SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

IF z ustaloną dietą lecz nie wiem co dalej..

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1434

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 9 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 157
Cześć ,tak jak pisałem w temacie nie wiem co i jak o tym IF niby troszkę czytałem niby trochę oglądałem ale im głębiej w Las tym jest ciemniej dlatego mam pytanie tutaj do specjalistów którzy odpowiedzą mi na następne pytania, czytałem że IF najlepiej zacząć od 8 godzin a później schodzić na 6 , 5, 4 w zależności od możliwości , samopoczucia etc. Diete ukladal mi koniu wiec z nia nie powinno byc problemu, musiałem przerwac gdyz byla kontuzja, ale waga wszystko jest tak jak bylo. zamowiłem odżywki bialkowe spalacze tluszczu witaminy magnez itp, teraz mam zamiar pojsc w redukcje znaczy sie wyciąć się ile się da waże około 107 kg. przy 176 cm . Moje pytanie jest nastepujące , czy jezeli zejde juz na te 4 godziny okna na IF to moge je rozpoczac od 10 - 14 ? gdy trening bede mial w godzinach wieczornych? kolo godziny 17 - 19 ? i nic nie zaszkodzi jezeli przed i po treningu zarzuce spalacz i bialko po treningowe i od razu po samym przebudzeniu ? prosze o powazne podejscie do sprawy . pozdrawiam

Honor, Bóg, rodzina, trzyma tak jak liny alpinisty,
tak jak wszyscy za jednego, tak ja sam jeden za wszystkich.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 577 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9669
Raczej normą jest jedzenie po treningu. Ja ćwiczę jakoś 8.30-10 i od 11 do 15 jem. Szczerze mówiąc nie wiem czy opcja którą podałeś będzie dobra. Teoretycznie, jeśli dasz w ten sposób radę, to powinno być spoko. Bo w kwestii katabolizmu, to już się chyba troszkę uspokoiliśmy, co nie? :E A białko przerywa post. Tak więc robiąc tak jak napisałeś nie będzie to IF.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 9 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 157
czyli najlepiej nie jest rano tylko przed treningiem i po treningu i jesc spalacz bialko etc ? wieczorem ?

Honor, Bóg, rodzina, trzyma tak jak liny alpinisty,
tak jak wszyscy za jednego, tak ja sam jeden za wszystkich.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 577 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9669
Najlepiej jeśli trening nie przypada w trakcie jedzenia. Tzn że ćwiczysz po tym parunasto godzinnym poście, czekasz jakąś godzinę lub dwie, zaczynasz 4h okno jedzenia. Białko w czasie jedzenia, bo tak jak mówię, przerywa ono post. Jak już tak upierasz się żeby brać je przed i po treningu to musiałbyś ćwiczyć całkiem w trakcie okna jedzenia. Co w 4h jak trudne do wykonania :D O spalaczach nie wiem nic, jak działają itp, ale jakby nie było to nie są Ci za bardzo potrzebne :)

No i nie wiem czemu tak bardzo się upierasz przy tym białku, możesz na spokojnie zacząć ćwiczyć na czczo po tych nawet 16h postu. Twoje mięśnie się nie spalą, naprawdę, temat jest troszkę podkoloryzowany :D

Zmieniony przez - turboj w dniu 2013-09-03 16:19:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 9 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 157
to powiedz mi turboj co mam zrobic pracuję od rana około 5 wyjeżdżam do pracy , pracuje do 17 - 18 przerwę w pracy mam o 10 godzinie, to co teraz w takim przypadku zrobic ?

Honor, Bóg, rodzina, trzyma tak jak liny alpinisty,
tak jak wszyscy za jednego, tak ja sam jeden za wszystkich.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 577 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9669
Ja na twoim miejscu ćwiczył bym wieczorem, a potem jadł przez te 4h, jeśli praca nie jest ciężka, fizyczna, to nie powinno być problemu. Chociaż tak jak mówię, ten trening na końcu postu powinien być najlepszym wyjściem jeśli chodzi o efekty. Nie wiem czy to jak ty to opisałeś na początku było by problemem, wydaję mi się że jeśli czuł byś się dobrze to chyba nie. Jedyna rzecz co do której byłbym napewno na nie, to twoje białko, bierz je w czasie jedzenia i uwzględnij w razie czego to że jeśli zjesz je po treningu to post będzie przerwany :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 9 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 157
czyli po treningu białko i rano po wstaniu zjedznie białka przerwie

Honor, Bóg, rodzina, trzyma tak jak liny alpinisty,
tak jak wszyscy za jednego, tak ja sam jeden za wszystkich.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 577 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9669
Chodzi o to że wszystko co ma paręnaście-parędziesiąt kalorii przerywa post. Tak więc jakbyś nie robił, to musisz to brać pod uwagę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 1017 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 41556
Ja natomiast proponowałbym, żebyś w celu optymalizacji efektów:

a) Nie skracał okna konsumpcji do mniej niż 8 h

b) Nie zwlekał z konsumpcją posiłku po treningu dłużej niż 0,5-1 h

Dodatkowo jeśli trening masz w godzinach wieczornych (17-19) sugerowałbym, żebyś uwzględnił 2 małe posiłku przed treningiem (każdy z nich powinien zawierać około 25% energii dostarczanej) i jeden duży po treningu (około 50% energii dostarczanej).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 617 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 15829
Teoretycznie tak, a jak nie da rady tyle wytrzymac? Ja mam okno 10-18 a cwicze dopiero o 20, tak wiec nie ma posilku potreningowego i czuje sie dobrze. Waga spada, waskularyzacja coraz lepsza inje odczuwam zadnych dolegliwosci. Czy na IF musimy koniecznie brac posilek potreningowy?

Jestes Panem swojego losu...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 1017 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 41556
Jeśli dostarczasz całe swoje zapotrzebowanie w posiłkach spożywanych kilka godzin przed treningiem, to składniki odżywcze z tych posiłków są trawione i wchłanianie jeszcze parę ładnych godzin po treningu. W związku z czym nadal możesz liczyć na całkiem niezłe rezultaty, ale czy jest to optymalne rozwiązanie? Nie sądzę.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

IF do oceny

Następny temat

IF a mdłości

WHEY premium