu – nowy rekord Polski)

Piotr Łucki – 120kg - brązowy medal gr. II

MEDALE JUNIORÓW ŁĄCZNIE: 3 (1 złoty, 1 srebrny, 1 brązowy)

MEDALE KOBIET ŁĄCZNIE: 2 (1 złoty, 1 brązowy)

MEDALE SENIORÓW ŁĄCZNIE: 18 (6 złotych, 7 srebrnych, 5 brązowych)

WSZYSTKIE MEDALE: 23 (8 złotych, 8 srebrnych, 7 brązowych)

Organizatorem zawodów było Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne START Zielona Góra, które gościło najlepszych zawodników z całej Polski w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie.

Zawodnicy trenują pod kierunkiem trenerów: Jerzego Mysłakowskiego, Mariusza Oliwy i Ryszarda Tomaszewskiego.

Zmieniony przez - gregorterm w dniu 2017-07-01 11:37:51

gregorterm

...
Paulina Przywecka - Puziak z nowym tytułem Mistrzostw Polski. relacja z strony Startu Bydgoszcz.

Zmieniony przez - gregorterm w dniu 2017-07-01 15:08:41

gregorterm

...
Indywidualne Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Podnoszeniu Ciężarów relacja z startu zawodników z strony Eurobeskidów.
W dniach 23-25 czerwca 2017r. w Drzonkowie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Podnoszeniu Ciężarów. Organizatorem zawodów było Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne ”Start” w Zielonej Górze a sportowa rywalizacja miała miejsce w Ośrodku Pięcioboju Nowoczesnego. Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy w Łodygowicach reprezentowało 8 zawodników w tym jedna zawodniczka; pod opieką trenerów Wiesława Grabskiego i Stanisława Mirochy.

Nasi zawodnicy z Indywidualnych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych przywieźli aż pięć medali Mistrzostw Polski w tym trzy złote i dwa srebrne; dwa miejsca tuż za podium i jedno siódme miejsce co daje Nam wiele satysfakcji z udziału w Mistrzostwach Polski 2017.

Wyniki zawodników Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy :

W rywalizacji Kobiet Magdalena Konior występująca w kategorii wagowej do 67 kg zdobyła medal srebrny wynikiem 88 kg. Debiutujący w Mistrzostwach Polski zawodnik kategorii wagowej do 54 kg Krzysztof Kutek z wynikiem 42 kg zdobył miejsce IV. Broniący tytułu Mistrza Polski w kategorii wagowej do 54 kg Marcin Biegun wyciskając 95 kg zdobył medal złoty! To już kolejny tytuł mistrzowski tego młodego zawodnika, liczymy że jego praca zostanie wkrótce doceniona i Nasz zawodnik będzie mógł zasilić grono wybitnej Polskiej Kadry Narodowej. W kategorii wagowej do 88 kg Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy reprezentowało dwóch zawodników Sławomir Jędrzejko i Wawrzyniec Latus. Wracający do zdrowia, po chorobie Sławomir Jędrzejko uzyskując wynik o 20 kg słabszy od swojego życiowego rezultatu zajął VII miejsce z wynikiem 115 kg. Najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Polski w kategorii open grupy II i złotym medalistą w kategorii wagowej do 88 kg został Wawrzyniec Latus wyciskając ciężar sztangi 190 kg. Jest to jeden z najlepszych zawodników na świecie. Wielkie brawa dla zawodnika Naszego Stowarzyszenia Dariusza w Wandzel, który wystartował pomimo kontuzji barku i zdobył srebrny medal wyciskając ciężar 156 kg. Wielkie brawa dla twardziela z gór. Nasz młody zawodnik Jarosław Talik zajął IV miejsce wyciskając ciężar 125 kg z niecierpliwością czekamy na rozwój tego zawodnika w którym drzemie potencjał na wybitnego zawodnika. Udany debiut w Mistrzostwach Polski zanotował Dawid Lange występujący w kategorii wagowej +107 kg. Wynikiem 171 kg zdobył medal złoty!!!

Gratulacje dla wszystkich zawodników i trenerów dzięki ich wspólnej pracy i zaangażowaniu możemy poszczycić się udanym występem na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Podnoszeniu Ciężarów.

gregorterm

...
Medale dla ciężarowców z Ataku.

gregorterm

Mistrzostwa Polski Street Workout Poland Championships 2017 - 5-6.08.2017 Kraków.

I Oficjalne Mistrzostwa Polski w Muscle Fit System - Spała 11.06.2017 r.