SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Aktualności - Sporty Siłowe

Dodaj odpowiedź

II Akademicki Puchar Świata w TSK IPF - Potchefstroom South Africa - 10-15 lipiec 2017 r.

Wysłana -
Relacja startów z wczorajszego dnia zawodów.


Wysłana -
No cóż Daniel Konopelski zajął 4 miejsce z wynikiem 622,5 kg (237,5+145+240).
Wysłana -
Do trzeciego miejsca zabrakło 5 kg. Moim zdanie za duży przeskok zrobił z 2 podejścia na 3 podejście w przysiadzie aż o 12,5 kg, trochę nie potrzebnie.
Wysłana -
AKADEMICKI PUCHAR ŚWIATA W TRÓJBOJU SIŁOWYM KLASYCZNYM DLA GRZEGORZA SZKLARZA.

Miłe wiadomości nadeszły z zakończonego w Potchefstroom/ South Afryka II Uniwersyteckiego Pucharu Świata w Trójboju Siłowym Klasycznym, który odbywał się w dniach 10-15 lipca 2017r. W zawodach z wystartowało dwóch zawodników z Polski, Dariusz Konopelski/ Politechnika Gdańska w kategorii 83 kg na co dzień reprezentujący Stowarzyszenie Centrum Formy Dąbrowa Górnicza oraz Grzegorz Szklarz/ Uniwersytet Śląski Katowice reprezentant Olimpu Zabrze w najcięższej kategorii wagowej plus 120 kg.

Dariusz Konopelski zajął czwarte miejsce z wynikiem 622,5 kg (237,5+145+240). Do trzeciego miejsca zabrakło tylko 5 kg, które zawodnik był w stanie dołożyć. Niestety Darek spóźnił się z podaniem karteczki z drugim podejście w przysiadzie i sekretarz po zaliczeniu 235 kg wpisał mu automatycznie 2,5 kg więcej. Darek zalicza 237,5 w drugim podejściu przysiadów i niestety w trzecim podejściu dokłada aż 12,5 kg, ale ten ciężar okazał się już za duży. Za ten bój zawodnik otrzymał mały srebrny medal, gdyż jego wynik w przysiadzie był drugim rezultatem w tym boju. No cóż szkoda, może za rok będzie lepiej.

Natomiast bardzo dobrze zaprezentował się Grzegorz Szklarz, który nie dał żadnych szans swoim rywalom i zwyciężył pewnie z wynikiem 830 kg (295+220+315). Wynik ten jest wyższy aż o 20 kg od rezultatu jaki uzyskał na majowych Akademickich Mistrzostwach Polski. Przy okazji poprawił rekord Polski w wyciskaniu o 7 kg oraz akademickie rekordy Polski w wyciskaniu o 7,5 kg oraz w trójboju o 20 kg. To nie koniec sukcesów zawodnika Uniwersytetu Śląskiego, który zajął trzecie miejsce w klasyfikacji open uzyskując 462,86 pkt.
Wysłana -
A tu sytuacja w drugim podejściu w przysiadzie, gdzie Darek nie zdążył podać kartki z podejściem w regulaminowym czasie i być może to zaważyło, że do brązowego medalu zabrakło 5 kg.

Wysłana -
Darek w podejściu w martwym ciągu.


Wysłana -
Czempion w kategorii plus 120 kg Grzegorz Szklarz w przysiadzie.

Wysłana -
Wyniki mężczyzn.
http://goodlift.info/scoresheets/detailed_scoresheet_m_cup.htm 
Wysłana -
Wyniki kobiet.
http://goodlift.info/scoresheets/detailed_scoresheet_w_cup.htm 
Strona 2 z 2
Dodaj odpowiedź