Wzwód członka stanowi kwintesencję męskości. Wyraża się ona w potencji, czyli w zdolności do odbywania stosunków seksualnych. Impotencja godzi tym samym w sedno bycia mężczyzną. Już samo słowo ma silną negatywną moc. Przywołuje na myśl niedoskonałość, słabość, nieprzydatność i niezdolność do sprostania oczekiwaniom. U samych zainteresowanych wzbudza dodatkowo poczucie wstydu, a także obawy, dotyczące przyszłej sprawności, uderzające bezpośrednio w obraz własnej męskości. Towarzyszący temu lęk wyrażać się może niekiedy lekkim niepokojem, a innym razem atakami paniki.

Zaburzenie erekcji członka jest jednym z częściej występujących u mężczyzn zaburzeń seksualnych. Może przytrafić się każdemu i najczęściej prędzej czy później niemal każdemu się przytrafia. Incydentalnie, raz na jakiś czas, nie jest dowodem na istnienie problemu. Pojawia się u całkowicie zdrowych mężczyzn, w różnym wieku, o różnych przyzwyczajeniach i preferencjach.

Impotencję diagnozuje się, gdy 

(...)

LECZENIE

Niektóre szczepy kobiecych wojowniczek wykorzystywały schwytanych jeńców nie tylko do niewolniczej pracy, ale również do zaspokojenia potrzeb seksualnych. Wierzono, że pozbawienie mężczyzny pewnych członków ciała poprzez łamanie lub amputowanie rąk i nóg przyczyni się do wzrostu w siłę pozostałego mu członka. Metoda niezbyt przyjemna. Na szczęście dzisiaj mamy już inne sposoby na uporanie się z problemem. Niestety, nie zawsze są one proste, z uwagi na to, że czynności seksualne są bardziej autonomiczne niż np. oddychanie, picie czy wydalanie. Oddech można zwolnić, pogłębić, przyspieszyć; wydalanie powstrzymywać; jedzenie ograniczać; lecz erekcji nie da się w takim samym stopniu kontrolować. Im bardziej chcemy, tym mniej możemy. Zatem, co można zrobić? 

(...)

TRENING CZYNI MISTRZA

Tym razem trening nie ma jednak nic wspólnego z siłownią. Polega na wykonywaniu pewnych ćwiczeń z udziałem partnerki.
Technika okrągłego stołu - pozwala na „oswojenie” niedyspozycji, dzięki 

(...)

http://perfectbody.pl/SEX/6/737/IMPOTENCJA-PSACHICZNA.html