W dniu 20-ego maja 2017 w godzinach 8-17 na hali sportowej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie przy ul. Konstantynów 1g w Lublinie odbedą się:

II Otwarte Mistrzostwa AZS KUL w Wyciskaniu Sztangi Leżąc
REGULAMIN obowiązujący podczas zawodów.

1. Aby wziąć udział w zawodach, należy wysłać zgłoszenie na adres damian@azskul.pl. W mailu proszę podać: imię, nazwisko, datę urodzenia oraz osoby studiujące proszone sa o podanie nazwy uczelni. Ostateczny termin zgłoszenia to 18.05.2017r.
2. Obowiązujący strój zawodnika.
Koszulka odsłaniająca staw łokciowy typu t-shirt lub na ramiączkach.
3. Pozycja podczas wyciskania
Pozycja klasyczna leżąc na ławce, głowa, barki, pośladki przylegają do ławki, stopy całe na podłodze lub podstawkach, stopa/stopy mogą się przemieszczać po podłodze lub podstawkach, ale nie wolno ich odrywać od podłoża.
4. Podczas wyciskania można używać pasa, rękawiczek, rękawiczek z owijkami na nadgarstki, gąbek, opasek uciskowych lub taśm na nadgarstki oraz magnezji. Wszelkie inne ściągacze między innymi na staw łokciowy są niedozwolone.
5. Ruchy pełne dotknięcie klatki piersiowej i pełen widoczny wyprost w stawach łokciowych, (jest to tylko i wyłącznie ruch wyraźnie zaakcentowany) a tym samym możliwy do sędziowania wyprost.
6. Rozstaw dłoni nie może przekroczyć 81 cm mierząc pomiędzy palcami wskazującymi (obydwa palce wskazujące muszą znajdować się w granicach 81 cm wyznaczonych przez zaznaczenie na gryfie.
7.Kolejność startu od najlżejszego ciężaru do najwyższego.
8. Przy zaliczenie jednakowego ciężaru sztangi wygrywa lżejszy zawodnik, a przy tej samej wadze ten co pierwszy zaczynał.
9. Po zdjęciu sztangi ze stojaków za pomocą obsługi lub samodzielnie, zawodnik powinien czekać z zablokowanymi rękoma w stawami łokciowymi na komendę sędziego start, w momencie gdy sztanga dotknie klatki piersiowej zawodnik powinien poczekać na komendę góra.
10. Sędzia nie zalicza powtórzeń jeżeli zawodniczka/zawodnik popełni następujące błędy:
a. Brak kontaktu sztangi z klatką.
b. Brak widocznego wyprostu ramion.
c. Brak kontaktu stóp/stopy z podłożem.
d. Kontakt stóp/stopy z elementem ławki.
e. Odrywanie pośladków.
f. Odrywani głowy podczas wykonywania wyciskania.
g. Niezastosowanie się do komend sędziego.
11. Zakończenie próby: Zawodnik kończy próbę, gdy zabraknie siły lub odłoży sztangę na stojaki.
12. Przed rozpoczęciem zawodów, każdy zawodnik ma obowiązek przybyć na ważenie zawodników oraz podpisać oświadczenie o dobrym stanie zdrowia pozwalającym na udział w ww. zawodach sportowych.
13.Każdy zawodnik ma do dyspozycji trzy podejścia. .
14. Zawodnik sam zgłasza ciężar sztangi, do którego chce podejść, ciężar można zmieniać co 2,5kg. W momencie, gdy zawodnik nie zaliczy podejścia, następne podejście jest do tego samego ciężaru lub wyższego, nie ma możliwości zmniejszenia obciążenia w następnej próbie.
15. Zawody dedykowane są dla studentów Lubelskich uczelni. Jeśli zgłosi się więcej niż 5 zawodników, którzy nie są studentami lub są studentami uczelni zlokalizowanych poza woj. Lubelskim zostanie utworzona dodatkowa kategoria OPEN. O tym fakcie poinformujemy oficjalnie na wydarzeniu fb.
16. Zawodnicy zostaną podzielenie na trzy kategorie wagowe: do 74 kg, do 93 kg oraz powyżej 93kg. Jeśli do zawodów zgłosi się spora ilość zawodników, organizator przewiduje utworzenie dodatkowej kategorii wagowej.

Zmieniony przez - W Z O R EK w dniu 2017-05-11 17:33:46