SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

II OTWARTE MISTRZOSTWA POWIATU DRAWSKIEGO W TRÓJBOJU SIŁOWYM KLASYCZNYM

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

Ilość wyświetleń tematu: 8540

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 399 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2639
Regulamin
II OTWARTYCH MISTRZOSTW POWIATU DRAWSKIEGO
W TRÓJBOJU SIŁOWYM KLASYCZNYM

I. ORGANIZATORZY :
1. STAROSTWO POWIATU DRAWSKIEGO
2. STOWARZYSZENIE SPORTÓW SIŁOWYCH " RUFIAN " JANKOWO
3. SIŁOWNIA „ DARKO „ W DRAWSKU POMORSKIM

II. TERMIN I MIEJSCE:
1. Dnia 27.06.2015 r. godz 11.00
2. SIŁOWNIA„ DARKO „W DRAWSKU POMORSKIM ul Gdyńska ( zjazd lewą stroną przy stacji paliw KI )

III. CEL ZAWODÓW:
1.Popularyzacja sportów siłowych w regionie.
2. Propagowanie zdrowego trybu życia.
3. Wyłonienie zwycięzców turnieju

IV. WARUNKI UDZIAŁU:
1.Prawo do startu maja zawodnicy , którzy zgłoszą się w dniu zawodów na weryfikację od godz. 9.00 do godz. 11.00.
2. Wszystkich startujących obowiązują aktualne badania lekarskie, zawodnik, który nie ma badań startuje na własną odpowiedzialność po podpisaniu odpowiedniego oświadczenia
3. Zawodnicy, którzy nie ukończyli 18 roku życia muszą posiadać pisemną zgodę rodziców lub opiekunów na udział w zawodach.
4 Zawodnik musi mieć ukończone 16 lat

V. ZASADY RYWALIZACJI:
1. Rywalizacja odbędzie się w trzech kategoriach wiekowych:
- juniorzy do lat 23 open
- seniorzy od 24 do 39 lat open
- weterani od 40 lat.open
2.W turnieju obowiązuje FORMUŁA WILKS’A.
3 Każdy zawodnik ma 60 sekund na podejście co sygnalizować będzie wyznaczona do tego osoba .
4 W zawodach nie dopuszczone są specjalistyczne sprzęty pomagające w bojach (koszulki do wyciskania, kostiumy do przysiadów i martwego ciągu a także taśmy na kolana).
5 Dozwolone są ściągacze na nadgarstki , pasy trójbojowe. opaska neoprenowa na kolano
6 Zawodnik zobowiązany jest do przystąpienia do zawodów w obuwiu sportowym o płaskiej
podeszwie a także stroju sportowym w którym spodenki i koszulka przylegają do ciała i jeśli to możliwe prosimy zabrać skarpety zakrywające piszczele lub getry do wykonywania martwego ciągu .
7 Martwy ciąg można wykonać w butach sportowych lub "baletkach" . W martwym ciągu niedozwolone są paski poprawiające uchwyt.

Zasady zawodów
Trójbój siłowy składa się z trzech dyscyplin wykonywanych według kolejności:

przysiad

wyciskanie leżąc

martwy ciąg

Warunki wykonania podejść.

1 Przysiad

Zawodnik zabiera sztangę z stojaków , sędzia głowny daje komendę "start" . Wtedy wykonywany
jest przysiad . Warunkiem koniecznym zaliczenia przysiadu jest zgięcie nog w kącie 90 stopni
a pośladki muszą być niżej niż linia kolan. Po wykonaniu przysiadu sędzie daje komende stojak
jeśli przysiad został wykonany poprawnie podejscie jest zaliczane . Przysiad "płytki" nie zostanie
zaliczony . Jeśli zawodnik zatrzyma sie podczas wykonywania podejścia na dluzej niz 2s lub zacznie
sie osuwać w dół sztanga jest zabierana i podejscie jest niezaliczone.

2 Wyciskanie

Zawodnik kładzie się na ławce. Pomocnik wystawia sztangę , sędzia daje komende "start" wtedy rozpoczynane jest opuszczanie sztangi , po opuszczeniu sztangi nalezy ją wycisnąć bez odbijania z klatki piersiwej po wycisnięciu nalezy czekac na komende "stojak" . Oderwanie pośladkow
od ławki spowoduje spalenie podejścia. Odbijanie sztangi od klatki piersiowej spowoduje spalenie podejścia. Oderwanie stóp od podłoża spowoduje spalenie podejścia.

3 Martwy ciąg

Zawodnik przygotowuje się do podejścia po podniesieniu sztangi czeka na komende sedziego "opuść" . Każde dociąganie, zatrzymanie sie podczas boju spowoduje spalenie podejscia. Sztanga musi zostać odlożona przez zawodnika , jeśli wyleci z rąk podejscie nie zostanie zaliczone .


VI. POSTANOWIENIA KOŃCOWE:
1.Organizator nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu wypadków podczas trwania zawodów i dotyczy to zawodników, sędziów i obsługi technicznej.
2. Obowiązek ubezpieczenia społecznego ma zawodnik lub stowarzyszenie delegujące go na te zawody.
3. Prawo interpretacji niniejszego regulaminu należy wyłącznie do organizatora.
4. Organizator prosi o potwierdzenie udziału w turnieju.

VII. NAGRODY.
1. Za zajęcie od I do III miejsca w każdej kategorii wiekowej:
- medal, dyplom, nagroda rzeczowa ( odżywka )
2. Pozostali zawodnicy otrzymują dyplomy.
3 Za zajęcie I miejsca w każdej kategorii wiekowej dodatkowo puchar
4 najlepszy zawodnik turnieju (według wilksa) otrzyma puchar odżywkę i dyplom

UWAGA: Tel. kontaktowy : 609 054 762 Mariusz „ RUFI „




Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 257 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3314
Zawody choć dopiero drugie, zostały zorganizowane na wysokim poziomie. Było o co i z kim walczyć. Gratulacje dla organizatorów i zawodników :D

"No pain, no gain"

I choć sztanga ciąży, a siła siada nie poddam się to moja zasada.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1293
jestem :D :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1750
Witam mam kilka pytań odnośnie sprzetu jaki bedzie na zawodach
1.Jakie bedą gryfy na rozgrzewce i pomoscie startowym Eleiko,Hes? czy jakies Ciezarowe obrotowe itp?
2.Jaka bedzie Ławka do wyciskania jakas zawodnicza profesjonalna typu Grom,Eleiko,Hes? czy jakas samoróbka niska twarda sliska lub fitnessowe?
3.Jakie bedzie obciazenie na rozgrzewce i pomoscie metale Eleiko,hes? lub gumowe Polsport czy jakiś kelton marbo itp?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 399 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2639
1.Jakie bedą gryfy na rozgrzewce i pomoscie startowym Eleiko,Hes? czy jakies Ciezarowe obrotowe itp?
2.Jaka bedzie Ławka do wyciskania jakas zawodnicza profesjonalna typu Grom,Eleiko,Hes? czy jakas samoróbka niska twarda sliska lub fitnessowe?
3.Jakie bedzie obciazenie na rozgrzewce i pomoscie metale Eleiko,hes? lub gumowe Polsport czy jakiś kelton marbo itp?

Ad. 1 ,2,3 Siłownia DARKO w Drawsku Pomorskim posiada sprzęt ( maszyny , ławeczki , gryfy itp. ) zakupiony w firmie KOSPORT z Barlinka produkującej sprzęt do siłowni. Obciążenie jest metalowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 399 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2639
odżywki już jadą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rkarpinski Natural SFD Team
Ekspert
Szacuny 1596 Napisanych postów 56736 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 264393
rufi1967

1.Jakie bedą gryfy na rozgrzewce i pomoscie startowym Eleiko,Hes? czy jakies Ciezarowe obrotowe itp?
2.Jaka bedzie Ławka do wyciskania jakas zawodnicza profesjonalna typu Grom,Eleiko,Hes? czy jakas samoróbka niska twarda sliska lub fitnessowe?
3.Jakie bedzie obciazenie na rozgrzewce i pomoscie metale Eleiko,hes? lub gumowe Polsport czy jakiś kelton marbo itp?

Ad. 1 ,2,3 Siłownia DARKO w Drawsku Pomorskim posiada sprzęt ( maszyny , ławeczki , gryfy itp. ) zakupiony w firmie KOSPORT z Barlinka produkującej sprzęt do siłowni. Obciążenie jest metalowe.


Niestety Twoja odpowiedź wg mnie jest zbyt lakoniczna.
Gryfy miękkie, twarde? Może jakieś zdjęcia? Strona www firmy Kosport wygląda jakby robił ją uczeń szkoły podstawowej w notatniku.
Jeśli sprzęt jest tej samej klasy to niestety może być kiepsko.

Proszę o konkrety, ewentualne zdjęcia ławki, gryfów, obciążenia.
1

Doświadczenia wszystkich kulturystów są podobne
Ludzie się na nich gapią, wytykają palcami
Są jak wybryki natury ale nie mają cyrkowego namiotu aby się w nim skryć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 149 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4946
Witam , mam kilka pytań odnośnie zawodów.
1. Będzie wcześniej dostępna lista zgłoszeń?(ew. pierwszych podejść/rekordów)
2. Czy dostępne są w internecie wyniki z zeszłorocznych zawdów. (poza pierwsza 3 ?)
3 Mowa jest tylko o kategoriach wiekowych, rozumiem, że nie ma podziału na kategorie wagowe?liczymy tylko pkty wilksa?
4. Nagrody/dyplomy są tylko w klasyfikacjach, juniorzy /seniorzy/weterani?czy również za poszczególne boje?
5. Obecnie mam 23 lata i kilka miesięcy powinienem startować, więc w seniorach (widziałem jednak niekiedy zawodników urodzonych po wrzesniu danego roku, dopuszczanie ich do poprzedniej grupy wiekowej?), jak tutaj wygląda ta sprawa?
6. Jakiej frekwencji można się spodziewać (Rozumiem, że zgłoszenia są do ostatniego dnia, chodzi mi mniej, wiecej)
7. Oczywiście sciągacze na kolana SBD/Titan/Rehband itd do 7 mm są dopuszczalne, taka jak na każdych innych zawodach RAW?

Mam nadzieję, że dam radę wpaść.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 399 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2639
michal91111
Witam , mam kilka pytań odnośnie zawodów.
1. Będzie wcześniej dostępna lista zgłoszeń?(ew. pierwszych podejść/rekordów)
2. Czy dostępne są w internecie wyniki z zeszłorocznych zawdów. (poza pierwsza 3 ?)
3 Mowa jest tylko o kategoriach wiekowych, rozumiem, że nie ma podziału na kategorie wagowe?liczymy tylko pkty wilksa?
4. Nagrody/dyplomy są tylko w klasyfikacjach, juniorzy /seniorzy/weterani?czy również za poszczególne boje?
5. Obecnie mam 23 lata i kilka miesięcy powinienem startować, więc w seniorach (widziałem jednak niekiedy zawodników urodzonych po wrzesniu danego roku, dopuszczanie ich do poprzedniej grupy wiekowej?), jak tutaj wygląda ta sprawa?
6. Jakiej frekwencji można się spodziewać (Rozumiem, że zgłoszenia są do ostatniego dnia, chodzi mi mniej, wiecej)
7. Oczywiście sciągacze na kolana SBD/Titan/Rehband itd do 7 mm są dopuszczalne, taka jak na każdych innych zawodach RAW?

Mam nadzieję, że dam radę wpaść.



ZGŁOSZENIA ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ W DNIU ZAWODÓW TAK WIĘC LISTY ZGŁOSZEŃ NIE BĘDZIE, WYNIKI Z UBIEGŁEGO ROKU SĄ TYLKO TRÓJEK, ZA POSZCZEGÓLNE BOJE NIE MA NAGRÓD ALE POMYSŁ NA PRZYSZŁY ROK KUPUJE, O KATEGORII DECYDUJE ROCZNIK ( do rocznika 1992 to jeszcze junior, rocznik 1991 do 1976 to senior, od rocznika 1975 to weteran), FREKWENCJĘ POZNAMY NA ZAWODACH , ŚCIĄGACZE TAK JAK W RAW
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 399 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2639
NAGRODY

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 399 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2639
NAGRODY




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 399 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2639
NAGRODY




Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

VIII MISTRZOSTWA KUJAW W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC

Następny temat

Mistrzostwa Mławy wyciskanie lezac 13.06.2015

WHEY premium